Dönmeyen Uygulama ve Oyunları Rotation Control ile Döndürün!

android google play - Dönmeyen Uygulama ve Oyunları Rotation Control ile Döndürün!

Telefonunuzu, tablet bilgisayarınızı düşürdünüz ve ekranın bir köşesinde ufak bir çatlak oluştu. Genel kullanımı engellemeyen bu çatlak, bazen bazı uygulamalarda en olmadık yere denk geliyor ve o bölümdeki dokunmalara engel oluyor. Peki böyle bir durumda ne yapabilirsiniz? Tabi ki uygulamayı döndüreceksiniz. Peki uygulama yada oyun dönmüyorsa ne yapacaksınız? Uygulama veya oyunu dönmeye zorlayacaksınız!

Rotation Control ile Uygulamayı Dönmeye Zorlamak!

Evet, çözüm bu. Uygulama yada oyun sadece tek bir yöne dönüyorsa, rotation control isimli uygulama ile onu ters tarafa döndürecek, dokunma işiniz bittikten sonra yine ters çevireceksiniz. Yada size zararı yoksa o şekilde kullanacaksınız.

Bu sorun için Henhouse Trouble isimli oyunu örnek verebiliriz. Oyun tek bir yöne dönüyor, ters tarafa dönmüyor. Halbuki birçok uygulama her yöne dönebiliyor. Ekranınızın bir bölgesinde, Start (Başlat) yada ileri (Next) butonuna basmanızı engelleyen bir durum varsa, böyle bir durumda işte o uygulamayı kullanamıyorsunuz.

Halbuki Rotation Control uygulaması sayesinde oyunu ters tarafa dönmeye zorlayabiliyor ve ekran hasarının verdiği engeli ortadan kaldırabiliyorsunuz.

Bahsi geçen uygulamayı aşağıdaki bağlantıdan indirebilir, reklamsız, engelsiz bir şekilde hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

>> Google Play’de Rotation Control

Uygulamayı yükledikten sonra ana ekranına girmeli, Start controlling rotation seçeneğini aktif hale getirmelisiniz.

android ekran dondurme uygulamasi - Dönmeyen Uygulama ve Oyunları Rotation Control ile Döndürün!

Alternatif olarak bu uygulama ve bu uygulamaya da bakabilirsiniz fakat benim tanıttığım uygulamanın diğerlerinden farkı; reklamsız olması ve ekstra izinler istememesi. Ayrıca yatay ekran bir oyunu dikey ekrana zorlamak istiyorsanız (ki bu o oyunu oynanmaz hale getirebilir fakat bu sayede basamadığınız bir butona basmanızı da sağlayabilir..), Screen Orientation Control isimli uygulamayı deneyebilirsiniz. Seçim size kalmış.

– Reklamlar –

adbanner