LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Google Play RPC:S-7:AEC-7 Hatası ve Çözümü - google-play

Telefon veya tablet bilgisayarınıza custom rom kurduysanız ve Google Play’den uygulama indirmeye çalışırken bu hata mesajı ile karşılaşıyorsanız sorunun çözümü basit. Uygulamalar arasından iki Google hizmet uygulamasının belleğini temizleyecek ve mevcut Gmail hesabını kaldırarak cihazı yeniden başlatacaksınız. Tabi işlemin detayları şöyle..

1. Öncelikle hata notunun doğruluğundan emin olun. Google Play’de karşılaşılan her hata için farklı çözüm yöntemleri mevcut. Bizim bahsettiğimiz hata kodu RPC:S-7:AEC-7.

Sorunumuz buysa! Ayarlar > Uygulamalar > Tümü (Tüm uygulamalar) sayfasına gidelim, uygulama listesi içinde Google Hizmetleri Çerçevesi ve Google Play hizmetlerini bulup sırayla önbellek ve verileri temizleyelim.

Google Play RPC:S-7:AEC-7 Hatası ve Çözümü - google-play

2. Ayarlar > Hesaplar > Google > Ekli Gmail hesabına dokunup (Ayarlar tuşunuz hangisiyse yada sağ üstte 3 nokta varsa oradan) ek ayar seçeneklerini açarak Hesabı kaldır diyelim.

Google Play RPC:S-7:AEC-7 Hatası ve Çözümü - google-play

3. Hesabı kaldırdıktan sonra telefon veya tabletimizi kapatıp yeniden açalım. Cihazımız yeniden açıldığında ise Google Play uygulamasını açıp yeniden Gmail hesabı tanımlayalım. Artık hata mesajı görmeden uygulamaları indirebiliyor olmalısınız.

Özkan nickli yorum yazarının önerisi;

Internet browser uzerinden play.google.com adresine ulasip hesap ayarlarinizdan Android Device Manager’i kullanarak tablet/telefonunuzu secip edit/update edin.

Yeni bir hesap olusturmaktan ya da fabrika ayarlarina donmekten kurtulun.

Hala sorun devam ediyor olursa cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlamayı deneyin.

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 8 Şubat 2015 tarihinde yayımlanmıştır.


  Lordiz 19 Mart 2016, 19:43

  @Belgin; Yazı içerisinde 3 öneri var. Üçünü de denediniz mi? İlk iki öneri işe yaramıyorsa telefonun saatinin doğruluğunu kontrol edin ve eğer saat doğruysa son seçeneği yani telefon sıfırılama seçeneğini kullanın. Tabi telefonu fabrika ayarlarına çevirirken dahili verilerinizin silineceğini unutmayın. Resimler, notlar, sms’ler, sosyal medya uygulamalarının şifreleri vb. yedekleyerek sonrasında telefonu sıfırlayabilirsiniz.

  Jesus.gameforge 31 Mart 2016, 17:41

  Bende de ayni problem var tavsiyem telefonunuz rootluysa lucky pacherdan googleplayi silip listede sunulan modlu veya orjinallerden birini yuklemeniz

  ESTO 06 Mayıs 2016, 22:54

  tşk’ler çok yardımcı oldunuz

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019