Gazeteci Adem Erdağı’nın Satın Aldığı EGE TV, Tekrar Yayında!

egetv yeni frekansi tekrar yayinda Gazeteci Adem Erdağı'nın Satın Aldığı EGE TV, Tekrar Yayında!

1994 yılında Yaşar Holding bünyesinde kurulan, 2001 senesinde Bakioğlu Holding’e satılan ve tam 23 yıl Ege bölgesinin ilk bölgesel kanalı olma gururuyla yayınlarını sürdüren EGE TV, 2017 senesinde maddi sebeplerle yayınlarına son vermiş, tv kanalı kapatılmıştı. Bugün yeni bir haber aldık ki, EGE TV tekrar yayına başlamış. Fakat bir farkla, geri dönen EGE TV’nin sahibi artık Cem Bakioğlu değil.

EGE TV Güncel Frekans Bilgisi!

Yeniden yayına başlayan Ege tv, 15 Kasım 2019 tarihinde Türksat uydusu 12265 Dikey 27500 frekansından Mpeg4 SD formatında düzenli yayınlarına başladı. Fakat kanalın adına baktığınızda EGE TV yerine Kanal 58 yazdığı dikkatinizi çekmiş olabilir.

Peki neden EGE TV yerine Kanal 58 yazıyor?

Çünkü EGE TV’nin yeni sahibi, Denizli’den yayın yapan Kanal 58’in sahibi olan Gazeteci Adem Erdağı.. Gazeteci Adem Erdağı, 2017 senesinde kapatılan EGE TV’yi satın alarak, Rtük izinlerinin ardından tekrar ekranlara geri döndürdü.

Tabi EGE TV’nin geri dönüşü ile Kanal 58, 12265 Dikey 27500 frekansındaki yayınlarına son verdi. Bir süre sonra tekrar yayına geçeceği söylense de aynı anda iki tv kanalının yönetimi zor olacağından Kanal 58’in bir süre sonra kapatılması süpriz olmayacaktır.

Diğer taraftan EGE TV gibi köklü bir markanın geri dönmüş olması da Ege bölgesi ve EGE TV izleyicileri açısından gerçekten güzel bir haber.

Yeniden yayın hayatına dönen EGE TV’ye başarılar diliyor, 15 Kasım itibari ile Türksat uydusu ve Dsmart üzerinden izlenebilen kanalın güncel frekans/yayın bilgilerini hemen aşağıda paylaşıyorum. (Diğer platformlar ve internet yayını için durum henüz net değil.)

Türksat: 12265 Dikey/V 27500
Dsmart: 278. Kanal

Konuyla alakalı gelişmeler olduğunda yazımda güncelleme yapacağım.