LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

"Brothers: A Tale of Two Sons" Sorunlar ve Çözümleri - oyun-indir

Brothers: A Tale of Two Sons, uzun isimli ama oynaması kısa süren, duygu yüklü, fantastik bir oyun. Steam’de normal zamanlarda 24 TL’den, indirim zamanları bazen 4.80 TL, bazende 2.4 TL’den satılan oyunun Steam sayfasında oyun kolu kullanılması öneriliyor. Çünkü oyunda iki kardeşi aynı anda farklı tuşlarla kontrol etmeniz gerekiyor. Ama joystik olmasa da klavyedeki a,w,s,d tuşları ile abiyi, yön tuşlarıyla da küçük kardeşi kontrol edebiliyoruz. (Zor ama zamanla alışılıyor.)

Asıl konumuz ise bu güzel oyunun Windows 8 yüklü bilgisayarlarda bazı sorunlar çıkarıyor olması. Belki bir zaman sonra güncellenecek fakat şuan sorunlar devam ediyor ve aşağıdaki çözüm yollarını takip etmezseniz oyunu keyifle oynamak şans meselesi.

Sorun 1: Oyunu Windows 8’de çalıştırmak.

Oyunumuz 2013 Eylül’ünde satışa çıkmış fakat Windows 8 ile sorunları var. Çözüm olarak Exe dosyasını bulup uyumluluk modunu Windows 7 yapmamız ve oyunu da buradaki Exe dosyasından çalıştırmamız gerekiyor. Ama bazı durumlarda başlatıcı seçeneğini “Start Game without Launcher” yapmak da işe yarayabiliyor.

Eğer Launcher seçiminde de oyun açılmıyorsa şu yolu izleyin;

C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Brothers - A Tale of Two Sons\Binaries\Win32

Brothers.exe’de sağ tıklayıp uyumluluk modundan Windows 7 seçin.

Sorun 2: Çözünürlük sorunu.

Oyun bazı sistemlerde çözünürlük sorunlarına sebep oluyor. Örneğin oyunun ilk açılış ekranında Enter tuşuna basmanızı bildiren not ekrana sığmıyor ve bu sebeple oyun açılacak diye bekleyip duruyorsunuz. Ayrıca oyunun sinematik videolarında da ekranın altı dışarıda kalabiliyor.

Oyunu açın ve açılış ekranını enter ile geçince menü seçeneklerinde sorun olup olmadığına bakın. Eğer çözünürlük ile ilgili büyük sorunlar varsa bilgisayarınızın çözünürlük ayarlarını değiştirerek size en uygun olanı bulmaya çalışın.

Sorun 3: Chapter 4’deki kale duvarı.

Oyunu keyifle oynarken Chapter 4’de bir kaleye tırmanmanız gerekiyor. İki kardeş sırayla sallanarak tutuna tutuna tırmanıyorlar fakat tam kalenin içine gireceğiniz cama yaklaştığınızda bir sorun çıkıyor. Küçük kardeşin tutunacağı yer tutunamayacağı mesafede! (Bu kısmı Youtube’da farklı oynanış videolarından kontrol ettim bir çoğunda bu mesafe gayet kısaydı. Bende ise uzun.)

Çözüm olarak bitmiş bir save dosyasından yardım alıyor, Chapter 5’den oynamaya devam ediyoruz. Chapter 4, kalenin içinde kafese kapatılan kuşu kurtardıktan sonra bittiği için de çok fazla birşey kaçırmış olmuyoruz.

Save dosyasını buradan indirin, rar paketinden çıkarıp aşağıdaki konuma kopyalayın.

C:\Users\BilgisayarKullanıcıAdı\Documents\My Games\Brothers - A Tale of Two Sons

Daha sonrada oyunu açarak şu yolu izleyin;

Play > Chapter Select > Chapter 5

Oyun (sonu hariç) gayet eğlenceli. Bulmaca ağırlıklı bir platform oyunu diyebiliriz. Oyunun tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 4 Ocak 2015 tarihinde yayımlanmıştır.


  Crave is in the Maze 21 Mart 2016, 17:40

  Grafikleri zayıf gibi gelebilir, bu sizi aldatmasın hikayesi yeter; sadece şunu söylüyorum alan pişman olmayacaktır.

  murat uluk 30 Ekim 2019, 17:36

  bende şöyle bi sorun var twin bi kolum var 2 tane birden ama biriyle ikisinide kontrol ederken diğerinde sadece x(3)tuşu çalışıyor diyer oyunlarda ise diğer kol çalışıyor bu oyunla alakalı bi hata oludğunu düşünüyorum nasıl çözerim

  Lordiz 30 Ekim 2019, 21:30

  @murat uluk; Merhaba. Sorununuzu tam anlayamadım ama sadece X tuşunun çalıştığı kol bu oyun için hiç çalışmıyor fakat diğer kol tek takılınca çalışıyorsa oyuna tanıtma ile alakalı sorun olabilir. Joystick tuşlarını ayarlamak için yardımcı yazılımlar oluyor onlarla deneme yapabilirsiniz, belki ayarlama yapınca sorun çözülür. Kendim kol kullanmadığım için çözüm öneremeyeceğim.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019