Blogger (Blogspot) Blogu Nasıl Silinir?

Blogger (Blogspot) Blogu Nasıl Silinir? - internet-siteleri

Aslında basit bir işlem ama hizmet sağlayıcılar silme işlemini zorlaştırmayı sevdiğinden ve yanlışıkla hesap silmelerin önüne geçmek istediklerinden bu işleri azıcık karmaşık yada zorlaştırabiliyorlar. Blogspot için bu durum çok karışık değil, blog silme bağlantısı Diğer bağlantısı altında yer alıyor ve blogu silmek gayet kolay.

Öncelikle Blogger / Blogspot hesabınıza giriş yapıp, blog yönetim paneline gidiyorsunuz. Sonrasında sol menüden Ayarlar > Diğer bağlantısına tıklıyorsunuz.

Blogger (Blogspot) Blogu Nasıl Silinir? - internet-siteleri

Karşınıza Blog araçları gelecek. Seçenekler malum; Blogu içe aktar, dışa aktar ve sil.

Eğer blogda işe yarayacak içerik varsa önce dışa aktar seçeneği ile yedek almanız sizin yararınıza olur, yedeklenecek birşey yok ise Blogu sil bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Blogger (Blogspot) Blogu Nasıl Silinir? - internet-siteleri

Blogu sil dediğiniz an karşınıza bir pencere çıkacak, burada tekrar blogu yedekleme şansı sunuluyor, isterseniz son dakikada yedek alabilir yada blogu sildikten sonra 90 gün içerisinde tekrar geri açabilirsiniz. (90 gün geçtikten sonra artık geri getiremez, aynı isim ile başka bir blog açamazsınız.)

Blogger (Blogspot) Blogu Nasıl Silinir? - internet-siteleri

Son adım olarak Bu Blogu Sil butonuna tıklamanız yeterli. Sorgu sual olmadan blogunuz yayından kaldırılacak ve 90 güne kadar geri getirme şansınız olacak.

Silinen blogu 90 gün içinde geri almak istediğinizde ise Blogger kontrol panelinde sol tarafta yer alan Silinen blog’lar (1) yazısına tıklayacak, sonrasında karşınıza çıkacak silinmiş blog bilgisinde sağdan Silme işlemini geri al butonuna tıklayacaksınız.

Sorularınız olursa yorum panelinden gönderebilirsiniz.