Ege Üniversitesi Hastanesi Laboratuvar Tahlil Sonuçları ve Tetkik Raporları!

Ege Üniversitesi Hastanesi Laboratuvar Tahlil Sonuçları ve Tetkik Raporları!

Muayene için İzmir Ege Üniversitesi hastanesine geldiniz, gerekli kontroller yapıldı, kan tahlili için kan, idrar tahlili için idrar, gaita testi için gaita örneği verdiniz yada Allah kimseye vermesin kanser ihtimaline karşı vücudunuzdan bir parça alındı ve şimdi sıra geldi tetkiklerin sonuçlarını öğrenmeye.. Tabi devir teknoloji devri olduğundan, sonuçları doğal olarak internet üstünden sorgulamanız gerekecek.. Peki kan tahlili, idrar tahlili, gaita tahlili sonuçlarınızı, ekg, tomografi, mr görüntüleme sonuçları ile patoloji sonuç raporunuzu nereden bulup, inceleyeceksiniz?

Ege Üniversitesi Laboratuvar Sonuçları Sorgulama! 

Ege Üniversitesi hastanesi tetkiklerinin tümünün sonuçları için aşağıdaki bağlantıyı kullanacaksınız;

http://155.223.130.36/Egelab/Pages/SonucListesi.aspx

Ve ilgili sayfaya gittiğinizde karşınıza bir kullanıcı giriş formu gelecek..

Bu formda ilk kutucuğa hastanın TC numarasını, ikinci kutucuğa ise, ekranın sağında gördüğünüz barkod örneğindeki hasta protokol numarasını gireceksiniz.

Ege Üniversitesi Hastanesi Laboratuvar Tahlil Sonuçları ve Tetkik Raporları!

Elinizde barkod yok mu? Muhtemelen size verilen belgelerin birinin üstünde vardır. Elinizdeki belgelere bir göz atın, hasta adının yer aldığı, protokol no yazan bir etiket olması gerekiyor! İşte oradaki 10 haneli rakam, protokol no! Sonuçları görebilmek için size lazım!

Ve birde güvenlik kodu var! Onu da girdikten sonra, Sorgula butonuna tıklayarak sisteme giriş yapacaksınız.

Birkaç saniye içerisinde, ilgili hastaya ait tüm laboratuvar sonuçları karşınıza listelenecek.

Bu Sayfada Neler Olacak? 

Hastaya ait laboratuvar sonuçları sayfasında; kan tahlili sonuçları, idrar tahlili sonuçları, gaita tahlili sonuçları, sürüntü (covid-19) testi sonuçları, batın BT (Bilgisayarlı Tomografi) sonuçları, Ekg sonuçları, MR sonuçları, biyopsi patoloji tetkik sonuç raporları ve daha birçok tetkikin sonuçları olacak..

Tetkiklerin en başında 1 ikon göreceksiniz. Bu ikonlarda aktif bağlantılar olacak!

Eğer ikinci kutucukta onay işareti varsa, ilk kutucuktaki ikona tıklamanız ile yeni bir pencerede ilgili tetkikin sonuçları açılacak.

Ege Üniversitesi Hastanesi Laboratuvar Tahlil Sonuçları ve Tetkik Raporları!

Eğer ikinci kutucukta onay işareti yoksa ve Sonuç Tarihi satırında ilgili alan boş ise, henüz sonuç çıkmamış, rapor yazılmamış demek olacak ve sonuçlar çıkana kadar bekleyecek, belli aralıklarla yeniden sorgulama yaparak son durumu kontrol edeceksiniz.

İlgili sonuç sayfalarında sağ üst tarafta da bir yazıcı ikonu göreceksiniz. Bu ikona tıklayarak sonuçların pdf formatlı halini bilgisayarınıza, akıllı telefonunuza kayıt edebilecek veya doğrudan yazıcı ile çıktılarını alabileceksiniz.

Hepsi bu..

Bu sonuçların bazılarını enabiz.gov.tr üstünde de bulabilirsiniz fakat burası bir üniversite hastanesi olduğundan sonuçların hepsi, mesela patoloji tetkik raporları enabiz’da yer almayacak. Aynı şekilde kan tahlillerinin de yine enabiz’da olmaması ihtimali var.

Konuyla alakalı sorularınız veya yardıma ihtiyacınız olursa, yazı altından yorum olarak yazabilirsiniz.

Güzel sonuçlar almanız dileği ile geçmiş olsun.