Eski Huawei Honor Temalarını Yeni Magic UI Honor Telefonlara Yükleyin!

Eski Huawei Honor Temalarını Yeni Magic UI Honor Telefonlara Yükleyin!

Eskiden Huawei’nin alt markası olan, sonradan başka bir Çinli şirkete satılan Honor markasına ait yeni bir telefon aldınız ve bu telefona Samsung marka bir telefondan geçtiniz! İlk yaşayacağınız hayal kırıklığı, tema desteği ve resmi tema uygulaması olmasına rağmen zevkinize göre temanın çok çok az olması olacak. Tema desteği, ikon değiştirme, font değiştirme var fakat seçenekler çok kısıtlı. Tabi bunda kullandıkları yeni arayüz MagicUI’ın katkısı da olabilir. Eminim zamanla tema sayısı artacaktır fakat o zamana kadar ne yapacağız?

Resmi desteği olmayan fakat işe yarayan bir çözümüm var!

Öncelikle Honor’un resmi tema uygulamasını açın ve bir kataloğa bakın. Söylediğim gibi size hitap etmiyorsa birde benim yöntemimi deneyin..

Fakat unutmayın, indirip yükleyeceğimiz her tema, her ikon paketinin %100 uyumlu çalışmasını beklemeyin. Baktınız güzel görünmüyor, tema dosyasını yüklediğimiz yerden sileceğiz..

İlk olarak aşağıdaki tema uygulamasını indiriyor, yüklüyoruz. Tabi bunun için harici kaynaklardan uygulama yüklemeye izin vermelisiniz..

>> Theme Manager for Huawei/Honor

  • Uygulamayı açın,
  • Tema veya simge paketleri arasından sevdiğiniz birini açın,
  • İnstall butonuna basın,
  • Apply butonuna basın.

Karşınıza temayı ya da simge paketini nasıl yükleyeceğinizi anlatan bir sayfa açılacak. Bu ekranı kapatın ve telefonunuzdaki dosya yöneticisi ile şu konuma gidin;

Dahili hafıza > Android > Data > com.deishelon.lab.huaweithememanager > Files > Download

Burada az önce indirdiğiniz tema veya simge paketini göreceksiniz. Fakat dosya uzantıları .hwt

Şimdi eğer MagicUI yüklü bir Honor telefonunuz varsa şunu yapacaksınız;

İndirdiğiniz tema veya simge paketinin adını değiştirecek, .hwt uzantısını .hnt yapacaksınız.

Sonrasında da bu dosyayı şu konuma kopyalayacak veya taşıyacaksınız;

Dahili hafıza > Android > Data > com.hihonor.android.thememanager > Files > Download > Honor > Themes

Dosyayı başarıyla kopyaladıysanız, şimdi telefonunuzdaki resmi Honor Temalar uygulamasını açacak, alt sekmeden Ben, sonraki ekranda İndirilenler seçeneğine dokunacak ve az önce kopyaladığınız temayı veya simge paketini orada görüyor olacaksınız.

Şimdi geriye tek bir şey kalıyor, temaya (simge paketine) dokunup açılan ekranda Uygula butonuna basmak.

Tema veya simge paketi MagicUI sürümünüz ile ne kadar uyumlu ise ona göre bir sonuç alacaksınız. Mesela bazı temalar EMUI için geliştirildikleri halde tam istediğiniz gibi olacak, bazı temalar çok kötü duracak. Fakat simge paketlerinin geneli sorunsuz çalışacak. Ve bu durumda tema renklerini resmi Honor Temalar uygulamasından, simgeleri de bu yöntemle ayarlayıp kullanabileceksiniz.

Söylediğimi yapmak için şu yolu izleyeceksiniz; 

Simge paketinizi yukarıdaki uygulamadan indirecek, yukarıda paylaştığım konuma .hnt adı ile kopyalayacak, sonra resmi Temalar uygulamasından temanızı seçip uygulayacak ve son aşamada, Ben > Özelleştir yolunu takip ederek buradan indirdiğiniz simge paketini seçeceksiniz.

Eski Huawei Honor Temalarını Yeni Magic UI Honor Telefonlara Yükleyin!

Ayrıca Theme Manager uygulamasında </> Editor başlığı ile bir bölüm göreceksiniz, burada Navigation Bar Editor, System Colours Editor, Settings Icons, Whatsapp Editor, Dialpad Editor, Sms Editor gibi seçenekler sizi karşılayacak. Fakat bu seçenekler eski EMUI ile uyumlu olacağından seçtiğiniz .hwt uzantılı temaları .hnt’ye dönüştürdüğünüzde istediğiniz sonucu vereceğini garanti edemiyorum ama isterseniz denemesini yapabilirsiniz.

Bu yazıyı yazmadan önce denemelerimi Honor 70 ile yaptım. Yüklediğim simge paketlerinin çoğu sorunsuz çalışırken, temaların bazıları uyumsuz çıktı. Fakat renk değişikliklerinden ötürü bazı temalarda göze batmayacak şekilde çalışıyorlardı.

Konuyla alakalı soru sormak, ekleme yapmak isteyeniniz olursa yorum formundan yazabilirsiniz.