Netflix Alternatifi “BeinConnect” ve Taahhütsüz Aylık Paket Seçenekleri!

beinconnect nedir nasildir beinconnect dizi film arsivi - Netflix Alternatifi "BeinConnect" ve Taahhütsüz Aylık Paket Seçenekleri!

2018 senesinde Digitürk Play nedir? nasıldır? başlıklı bir yazı yayımlamış ve orada detaylıca Digitürk Play’i anlatmıştım. Üzerinden 1 sene geçti ve beIN medya grubu harika bir karar vererek Digitürk Play’i, daha önce sadece Digitürk abonelerine açık olan BeinConnect ile birleştirdi ve herkesin BeinConnect arşivinden yararlanmasının yolunu açtı. Tabi bu gerçekleşince, yeni bir yazı yayımlamak farz oldu!

BeinConnect! Para Vermeye Değer Mi?

Doğrudan merak ettiğiniz ilk sorunun cevabını veriyorum; paket ücretleri Netflix’e göre biraz yüksek olsa da arşivi size hitap ediyorsa; canlı tv kanalları ile birlikte, evet BeinConnect parasını hak ediyor.

Peki BeinConnect’de Ne Var? Ne Yok?

BeinConnect, Digitürk Play’e göre daha kapsamlı bir arşive sahip. Bu arşivde diziler, filmler, belgeseller, yaşam programları, çocuk programları ve canlı tv kanalları var. Tabi  en ucuz fiyatlı Eğlence paketi yerine spor paketlerinden birini satın alıyorsanız, bu arşive birde spor kanalları, spor içerikleri dahil oluyor.

BeinConnect Paketleri!

BeinConnect, Kasım ayı itibari ile Digitürk Play ile birleşti ve tüm Digitürk Play üyelikleri BeinConnect’e aktarıldı. Bu arada arşivlerde birleşmiş oldu. Paketleri ise Digitürk Play ile aynı! Yani Digitürk üyesi olmasanız da, Digitürk kutu almasanız da, tıpkı Netflix gibi aylık ödemeler ile kullanabileceğiniz Digitürk Play paketleri, artık BeinConnect üzerinden satın alınabiliyor. İster aylık, ister yıllık..

>> Beinconnect Kupon Kodu Nasıl Aktif Edilir?

İlk paket Eğlence Paketi.

Bu paketin aylık ücreti 24.90 TL. Yıllık satın alırsanız 222 TL ödüyorsunuz ve 1 yıl boyunca webten, cepten, tabletten, smart tv’den tüm eğlence paketi içeriğini internet yolu ile izleyebiliyorsunuz. Fakat bu pakette spor içeriği bulunmuyor.

Eğlence paketinin detayına girersek; bu pakette 60 veya üstü canlı radyo ve tv kanalı bulunuyor. Bunların içinde de 20 tane ulusal kanal, 8-10 tane ulusal radyo kanalı, 10 tane yerli-yabancı haber kanalı, 7-8 tane uluslararası haber kanalı ve birkaç tane tematik kanal bulunuyor.

Bizi ilgilendiren, dizi, film ve belgesel kanalları. Bu 60 tane kanal içinde araştırdığınızda para vermeye değer şu tematik kanallar göze çarpıyor; Bein Series Sci-Fi, Bein Series Comedy, Bein Series Vice, Bein Series Drama, Bein Movies Premiere, Bein Movies Stars, Bein Movies Action, Bein Series Family, Bein Movies Türk, Mcm Top, Fashion tv, Mezzo, VH1, Mtv Live, Mtv Hits, Bein Gurme, Baby tv, Disney Junior, Disney XD, Disney On Demand, Boomerang, Cartoon Network, Nickelodeon, Da Vinci, Bein İZ HD, National Geographic, NatGeo People, NatGeo Wild, Bbc Earth, History Channel, Discovery Channel, Discovery Science, CGTN Doc.

Eğlence Paketini satın aldığınızda yukarıda sıraladığım kanalların hepsini internet olan her yerde izleyebiliyorsunuz.

Ayrıca dizi ve film arşivini de sömürebiliyorsunuz ki, arşiv gayet kaliteli.

Yabancı dizi arşivine buradan, yerli dizi arşivine buradan, belgesel içeriklere buradan, sinema film arşivine de buradan ve buradan bakabiliyorsunuz.

İkinci paket Süper Lig Paketi.

İlk spor paketi bu. Bu pakette 4 seçenek bulunuyor ve ilk seçeneği, yani sadece süper lig maçlarının olduğu seçeneği, eğlence paketi gibi taahhütsüz aylık yenileme ile satın alabiliyorsunuz. Fakat bu paketi satın alırsanız, maçları eğlence paketinde olduğu gibi smart tv’den izleyemiyorsunuz… Bu seçeneğin fiyatı 79 TL.

Eğer tüm sezon maçlarını (smart tv’de dahil her yerde) izlemek istiyorsanız, 38 TL x 8 taksitle, 49 TL x 8 taksitle yada 55 TL x 8 taksitle sezonluk paket seçeneklerinden birini satın almanız gerekiyor.

Üçüncü paket Spor Extra Paketi.

İkinci spor paketi ise bu.. Türkiye’den spor size yetmiyorsa, dünyadan spor yayınlarına erişmek istiyorsanız bu paketi satın almanız gerekiyor ve bu pakette de 3 farklı seçenek sunuluyor.

 1. seçenek; 44 TL’lik, aylık yenilemelik (web, cep, tablet) paket. 2. seçenek; 22 TL x 8 taksit sezonluk paket ve 3. seçenek; 29 TL x 8 taksit (web, cep, tablet, smart tv) sezonluk paket.

Eğlence paketini alırsanız, spor paketlerinden yararlanamıyorsunuz. Spor paketlerinden birini alırsanız, diğer paketlerden yararlanamıyorsunuz. Eğer ki hem eğlence paketi, hem spor paketi istiyorsanız, bu sefer iki ayrı paketi almanız, ayrı ayrı ödemesini yapmanız gerekiyor.

Ve bir üyelik ile aynı anda sadece bir cihazdan izleme yapabiliyorsunuz.

Netflix ile Kıyaslarsak!

BeinConnect’de satın alabileceğiniz paketleri yukarıda özetledim. Fiyatlarını da paylaştım.. İnsan ister istemez en büyük rakip ile, Netflix ile kıyaslıyor.. Netflix’de ne var? Ne yok? BeinConnect’de ne var? Ne yok?

Gelin işinizi kolaylaştırayım..

 • Netflix’de canlı tv kanalları yok, BeinConnect’de canlı tv kanalları var,
 • Netflix’de spor içeriği sıfıra yakın, BeinConnect’de iki spor paketi var,
 • Netflix’in dizi-film arşivi daha geniş fakat Türkçe dublaj seçenekleri BeinConnect’e göre daha az,
 • Netflix daha ucuz, BeinConnect biraz daha pahalı,
 • Netflix birçok ödeme yöntemini kabul ediyor, BeinConnect sadece kredi kartı kabul ediyor,
 • Netflix’i koşulsuz 1 ay ücretsiz deneyebiliyorsunuz, BeinConnect’de ise veri işleme izni verirseniz sadece Eğlence paketini 1 ay ücretsiz deneyebiliyorsunuz,
 • Netflix’in mobil – smart tv uygulamaları daha iyi, BeinConnect’in mobil -tv uygulamaları biraz daha sorunlu,
 • Netflix’i hediye kartı satın alarak kullanabiliyorsunuz, BeinConnect’de henüz hediye kartı satın alıp kullanamıyorsunuz,
 • Netflix’e TC numaranızı girmeniz gerekmiyor, BeinConnect’de üye olurken TC numaranızı girmelisiniz,
 • Netflix’de rakiplerin içeriklerine pek rastlanmıyor, BeinConnect’de yabancı rakip platformların dizilerini de görebiliyorsunuz,
 • Netflix’de izleme listesi oluşturabiliyorsunuz ve BeinConnect’de de izleme listesi oluşturabiliyorsunuz,
 • Netflix’de Türkçe destek olayı biraz sorunlu fakat BeinConnect’de canlı destek üzerinden Türkçe yardım alabiliyorsunuz.

Düşünün, taşının ve kararınızı verin. Netflix’den sıkıldıysanız ve Disney Plus Türkiye’de kullanıma açılana kadar sağlam bir alternatif arıyorsanız, bence en iyisi bu.

BeinConnect’e üyelik için resmi web sayfasını kullanabilir, BeinConnect smart tv uygulamasına smart tv mağazanızda arama yaparak ulaşabilir ve BeinConnect mobil uygulamalarını aşağıdaki Google Play ve Apple Store bağlantılarından indirebilirsiniz.

https://www.beinconnect.com.tr/

>> Google Play’de BeinConnect

>> Apple Store’da BeinConnect

Konuyla alakalı sorularınız içinde, yazı altından yorum yazabilirsiniz.

>> Discovery Grubu Dijital Yayın Platformu “Discovery Plus”
>> “Tivibu GO” ve Taahhütsüz Aylık Paket Seçenekleri! 
>> “D-smart GO” ve Taahhütsüz Aylık Paket Seçenekleri! 
>> İnternetten ve Mobilden Dizi, Film, Belgesel ve Tv İzleme
>> FoxPlay Nedir? Netflix’e Alternatif Olabilir Mi? 
>> En İyi ve En Popüler Yabancı Diziler! 
>> Disney’in Orijinal Dizi Film İzleme Servisi “Disney+”
>> Apple’ın Dizi Film İzleme Servisi “Apple TV Plus”
>> IMDb, “IMDb Freedive” ile Netflix’e Rakip Mi Oluyor?

– Reklamlar –