Epic Games Hesabında Kayıtlı Banka Kartı Nasıl Silinir?

Epic Games Hesabında Kayıtlı Banka Kartı Nasıl Silinir?

Steam’in ezeli rakibi Epic Games son zamanlarda harika işler başarıyor. GTA 5 gibi, FM2020 gibi oyunları bedava dağıtan ve bedava oyunlar sayesinde büyük bir oyuncu kitlesi edinen Epic Games, buna rağmen oyun başlatıcı yazılımında çok yavaştan ilerliyor. Bu nedenle hem oyun satın alımda, hem oyun yüklemeleri ve aktivasyonlarında bazı sorunlar yaşanabiliyor. Örneğin ödeme yöntemi için kart kaydettiğimizde kartı silmek bir işkence oluyor.

Peki Epic Games’te Kayıtlı Banka Kartımızı Nasıl Siliyoruz? 

Bunun için şuan iki seçeneğimiz var. 

  1. seçenek; Epic Games üzerinden bir oyunu sepete atıp satın alım aşamasına kadar getirmek ve bu arada ödeme yöntemi olarak kayıtlı kartımız belirdiğinde Düzenle butonu ile kayıtlı kartı kaldırmak,
  2. seçenek ise; Epic Games Türkçe yardım sayfasından destek talebi açıp, ödeme aracımızın son 4 rakamını yetkililere göndererek kartın hesabımızdan silinmesini sağlamak.

Ödeme Sayfasında Kayıtlı Kartı Kaldırmak!

İlk seçeneği kullanacaksanız yapacağınız şey çok basit. Epicgames.com üzerinde yada Epic Games oyun istemcisi üzerinde oturum açın, herhangi bir satıştaki oyunu sepete satın, ödeme yöntemi sayfasına geldiğinizde ise kayıtlı kartınızı görüyorsanız çöp kutusu simgesine basarak kayıtlı kartı hesabınızdan silin.

Epic Games Hesabında Kayıtlı Banka Kartı Nasıl Silinir?

Silme işlemini tamamladığınızda karşınıza şöyle bir not gelecek;

Epic Games Hesabında Kayıtlı Banka Kartı Nasıl Silinir?

Hesabınıza bağlı banka kartını sildiğinize göre, artık sepetinizdeki oyunu sepetten atabilir ve normal hayatınıza devam edebilirsiniz.

Epic Games Ekibinden Destek Almak!

Hani olurda yukarıdaki yöntem işinize yaramaz, kayıtlı banka kartını hesabınızdan silemezseniz, bu yöntemi de deneyebilir, Epic Games ekibinden Türkçe destek alabilirsiniz. Bunun için izleyeceğiniz adres şurası;

https://www.epicgames.com/help/tr/faturalandirma-destegi-c99/genel-destek-c102

Sayfa sonuna inip, Aradığını bulamadın mı? Bize Ulaşın. yazısını bulun, mavi renkli butona tıklayın.

Sonrasında talep formunu doldurup, Türkçe bilen bir Epic Games destek çalışanının mail adresiniz üzerinden size ulaşmasını bekleyin.