Dijital İzmirim Kart ile Kart Taşıma Derdine Son!

Dijital İzmirim Kart ile Kart Taşıma Derdine Son!

İzmir Büyükşehir Belediyesi dijital teknolojinin olanaklarını toplu taşıma sisteminde sonuna kadar kullanıyor. Artık Dijital İzmirim Kart uygulamasını mobil cihazlarına yükleyen yolcular, cihazlarından sadece nfc veya kare kod okutarak toplu taşıma araçlarına binebiliyorlar. Yani yanında İzmirim Kart taşıma derdi sona eriyor.

Güncel İzmirim Kart Duyurusu;

Değerli Hemşehrilerimiz,

Son zamanlarda İzmirim Kart vb. isimler kullanılarak sahte web siteleri açıldığı ve bu web siteleri üzerinden hemşehrilerin banka hesap bilgilerinin ele geçirilmesinin amaçlandığı tespit edilmiştir. Kurumumuzun söz konusu sahte web siteleri ile ilgisi ve bağı bulunmamakta olup İzmirim Kart’a online bakiye yüklemelerinizi, İzmirim Kart, Eshot ve Bizizmir mobil uygulamaları ile İzmirim Kart, Eshot ve Bizizmir web siteleri üzerinden yapabilirsiniz.

https://online.izmirimkart.com.tr/bilgilendirme

Dijital İzmirim Kart’ta neler var?

Dijital İzmirim kart, içine para yükleyip İzmir’deki ulaşım ödemelerini telefonumuz ile yapmamızı sağlayan bir dijital ödeme sistemi.

Kartı kullanabilmek için öncelikle yenilenen İzmirim kart uygulamasını telefonumuza yüklüyor, sonrasında İzmirim kart sistemine ücretsiz üyeliğimizi oluşturarak (ya da mevcut üyeliğimize giriş yaparak), uygulamanın ana ekranından ücretsiz (tam, öğrenci, öğretmen) Dijital İzmirim kartımızı oluşturuyoruz.

İlk defa dijital kart oluşturuyorsak hem kvk bilgilendirme sözleşmesini onaylıyor, hem de kartımıza 20 tl başlangıç yüklemesi yapıyoruz.

Bunu yapmazsak, dijital kart oluşturamıyor, eski yöntemle ulaşıma devam ediyoruz.

Yüklemeyi tamamladıktan sonra ise sadece telefonumuzu kullanarak İzmir’de ulaşımın rahatlığını yaşamaya başlıyoruz.

Dijital İzmirim kart, otobüs, vapur, metro, arabalı vapur seyahatlerinin yanı sıra Doğal Yaşam Parkı’ndan BİSİM’e kadar İzmirim Kart’ın geçerli olduğu tüm noktalarda kullanabiliyor.

Ayrıca yenilenen İzmirim kart uygulaması ile, fiziksel İzmirim kartımıza bakiye yükleyebiliyor, harcama geçmişini, ulaşım araçlarını görüntüleyebiliyor, yol tarifi alma, hat, hareket saatleri ve durak bilgilerine ulaşabiliyor, kart merkezleri ve bayilere ulaşım bilgisi gibi birçok kolaylıktan yararlanabiliyoruz.

Diğer taraftan isteyen yolcular yine eskisi gibi fiziksel İzmirim kart ve kişisel banka kartları ile kredi kartlarını toplu ulaşım araçlarında kullanmaya devam edebiliyorlar.

Yeni sistemin getirdiği kolaylık, yanınızda sadece telefonunuz varken ulaşım hizmetlerinden yararlanabiliyor olmanız.

Dijital İzmirim kart için kullanacağınız İzmirim Kart uygulamasını hemen aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz.

>> Google Play’de İzmirim Kart
>> Apple Store’da İzmirim Kartk