COD: Black Ops 2 Steam Sürümünü İnternetsiz Oynama

COD: Black Ops 2 Steam Sürümünü İnternetsiz Oynama

Bundan iki sene önce bu bağlantıdaki yazımda Call of Duty Black Ops 2’yi internetsiz botlu oynamanın yolunu paylaşmıştım. RSE bots isimli bir paketi kurarak botlarla internetsiz oynayabiliyorduk. Fakat o bot paketini hem Lan bağlantısından arkadaşlarımızla oynamak için, hemde yasal Steam sürümünde denememiştim. Şimdi yasal Steam sürümünde çalışan farklı bir alternatif ile karşınızdayım. 

Kurulum gayet basit. Bir kez yamaları kuracaksınız ve sonrasında internetiniz olmasa da offline şekilde botlarla oynayabileceksiniz. Hemde yasal Steam sürümünde. Bildiğiniz üzere yasal sürümü satın aldığınızda botlarla dahi oynayabilmeniz için aktif internet bağlantınız olması şart. Bu yama ile o mecburiyetten kurtuluyorsunuz.

Dikkat! Yamayı doğrudan oyun dosyaları üstünde değil ikinci bir kopya üzerinde deneyin! Bu şekilde kullandığımda Steam Cod üyeliğim ban yemedi.

Nereden Başlıyoruz?

1) Öncelikle Cod: Black Ops 2’nin yasal Steam sürümüne ihtiyacınız var. Steam hesabınızda oyun hazırsa bilgisayarınıza kurun yada satın almaya niyetiniz varsa g2a.com üzerinden uygun fiyatla satın alın, sonrasında yükleme işlemini tamamlayın.

2) Oyunu kurduysanız ve oyun oynamaya hazır halde ise Steam klasörü altında oyun klasörünü bulup aynı konuma ikinci bir kopyasını oluşturun. Ardından ikinci kopya klasörün adını değiştirin.

Bende Black Ops 2, Yerel Disk C içinde, Steam dizini altında yüklü idi. Konumundan bulup, klasörü kopyalayıp ikinci kopyaya CoD BO2 Offline ismini verdim. Yeni klasörün konum şöyle oldu;

C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\CoD BO2 Offline

3) Aşağıdaki siteden Redacted Lan yamasını indirin. Paketteki dosyaları CoD BO2 Offline içine gönderin. Dosyalar değiştirilsin mi derse onay verin. (Redacted sitesinde erişim sorunu yaşanırsa yazı altından bildirin lütfen.)

http://redacted.se/

4) Aşağıdaki bağlantıdan Redacted offline eklenti dosyalarını indirin. Bu paketteki dosyaları da CoD BO2 Offline klasörü içinde yer alan Plugins klasörünün içine gönderin. Dosyalar değiştirilsin mi derse yine onay verin.

>> Redacted Offline Plugin

5) Son olarak, CoD BO2 Offline klasörü içindeki t6mpv43.exe dosyasından masa üstüne bir kısayol oluşturun.

Kurulum bitti.

Artık internetinizi kapatıp t6mpv43.exe dosyası üzerinden oyununuza girebilirsiniz.

Not: Şubat 2018 tarihinde Cod: BO2 yasal Steam sürümü kopyasında denenmiştir. İnternet kapalıyken dahi botlarla oynayabiliyorsunuz.

Uyguladığımız yamalama işlemi yasal oyunumuzu internet yokken dahi oynayabileceğimiz hale getirdiği için ve öncesinde orijinal klasörü kopyalayıp ikinci klasörde çalıştığımız için herhangi bir sorun yaratmaz.

Hatta denemelerim sırasında arka planda internet ve Steam açıkken dahi sorun yaşamadım. Ve tabi sonrasında defalarca internet kapalıyken de denemelerimi yaptım.

Eğer sonradan oyunu tekrar online oynamak isterseniz, oluşturduğumuz bu ikinci klasörü tümden silmeniz yeterli olur.

Eğer oyunu arkadaşlarınızla Lan üzerinden oynamak isterseniz sanırım sonraki eklenti paketini kurmamanız gerekiyor. Ve arkadaşlarınızı Lan’da kuracağınız oyuna davet etmek içinde Tunngle, Hamachi gibi bir uygulama kullanmanız gerekiyor.

Konuyla alakalı sorularınız olursa yazı altından yorum olarak yazabilirsiniz.