“Delta Force” Yeni Oyunu ile Battlefield Serisine Rakip Oluyor!

"Delta Force" Yeni Oyunu ile Battlefield Serisine Rakip Oluyor!

Bundan seneler önce, geceli gündüzlü internet kafelerde yaşadığımız zamanların efsanelerinden birisi olan Delta Force, 25 yıl sonra yenilenerek geri dönüyor. İçerisinde hem eski oyunun yenilenmiş hikaye modunu, hem de popüler topyekün savaş modunu barındıracak olan oyun, çok yakında tüm platformlardan ücretsiz bir şekilde oynanabilecek.

Şimdilik bildiğimiz şey, oyunda 3 kategori olacağı; ilki klasik hikaye modu, klasik karakterler, silahlar..

İkincisi, operasyonlar modu, çevrimiçi mücadeleler, kaynak avı, tahliye görevi ve taktiksel savaşlar..

Üçüncüsü ise, şahsen benim bu oyunu Battlefield’e rakip olarak görmemi sağlayan tahribat savaşı. 4 farklı sınıf, onlarca kara, deniz, hava aracı ve karada, denizde, havada geçen topyekün bir savaş.

Oyunun sistem gereksinimleri henüz duyurulmadı fakat fragmandan gördüğüm kadarıyla diyebilirim ki, en azından Battlefield 2042’yi oynayabilecek seviyede bir bilgisayara ihtiyacımız olabilir. Mobil tarafta da en azından Call of Duty mobile oynatabilecek bir telefon..

Peki Battlefield 2042’de en düşük sistem gereksinimi ne? derseniz;

• İşletim sistemi: 64-bit Windows 10.
• İşlemci (AMD veya intel): AMD Ryzen 5 1600, Core i5 6600K.
• Ram bellek: 8GB.
• Video belleği: 4GB.
• Grafik kartı (NVIDIA veya AMD): Nvidia GeForce GTX 1050 Ti, AMD Radeon RX 560.
• Ve DirectX sürümü: 12.

Tabi bu benim tahminim.

Oyun muhtemelen birkaç ay sonra, belki 1 sene sonra Xbox, Playstation, Windows, Steam, EpicGames Store, Android ve Apple İos için yayınlanacak, işte o zaman merak ettiğimiz herşeyi öğreneceğiz.

Oyundan haberlere hızlıca ulaşmak, oyun yayınlandığında hemen indirip oynamak istiyorsanız, hemen aşağıdaki bağlantıdan web sitesine gidip, mail adresinizi girerek ön kayıt yaptırabilirsiniz.

PlayDeltaForce.com

Ayrıca biraz nostalji yapmak isterseniz de, 20 küsür senelik tarihi olan ilk Delta Force oyunlarını 31 tl ödeyerek Steam üstünden satın alabilirsiniz.

https://store.steampowered.com/sub/1743/