LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Türkiye'den Erişime Kapatılan Sitelere Giriş Yolları - internet-siteleri

Epeydir en çok merak edilen konulardan birisi bu sanırım.. Erişimi yasaklanmış sitelere nasıl gireriz?? Birçok web kullanıcısı olayı çözdü, çatır çatır sitelere giriyor ama hala bu konuda bilgisi olmayanlar var ve bu çok normal. Çünkü herkes “dns nedir, dns nasıl değiştirilir” vs. bilmek zorunda değil…


>> Windows 10’da Dns Nasıl Değiştirilir?

Yöntem 1. Youtube gibi (bir zamanlar) engellenmiş, mahkeme kararı görünen sitelere girebilmeniz için birkaç yöntem var. Bunlardan birincisi ve en çok kullanılanı bilgisayarınızın yada akıllı tablet veya telefonunuzun otomatik dns ayarını değiştirip elle dns girmek. (Böylece gireceğiniz dns üzerinden yasaklı sitelerin bir çoğuna girebilirsiniz.)

Aktif kullanışlı dns’lerden birkaçı şunlar;

4.2.2.2 ve 4.2.2.1 
8.8.8.8 ve 8.8.4.4 
208.67.222.222 ve 208.67.220.220

Dns değiştirme;

Denetim masasına girin.. Ağ Bağlantılarına tıklayın.. Yerel Ağ bağlantısında sağ tuş yapıp Özelliklere girin. Açılan pencerede kaydırma kısmından İnternet Protokolü Sürüm 4 (ipv4) bulun, çift tıklayın. Açılan yeni pencerede alt kısımda DNS sunucu adresini otomatik al bölümü var, onun yerine “Aşağıdaki dns sunucu adreslerini kullan” seçin ve ilk satıra 4.2.2.2 yazın, ikinci satırada 4.2.2.1 yazın, kayıt edip çıkın..

Artık tüm sitelere girebiliyor olmanız gerekiyor.. (Bu ayarlara görev çubuğunda yani sistem saatinin ordan bilgisayar (WİFİ AĞ) simgesine tıklayarak da ulaşabilirsiniz..)

Yöntem 2. Dns yönteminden sonraki ikinci yöntem ise www.kproxy.com gibi proxy sitelerine girerek o sitedeki form alanına erişmek istediğiniz sitenin adresini yazmak.. (Devlet baba belli aralıklarla bu proxy sitelerini de erişime kapattığından bu yöntem bazen elimizde kalabiliyor.)

Bu tarz siteleri kullandığınızda script ve object seçenekleri vardır onları açıp kaparsanız eriştiğiniz sitedeki flash uygulamalar vs de dolaylı olarak etkilenir. Yani Youtube’a girdiğinizde videolar görünsün istiyorsanız remove script ve remove object seçenekleri varsa bunların tikini kaldırın.

Yöntem 3. Son yöntem ise Vpn uygulamaları kullanmak. Tamamen ücretsiz birçok vpn seçeneği var bunlardan birini bilgisayar yada akıllı cihazınıza kurup rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Masaüstü/Dizüstü bilgisayarlarda Chrome’a eklenen Zenmate’i, akıllı cihazlarda ise TunnelBear’i tavsiye ederim.

Chrome için Zenmate:

https://chrome.google.com/webstore/detail/zenmate/f..cebme

Android için ZenMate:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.zenmate.android&hl=tr

Apple için ZenMate:

https://itunes.apple.com/tr/app/zenmate-vpn/id903380113?mt=8

Android için TunnelBear:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tunnelbear.android&hl=tr

Apple için TunnelBear:

https://itunes.apple.com/us/app/tunnelbear-vpn/id564842283?mt=8

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 15 Ekim 2008 tarihinde yayımlanmıştır.


  admin 10 Aralık 2012, 18:57

  @mehmet; Facebook'a girince mi bu ekran geliyor? Facebook içinde bir bağlantıda mı geliyor? Eğer facebook açıyor ama girdiğiniz bazı bağlantılar, uygulamalar açmıyorsa sorun facebook'a bağlı uygulamalardan kaynaklıdır. Zaten orada server hatası diyor. Beklerseniz sonra düzelecektir yada uygulama artık kullanılmıyorsa hiç düzelmeyecek.

  proxtik 13 Haziran 2015, 12:09

  web proxy sitelerinin arasına daha kaliteli ve erişkin içerikli sitelerin videolarını oynatan proxtik.com 'da yazabilirsiniz.

  bosbos 12 Nisan 2018, 17:14

  Merhaba,
  Malum vpn servisleri yavaş yavaş kapatılıyor. Hız düşmesi, erişim sorunu vs. artmaya başladı. Geçen gün Alphabet’in çıkardığı Outline vpn yi duydum, sanırım kendiniz çok basit bir şekilde vpn kurabiliyorsunuz. Üstelik ücretsizmiş. Böyle bir hizmete nasıl bakıyorsunuz? Güvenli olabilir mi sizce? Teşekkürler.

  Lordiz 12 Nisan 2018, 22:25

  @bosbos; Merhaba. Outline, Google’a bağlı bir proje. Ücretsiz fakat servisi bir sunucu üzerinde çalıştırmanız gerekiyor. Sunucu olarak Digitalocean öneriliyor. Digitalocean’ın aylık ücreti 5 dolar. 5 dolar sorun değil diyorsanız hem Google’a hem Digitalocean’a güvenebilir, Outline’ı kullanmaya başlayabilirsiniz.

  yusuf gök 11 Temmuz 2019, 19:55

  zev için
  sayfanızı beğendiğin için

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019