Efsane Oyun Carmageddon Serisi [Full]

Efsane Oyun Carmageddon Serisi [Full]

Daha önce paylaştığım başka bir yazıma yorum olarak “başka oyunlar var mı?” yazılmıştı. O arada düşünürken aklıma eskilerin efsane oyunu Carmageddon geldi. Aradım, taradım buldum. Belki hala oynamak isteyen olur dedim. Şimdi grafikleri sebebi ile dönüp bakmayabilirsiniz ama eskiden bayılarak oynardık. Nostalji işte..

Carmageddon 1-2-3, hepsi bir arada. Ancak çok eski bir oyun serisi olduğundan her bilgisayarda, her işletim sisteminde çalışmayabileceğini unutmayın. Mesela Carmageddon 2’nin görüntü kalitesi çok kötüydü ama XP de çalışıyordu..

Oyunun mantığını öğrendikten sonra oyunun yeni piyasadaki pek çok araba oyunundan daha eğlenceli ve oynanırlığı olan bir oyun olduğunu göreceksiniz..

Oyunu tek kişilik oynarken gruplar halinde oynuyorsunuz. Önce Group 1 altındaki 3 oyunu bitirmeniz gerekiyor bunları bitirirseniz Group 2, onu bitirirseniz Group 3 açılıyor… Ben şahsen Group 3 e kadar yükselebilmiştim ve bir yerde aracınız ile binaların çatılarına uçmanız, çatılardaki çanak antenlerini arabanız ile hasar vererek imha etmeniz gerekiyordu. En zor bölüm benim için oydu ama onuda bitirdim…

Carmageddon 2’yi ve 3DF yamasını ve ayrıca Carmageddon 1 ve Carmageddon 3 oyunlarını aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz…

NOT: Carmageddon 3 Windows 7’de çalışmıyor. Carmageddon 2 Windows 7’de çalışıyor ama 16:9 ekran desteklemediğinden kenarlar boş kalıyor ve oyundan çıkarken Windows oyunu durdurdu hatası veriyor. Carmageddon 1’de Windows 7’de çalışmıyor hata verip kapanıyor. Windows 8 ve Windows 10’da deneme yapamadım ama inşallah onlarda çalışıyordur.

>> Carmageddon 1 İndir
>> Carmageddon 2 İndir
>> Carmageddon 3 indir

Carmageddon sevenler aşağıdaki mobil versiyonlarına da göz atabilirler.

>> Android yüklü cihazlar için Carmageddon
>> Apple cihazlar için Carmageddon