Discovery Inc. Dijital Yayın Platformu “Discovery Plus” Yayına Başlıyor!

Discovery Inc. Dijital Yayın Platformu "Discovery Plus" Yayına Başlıyor!

Discovery Inc., gerçeğe dayalı içerikler sunan, ücretli dijital yayın platformu Discovery+ (www.discoveryplus.com)’ı tanıttı. Amerika’da 4 Ocak 2021 tarihinde yayınlarına başlayacak olan platform, ilk aşamada; İskandinav ülkeleri, İtalya, Hollanda, İspanya, Hindistan, Birleşik Krallık ve İrlanda dahil 25 ülkede kullanıcıların hizmetine sunulmuş olacak. Discovery+, 2021 yılında da Latin Amerika pazarına girecek.

Discovery Kanallarının Hepsi Bir Platformda!

Discovery+ yayına başladığında, en geniş içerik portföyüne sahip en yeni dijital yayın platformu olacak. Platform, yaşam tarzı, ilişkiler, ev, emlak, yemek, suç, paranormal olaylar, macera, doğa tarihi, bilim, teknoloji ve çevre gibi Discovery kanallarının liderliği elinde bulundurduğu türlerde sınırsız sayıda arşiv programın yanı sıra sadece discovery+’a özel, çok sayıda yeni, kaliteli orijinal seri ve belgeseli izleyicilerin beğenisine sunacak.

Discovery+, Discovery medya grubuna ait; HGTV, Food Network, TLC, ID, OWN, Travel Channel, Discovery Channel, A&E, History, Lifetime ve Animal Planet gibi sevilen kanallarda yayınlanan 2.500’den fazla yapıma ait, 55.000 küsür bölümü tek bir platformda toplayacak.

Discovery+, BBC’nin Planet Earth ve Blue Planet gibi çığır açan belgesellerinin yanı sıra The Dodo’ya ait özgün içeriklerin de bulunduğu doğa ve çevreyi konu alan kapsamlı bir program seçkisi de sunacak.

2021 Olimpiyat Oyunları Discovery+’da!

Discovery+ Avrupa’da, Eurosport tarafından yayınlanan tenis Grand Slam’leri ve bisiklet turlarının yanı sıra motor sporları, futbol ve kış sporları gibi farklı spor dallarından müsabakaları canlı yayınlayacak. 2021 yazında Tokyo’da düzenlenmesi planlanan Olimpiyat oyunları’ndaki tüm müsabakalar da yine Discovery+’tan takip edilebilecek.

Discovery+ Aylık Abonelik Ücreti!

Discovery+, ABD’de aylık 4.99$’dan başlayan fiyatlarla kullanıcılara sunulacak ve reklamsız versiyonun fiyatı aylık 6.99$ olacak. Düşük bir fiyata beş kullanıcı profili ve eş zamanlı dört ayrı cihazdan izleme seçeneği sunacak olan Discovery+, bir online video yayın platformunun abonelerine sunduğu en iyi teklife sahip olacak.

NOT: Discovery+’ın Ocak 2021 tarihinde yayına başlayacağı 25 ülke arasında Türkiye var mı henüz bilmiyoruz fakat Hindistan’ın bile listede olması ve hali hazırda birçok Discovery kanalının Türkiye’de Türkçe yayın yapıyor olması, umutların taze kalmasını sağlıyor. Umalım ki Discovery, Disney gibi yapmasın ve yıllarca Discovery+’ın gelişini beklemeyelim.

Konuyla alakalı yeni gelişmeler, haberler olursa, yazımda güncelleme yapacağım.

UYARI: LÜTFEN YAZILARIMI İZİNSİZ VE KAYNAK BAĞLANTI VERMEDEN SİTELERİNİZDE PAYLAŞMAYIN.