Yerli Yapım Moba Oyunu “Steel Swarm: Apocalypse”

Yerli Yapım Moba Oyunu "Steel Swarm: Apocalypse"

MOBA’nın yeni nesli artık burada. Clay Token Game Studio kurucuları Bilgem Çakır, Fevzi Altuncu ve Kürşad Karamahmutoğlu, uzun süredir heyecanla beklenen oyunları Steel Swarm: Apocalypse‘yi duyurdular. Altı yıllık geliştirme süreci geçiren Steel Swarm, kalabalık makine sürülerinin tamamen yok edilebilir bir şehirde savaştığı bir moba oyunu. Oyunda XPT adı verilen son derece kuvvetli savaş makinelerini yönetiyoruz. Taktik ve fiziksel becerilerimizi kullanarak savaşıyor, tankımızı güçlendiriyor, ekibimizle koordineli saldırılarla rakiplerimizi avlıyoruz. Oyun, önce Türkiye’de kademeli olarak erişime açılacak, sonrasında küresel hedef pazarlara sunulacak.

Oyun Motoru Unity, Rakipleri LOL ve DOTA!

Yerli yapım moba oyunu Steel Swarm, Unity oyun motoru ile geliştiriliyor. Unity her ne kadar Unreal Engine kadar harika sonuçlar vermese de, piyasada Construction Simulator, Bus Simulator 2023 gibi kaliteli oyunlarında Unity oyun motoru ile geliştirilmiş olması, ümitlerimizi yeşil tutmamızı sağlıyor. Fakat yerli mobanın rakiplerinin LOL ve DOTA olması, Steel Swarm’ın işini epey zorlaştırıyor.

Oyunu geliştiren ekibin yıllarca lol ve dota oynamış olmalarından yola çıkarak, moba mantığını, lol ve dota’nın başarılarının sırrını iyi analiz etmiş olduklarını düşünüyor ve kendilerine yeni oyunlarında başarılar diliyorum.

İnşallah oyun ücretsiz bir şekilde hem pc, hem mobil platformlardan yayınlanır ve bizlerde keyifle oynarız.

Oyunun açık alfa sürecine katılmak ve oyunu herkesten önce deneyimlemek için https://steelswarm.net adresinden kayıt yaptırabilirsiniz.

Bilgem Çakır Kimdir?

Bilgem Çakır, 2001 yılında ODTÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Vestel ve Beko şirketlerinde çalıştıktan sonra İstanbul Kıyamet Vakti adlı oyunun yapımında çalıştı. 6 yıl Microsoft’ta DirectX takımında çalıştıktan sonra Amazon şirketine geçen Bilgem Çakır, burada Amazon’un Fire Phone telefon tasarımı ve Amazon Go kasiyersiz market projelerinde çalıştı. Amazon’dan Kendi oyun şirketini kurmak için ayrıldıktan sonra yaklaşık 5 yıldır oyun geliştirme çalışmalarını sürdürmektedir.