Half Life 2’ye Işın İzleme Özelliği Getiren RTX Remix Projesi “Half Life 2 RTX”

Half Life 2'ye Işın İzleme Özelliği Getiren RTX Remix Projesi "Half Life 2 RTX"

Nvidia tarafından, bağımsız geliştiricilerin oyunlarını ya da klasik eski oyunları rtx desteği ile tekrar sunabilmesi amacıyla geliştirilen RTX mod aracı RTX Remix, Portal’ın ardından bir başka efsaneyi daha hayata döndürüyor! Dünya çapında milyonlarca fanı olan Half Life 2, çok yakında rtx desteği kazanıyor!

Henüz modlama sürecinin devam ettiği belirtilen oyunu indirip oynayamıyoruz, fakat Steam platformuna eklendiğinde tıpkı Portal RTX gibi, orijinal oyun Half Life 2’ye sahip olan herkes tarafından ücretsiz olarak indirilip oynanabileceği söyleniyor.

Oyunun tüm materyalleri RTX uyumlu olarak yeniden üretileceği için, buna bir moddan çok remastered bir oyun gözüyle de bakabiliriz.

Oyunun RTX uyarlama işi, Orbifold Studios tarafından yapılıyor. Orbifold Studios, Half-Life 2: VR, Half-Life 2: Remade Assets, Project 17 ve Raising the Bar: Redux’un arkasındaki ekiplerin oluşturduğu, Half-Life’ı seven geliştiricilerin bir araya geldiği bir topluluk. Ayrıca RTX modlama işinden anlayanlarında dahil olabileceği bu topluluk, tüm duyurular ve iletişim talepleri için hl2rtx.com sitesini kullanıyorlar.

Topluluk, Half Life 2 RTX’in yayınlanmasından sonra, eski birçok Half Life 2 modununda RTX desteği ile yeniden geliştirilmesine ön ayak olacaklarını düşünüyorlar.

Oyunun RTX desteği kazandığında nasıl görüneceğini merak edenler için CES2024’de yayınlanan ilk bakış fragmanını hemen aşağıda paylaşıyor ve proje tamamlanıp yayınlandığında yine buradan indirme bağlantısını paylaşacağımı belirtmek istiyorum.

O zamana kadar eğer oyalanacak bir şeyler arıyorsanız, Portal’ın ücretsiz RTX moduna giden bağlantıyı da hemen aşağıya iliştiriyorum.

>> RTX Remix ile Geliştirilen Portal Modu “Portal RTX”

İyi eğlenceler.