Call Of Duty Black Ops 2’yi İnternetsiz Botlu Oynama

Call Of Duty Black Ops 2'yi İnternetsiz Botlu Oynama

2013 senesinde Black Ops 2 için bir yazı yayınlamış ve o yazımda Black Ops 2’yi multiplayer botlu oynamanın yöntemini paylaşmıştım. Fakat orada anlatılan yöntem hem internet gerektiriyordu, hemde süreklilik arz etmiyordu. Yani her an boşa çıkabilirdi ve beklenen oldu, bir süre sonra o yöntem patladı. Online botlu oynamanın yolu olan fourdelta.net sitesi kapandı.

>> Call of Duty Mobil Oyunu “Call of Duty: Legends of War”
>> COD: Black Ops 2 Steam Sürümünü İnternetsiz Oynama

Uzunca bir süre bu mevzu üzerine araştırma yapma vaktim olmadığından ve zaten yasal olarak Cod Black Ops 2 sahibi olduğumdan da korsan sürümlere yeni bir alternatif paylaşamadım. Şimdi bu eksikliği gidermenin vakti geldi.

Gelen birkaç istek yorumun ardından tüm günümü ayırarak araştırmamı yaptım ve sizler için yeni bir yöntem buldum. Hemde bu yöntemle internete bağlı olmanız gerekmiyor!

Mevzuyu fazla uzatmadan hemen anlatıma geçiyorum. İşlem gayet basit ama tabi ki benim yolumu izlerseniz!

Black Ops 2’yi Botlu Oynamak için Yapılacaklar;

Öncelikle şunu belirteyim, sitemde telif hakkı içeren dosya vb. paylaşamadığımdan sadece size lazım olan dosyaların isimlerini ve yapılacak işlemleri paylaşıyorum. Eğer oyunu yasal yollarla satın alırsanız zaten aşağıdaki dosyalar ile işiniz olmaz. Fakat yasal sürümde harita paketlerine ekstra para öder, multiplayer modu offline (internetsiz) oynayamazsınız. Yasal sürümlerde botlarla oynarken dahi internet gerekiyor.

1) İnternetten 15 gb’lık Call.of.Duty.Black.Ops.II-SKIDROW sürümünü indiriyorsunuz.

2) İsteğe bağlı olarak dlc harita paketlerini indiriyorsunuz. (DLC’leri indirmezseniz harita seçiminde isimleri olsada o haritaları oynayamazsınız.) Eğer ek harita istemezseniz bu adımı atlayabilirsiniz.

3) Oyunu kuruyor, ardından skidrow yaması ile uğraşmadan, oyunu başlatmadan RSE Bots paketini indiriyorsunuz.(Google’da “rse bots black ops 2” araması yapın yada aşağıdaki bağlantıya dalın.)

http://rsebots.blogspot.com.tr/p/bo2-archive.html

4) RSE Bots, 300 mb’lık bir paket. İçerisinde gelen tüm dosyaları Black Ops 2’nin kurulu olduğu klasöre kopyalayın ve aynı dosyalarında değiştirilmesini sağlayın.

5) Kopyalama işlemleri de tamam ise Black Ops 2’nin kurulu olduğu dizindeki; t6sp_launcher.exe, t6mp_launcher.exe ve t6zm_launcher.exe dosyalarını yönetici olarak çalıştırarak istediğiniz mod ile oyunu oynamaya başlayın. (t6sp single player, t6mp multiplayer, t6zm zombi modu)

Herşeyi doğru olarak yaptıysanız oyun internetsiz dahi açılacak ve multiplayer mod’da botlarla kapışabileceksiniz.

ANCAK!

– Oyunları (sp, mp, zombie) yönetici olarak çalıştırmazsanız “unhandled exception caught” hata mesajı ile karşılaşabilirsiniz.

– İşletim sisteminiz XP ise sorun yaşayabilirsiniz. (Windows 10 64 bit’de denendi)

– Sisteminizde önceden Steam, Microsoft .NET Framework ve Directx yazılımları kurulu değilse oyun açılmayabilir.

– Oyunu internet cafe gibi ortamlarda oynayamazsınız. Hem yasadışı hemde RSEBots henüz lan desteği vermiyor.

Bu ihtimalleri hesaplayarak işinizi sağlama alın.

Botlarla Oynama:

Oyunun tam kurulumunu yaptıysanız multiplayer botlarla oynamak için şu yolu izliyorsunuz;

t6mp_launcher.exe‘yi yönetici olarak çalıştırıyorsunuz.

– Oyun açıldığında Online bağlantısına tıklıyor, online menünün açılmasını bekliyorsunuz.

– Online menü açıldığında Custom Games bağlantısına tıklıyor ardından bot ve harita ayarlarını yapıyorsunuz.

Call Of Duty Black Ops 2'yi İnternetsiz Botlu Oynama Call Of Duty Black Ops 2'yi İnternetsiz Botlu Oynama

Setup Bots: Buradan kendi takımımız ve düşman takımdaki bot sayısını belirlememiz gerekiyor. Bunu unutursanız oyunu botsuz oynarsınız.

Call Of Duty Black Ops 2'yi İnternetsiz Botlu Oynama

Setup Game: Oynanacak haritayı ve oynanacak oyun tarzını seçmeniz gerekiyor.

Call Of Duty Black Ops 2'yi İnternetsiz Botlu Oynama

Call Of Duty Black Ops 2'yi İnternetsiz Botlu Oynama Call Of Duty Black Ops 2'yi İnternetsiz Botlu Oynama

Start Match: İki seçim tamamsa Start Match ile oyunu başlatmanız gerekiyor.

Call Of Duty Black Ops 2'yi İnternetsiz Botlu Oynama Call Of Duty Black Ops 2'yi İnternetsiz Botlu Oynama

– Aynı yolu zombi modu oynarkende izliyoruz. Tek fark t6mp_launcher.exe yerine t6zm_launcher.exe’yi yönetici olarak çalıştırıyoruz. Zombi modunda ister tek zombi müsabakaları yapıyor, istersek multiplayer haritalar başlatıp zombilere karşı takım halinde oynayabiliyoruz.

Call Of Duty Black Ops 2 Botlu Oynanış Videosu:

YASAL SÜRÜM HAKKINDA:

Amacım korsanı teşvik etmek değil, ki zaten genellikle sevdiğim oyunları geliştiricilere destek olsun diye satın alırım ve en güncel sürümlerini sorunsuz olarak oynarım. Fakat Call Of Duty serilerinin yayımcısı Activision, çok aç gözlü davrandığından bazen mecburen böyle ufak paylaşımlar, yönlendirmeler yapmak zorunda kalıyoruz.

Activision’un suçu nedir?

Activision COD serisi ile yıllardır paranın anasını ağlatan bir oyun yayımcısıdır. Oyunlarını pahalı satar, yıllar sonra bile oyunlar hala pahalıdır ve üstüne üstlük oyuna gelen 3-4 haritalık dlc paketleride neredeyse oyun kadar pahalıdır. Birde bu oyunların bazılarını multiplayerda botlu oynayamazsınız (Örneğin Modern Warfare 3), botlu oynadıklarınızı da internet bağlantınız yoksa yine oynayamazsınız.

İşte bu fiyat politikası ve acımasızlığı sebebiyle bazen farklı yollar denemek gerekiyor.

Yazımı bitirirken sizlere birkaç tavsiye daha vermek istiyorum;

1) Call Of Duty serisini çok seviyorsanız satın alın. Pahalı geliyorsa G2A.com sitesini ziyaret edin. O sitede COD serisi oyunlarını Steam fiyatlarından çok ucuza ve yasal olarak satın alabilirsiniz. (Örneğin Steam’de 115 TL’den satılan Black Ops 2, G2A’da 27 TL’ye alınabiliyor.

2) Alternatif oyunlara yönelin. Call Of Duty’ye en iyi ve uygun fiyatlı alternatif olarak İNSURGENCY oyununu öneririm. Ofline olarak multiplayer botlu oynayabilirsiniz ve dahili gelen bu özellik sayesinde yama vs kurmanızda gerekmez. İnsurgency’i Steam’den indirimlerde 4-5 TL’ye, Bundle sitelerinden 1 Dolar civarı bir fiyatla satın alabilirsiniz. (Tabi bunun için indirim kovalamanız gerekiyor.)

3) İnsurgency’i sevmediyseniz, Black Ops 2’de biraz pahalı geldiyse; G2A üzerinden Black Ops 1’i satın alın. Şu aralar Black Ops 2 27 TL’den satılırken, Black Ops 1 19 TL’ye satılıyor.

Yazıyla alakalı sorularınız olursa, bot yamasını bulamaz, indiremezseniz yorum panelinden yazabilirsiniz.