Ekonomi Kanalı CNBC-e 10 Haziran’da Yayına Başlıyor!

Ekonomi Kanalı CNBC-e 10 Haziran'da Yayına Başlıyor!

Bundan 20 sene evvel, Netflix, Disney Plus, Amazon Prime Video gibi çevrimiçi içerik platformlarının piyasada olmadığı yıllarda, hiçbir ücret ödemeden kaliteli yabancı dizileri izlememizi, ekonomik verileri, ekonomi haberlerini tarafsız ve doğru şekilde takip etmemizi sağlayan NBC kanalı CNBC-e, çok yakında geri dönüyor!

Medya, madencilik, turizm, gayrimenkul, hızlı tüketim ve pazarlama alanlarında faaliyet gösteren İlbak Holding ile isim haklarında anlaşan NBC Universal, en geç Şubat ayı sonuna kadar imzaları atıp CNBC-e kanalını Türkiye’de yayına sokmayı planlıyor.

Güncel Bilgi: CNBC-e uydu frekansı 11837 V/Dikey 30000.
TV Plus 31. Kanal, Dsmart 38. Kanal, Kablo TV 38. Kanal, Tivibu 42. Kanal.

CNBC-e Türkiye’de Neler İzleyeceğiz?

CNBC-e, Doğuş Yayın Grubu ve NBC Universal ortaklığı altında 16 Ekim 2000’de Türkiye’de yayın hayatına başlayan bir ekonomi ve dizi kanalıydı. Kanal, Eylül 2015’te Discovery Communications’a satılarak şuan halen yayında olan TLC Türkiye’ye dönüştürüldü. Ve tabi ki TLC Türkiye hiçbir zaman CNBC-e’nin yerini tam olarak dolduramadı.

CNBC-e, işte bu boşluğu dolduracak ve geçmişte nasıl bir CNBC-e izlediysek, şimdi kaldığı yerden devam edecek. Yani haber akışında, ekonomide bazı isimler değişse de, yine CNBC gündüz kuşağında ekonomi, akşam kuşağında ise dizi yayınlarına devam edilecek.

Merkezi İstanbul’da bulunacak olan CNBC-e, günde en az 10 saat canlı yayın içeriğiyle finans, ekonomi ve iş dünyası haberlerine yer verecek. Kanalın yayın içeriği, Abu Dhabi, Londra, New York ve Singapur dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki CNBC bürolarının uluslararası yayınlarıyla da desteklenecek.

Çok yakında hakkında daha fazla haber alacağımız CNBC-e, uydu, kablo, karasal yayın ağları, internet yayın platformları ve geniş bant hizmeti sunan platformlar üzerinden ülke genelinde izleyicilere yaygın ve kolay erişim sunacak.

Kanalın Yayına Başlayacağı Tarih?

Kanalın yayına başlayacağı duyurulan son güncel tarih Haziran. Eğer bir aksilik olmazsa, 10 Haziran’da kanal yayına başlamış olacak.

Ve tahminimce CNBC-e ekranlarında izleyeceğimiz yabancı yapımlardan bazıları şunlar olabilir; Jay Leno’s Garage, That’s My Jam, The Tonight Show Starring Jimmy Fallon, America’s Got Talent, American Greed, Shark Tank, Super Heists, La Patrona, Chucky, Face Off, Living with a Serial Killer, Chicago P.D., Chicago Fire, Chicago MED, NCIS: Los Angeles, Law & Order, Cold Justice, Sex and the City, Magnum P.I., Quantum Leap..

Tabi bu sadece benim tahminim. İlgili yapımlar her ne kadar NBC’ye ait olsa da ülkemizde farklı bir kuruluşa önceden yayın haklarını verdiyseler, anlaşma süresi sonuna kadar bu yapımları CNBC-e’de göremeyebiliriz.

CNBC-e ile ilgili daha fazla bilgi ve habere ulaştığımda yazımda güncelleme yapacağım. Kanalın yayın frekans bilgilerini de yine bu yazı altından paylaşacağım. Takipte kalın!