Çin’de Yaşanan Ölümcül Yaban Domuzu Saldırısı

Çin'de Yaşanan Ölümcül Yaban Domuzu Saldırısı

Genelde bu tarz paylaşımlar yapmam ama bilgilendirme amacı ile böyle bir yazı yazma gereği duydum.. Saldırı olayı 31 Ocak 2018 tarihinde Çin’de yaşanmış ve sonucunda 1 kişi ölürken, 1 kişide ağır yaralanmış. [*] Saldırı anının kamera kayıtları ise internette dolanıyor. Tabi haberin ana kaynağı CCTV.

Video kaydını izlediğimde çok üzüldüm. Hatta izlediğim upload’un sahibi arkadaş olay sanki Türkiye’de yaşanmış ve iki kişi birden ölmüş gibi aktarmış, alttaki sesi de silmiş. Daha çok üzüldüm. “İnşallah ölmemişlerdir” temennisi ile biraz araştırma yapınca gördüm ki; olay Türkiye’de yaşanmamış.

Tamam Çin’linin de canı var ama bizden biri olunca daha üzülüyor insan.

Konuya dönersek.. Pisi pisine bir ölüm. Hayvan birden saldırıyor ve kimse adamı çekip kurtaramıyor, diğer taraftan da adama yardım etmek isteyen gelini de domuzun hedefi haline geliyor. Diğer abiler birden arazi oluyorlar.

Ölen köylü adamın adı Zhang, yaşı 66. Ağır yaralı kadının ise gelini olduğu söyleniyor. Shaanxi eyaleti Ziyang’daki Peiba köyünde yatalak eşi, oğlu ve gelini ile birlikte yaşıyorlarmış. Evinde yakmak için odun aramaya çıkmış ve olanlar olmuş.

Avcılıkla uğraşanlar muhtemelen yaban domuzunun tehlikesini ve gücünü biliyorlardır. Ama bizim gibi konuyla ilgisiz insanlar, normal hayatta karşımıza çıkmadığı için ve domuzları sevmediğimiz için oturup araştırmıyoruz. Saldırıda ağır yaralanan kadında muhtemelen yaban domuzunu küçümsedi, kedi köpeğin yanında gezinir gibi rahat geziniyordu. Sonrasında oda saldırıdan nasibini aldı.

Henüz videoyu izlemeyenlerdenseniz video aşağıda. Ancak yaşınız ve sağlığınız uygun değilse lütfen izlemeyin.

Olay sonrası domuza ne olduğunu merak edenlerde olacaktır; katil domuz, polisler tarafından vurularak etkisiz hale getirilmiş. Ağır yaralı kadının durumunu ise bilemiyorum. İnşallah sağlığı iyidir.

Olur da köyünüzde, ilçenizde yaban domuzu ile karşılaşırsanız sakın diğer hayvanlarla karıştırmayın. Benzer vakalar nadirde olsa ülkemizde yaşanıyor ve sonu ölümle sonuçlanabiliyor. Basit bir domuz olarak gördüğümüz bu hayvan, gözü döndüğünde bıçak kadar keskin ve sivri dişleri ile ölümcül hasarlar verebiliyor. Aman dikkatli olun!