DJ, Müzisyen ve Sahne Sanatçıları için Twitch Alternatifi Platform “MUSİXEN”

DJ, Müzisyen ve Sahne Sanatçıları için Twitch Alternatifi Platform "MUSİXEN"

Pandemi döneminin en çok vurduğu alanlardan biri sanat oldu. Pek çok müzisyen, sahne sanatçısı bu dönemde seyircisiyle buluşamadı ve gelir kaybı yaşadı. Ancak gelişen teknoloji ve dijitalleşmeyle konserler ve performanslar akıllı cihazlarla evlerimize girdi. Sanat dünyasının geleceğinin dijitalde olduğunu gören ve çalışmalarına 2019 yılında başlanan Musixen, 6 aylık yazılım geliştirme süreci sonrası 2020 yılının Mayıs ayında hizmete açıldı.

Sahne sanatçıları, DJ ve müzisyenler için Twitch benzeri bir platform yaratan Musixen, Türkiye’den dünyaya açılan bir sanat platformu olmayı hedefliyor.

Peki Nedir Musixen?

2020 yılının Mayıs ayında kurulan Musixen, bir dijital performans platformu ve müzisyen/mekan pazar yeri olarak konumlanıyor. Her türden kaliteli müzisyenin, sahne ve performans sanatçısının sesini duyurabileceği bu platform, aynı zamanda gelir elde edilebilen bir uygulama olarak da öne çıkıyor. Musixen sanatçıları canlı performanslarından gelir elde edebilirken, kullanıcılar da sevdikleri sanatçıların canlı yayınlarını izleyebiliyor, hatta istekte bulunabiliyorlar.

Aynı zamanda mekan pazar yeri fonksiyonu ile de kullanıcılar mekanların bilgilerine ve programlarına ulaşabiliyor, buralardan gerçekleşecek canlı yayınları izleyebiliyor. Sadece müzik değil, sahne sanatlarının her türüne kucak açan Musixen, tüm sanatçıların ve kullanıcıların keyif alacağı bir platform olmayı amaçlıyor.

Musixen Başvuruları Nereden Yapılıyor?

Musixen, kaliteli ve özgün canlı müzik yayını yapabilmek adına birbirinden değerli ve tecrübeli müzik insanlarının bulunduğu bir “Müzik Komitesi”ne sahip. Bu müzik komitesi, canlı performans sergilemek isteyen kişilerin önceden paylaşacağı maksimum 4 dakikalık video performanslarını değerlendirir ve olumlu görüş bildirdikleri taktirde ilgili Müzisyen’e, Vokal’e veya DJ’ye Musixen app’inde canlı yayın yapabilecekleri bir link paylaşılır. Bu aşamadan sonra ise yayın yaparak kazanç sağlama süreci başlamış olur.

Eğer müzik ile, sahne sanatları ilgileniyor ve bu işten gelir elde etmek istiyorsanız Musixen başvurunuzu Musixen app üzerinden yada aşağıdaki bağlantıda yer alan başvuru formundan gönderebilirsiniz.

https://www.musixen.com/

Musixen Ol yada Takip Et!

İsterseniz başvurun ve canlı yayınlara başlayın, isterseniz birbirinden farklı tarzlarda sanatçıları takibe alıp yayınlarına katılın.. Bunlar için sadece bir Musixen uygulaması ve ücretsiz Musixen üyeliği açmanız yeterli oluyor. Musixen uygulamasını Android ve Apple ios cihazlar için aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz.

>> Google Play’de Musixen
>> Apple Store’da Musixen
>> AppGallery’de Musixen