LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

4A, 4B Hizmet Dökümü, Tescil Kaydı, Sigorta Sorgulama - internet-siteleri

İşe yeni başlayanlar, mevcut yasalara göre sigortalı olmak zorundadır. İlgili işlemleri yapma yükümlülüğü işverene aittir. Sigortalı olan herkese bir sicil numarası verilir. Bu numara çalışma yaşamı boyunca çalışanın kendisine gerekli olacaktır. Örneğin primlerini kontrol ederken, sağlık sigortasından yararlanırken vs.

Bundan birkaç sene önce aynı yazıda paylaştığımız linklerden Sigorta dökümlerini almak gayet rahattı, fakat artık o linkler geçersiz hale geldi. Çünkü hükümetin e-devlet projesi kapsamında pek çok hizmeti tek bir site altında toplaması ile birlikte bu işlemlerde Turkiye.gov.tr sitesi altına alındı.

Bu sorgulamaları yapabilmek için E-devlet şifresi temin etmeniz ve daha sonra www.turkiye.gov.tr sitesi üzerinden giriş yapmanız gerekiyor.. E-devlet şifresini de ilk kullanım için PTT şubelerine bireysel başvuru ile temin ediyorsunuz..

>> 4A HİZMET DÖKÜMÜ 
>> 4B HİZMET BİLGİSİ 
>> 4A Tescil Kaydı Sorgulama 
>> 4B Tescil Kaydı Sorgulama

>> Turkiye.gov.tr ile E-devlet Online İşlemler

Yazı içeriği 7 Şubat 2017 tarihinde güncellenmiştir..

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 14 Ekim 2008 tarihinde yayımlanmıştır.


  okan 19 Temmuz 2011, 18:38

  şu an sigortalı olup olmadığımı öğrenmek istiyorum nasıl öğrenebiliriz ????

  admin 19 Temmuz 2011, 21:52

  @okan; Daha önce e-devlet şifresi almadıysanız önce PTT’ye gidip şifrenizi alacaksınız sonra internette turkiye.gov.tr sitesine girip konuda verdiğimiz linklerden Sigorta sorgularınızı ve daha fazlasını yapacaksınız.

  gurkan 03 Ağustos 2011, 03:58

  slm ben turkıye .gov.tr ye gırdım bı acıklama ayzmıyor baska bı yerden ogrene bılırmıyım sıgortalı oldugumu tşkler sımdıden admın

  admin 03 Ağustos 2011, 15:09

  @gurkan; Uzun zamandan beri tüm devlet işlerine turkiye.gov.tr’den ulaşılıyor e-devlet şifresi alıp siteye girerseniz sgk ile ilgili pek çok işleminizi halledebilirsiniz. Ne yazıkki bu site haricinde başka bir yerden sgk işlemi yapamıyorsunuz.

  GULSEN 15 Kasım 2019, 02:04

  SELAM CALISMIYORUM 4 YASINDA ENGELLI OGLUM VAR ONA BAKMAKLA ZORUNLUYUM CUZI BIR MIKTARLAR OGLUMU NASIL SIGATALAYABILIRIM BILNIZ VARSA LUTFEN YAZIN TEDAVI ICIN ONEMLI:(

  Lordiz 15 Kasım 2019, 20:57

  @GULSEN; Merhaba. Kaymakamlığa gidip orada yardım masasına başvurursanız onlar size yardımcı olurlar.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2020