LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Gta Vice City "Ses Donanımı Yok" Sorunu ve Çözümü - windows-destek

Bu sorun hakkında öyle uzun uzun yazılacak şey yok, sorunun kaynağı açık ve ortada..Birinci ve en büyük nedeni indirdiğiniz ve kurduğunuz Gta Vice City rip’li versiyon… Rip’li versiyonu indirdikten sonra kurulumu yaptınız ve oyunu açtınız ses yok, hatta Audio options kapalı, sağ altta da Ses Donanımı yok yazıyor..

Tabi yukarıda Türkçe yazdıklarım Türkçe yama kurulu olanlarda var, ingilizce yamasız kurulum yapanlarda da aynı sorun tabi ki çıkıyor..

Hatanın nedenine gelirsek; eğer bilgisayarınızda ses ile ilgili bir probleminiz yok, müzik dinleyebiliyor ancak sadece Gta Vice City’de ses sorunu oluyorsa, bilgisayarınızda antivirüs yazılımı olabilir ve kurulum sırasında kuruluma eklenen wav.rar paketini virüs görüp engellemiş olabilir…

Sorununuz dediğim gibi AntiVirüs yazılımından kaynaklı ise çok kolay bir çözüm var, oyunu kurulu olduğu klasörden (veya ekle kaldırdan) silin, daha sonra AntiVirüs yazılımını tamamen pasif hale getirin ve tekrar rip’li kurulumu yapın, kurulum bittikten sonra %70 ihtimal oyun ses ayarları aktif olarak çalışacaktır..

(Yukarıdaki sorunu bizzat kendim yaşadım.. Oyunu kurduktan sonra virüs taramanızı aktif edebilirsiniz..)

Eğer sorun yukarıdaki kadar kolay değilse yani oyun rip’li değil ve Antivirüs’de kurulu değil ise sorun DirectX yazılımı yada ses kartı driverlarında olabilir. Tabi bu durumda da bilgisayarınızdan da hiç ses çıkmıyor olması gerek.. Önce kablo bağlantılarını, hoparlörün çalışırlığını kontrol edip sonrada DirectX ve ses kartı driver güncellemelerini yapmalısınız..

>> En İyi Açık Dünya (Free Open World) Oyunları

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 1 Eylül 2008 tarihinde yayımlanmıştır.


  Gsmann 02 Nisan 2015, 20:33

  abi audio çalışıyor (hoparlörlü)ama basınca donuyor

  admin 02 Nisan 2015, 21:05

  @Gsmann; Oyun kilitleniyorsa işletim sistemi veya ekran kartı uyumsuzluğu olabilir. Bunu anlamak için eğer yasal sürüm kullanmıyorsanız farklı bir sürüm indirin. Onda da sorun olursa işletim sistemi ve driver çözümlerini araştırmalısınız.

  yusuf 24 Kasım 2015, 08:53

  abi benim ki de radyo ayarları olumuyove basınca donuyo

  admin 24 Kasım 2015, 18:30

  @yusuf; Oyun rip sürüm ise radyo dosyaları eksiktir ve bu sebeple sorun çıkıyordur. Rip olmayan bir sürüm yada farklı bir rip sürüm deneyin.

  Burak 23 Mayıs 2018, 16:58

  Bende bilgisayarımda ses çıkıyor ama oyunda ses ayarlarının üstüne gelince sağ alt köşede SES DONANIMI YOK yazıyor benimki gta türk wav.rar dosyasıda yok ne yapabilirsim cnm :D

  Lordiz 23 Mayıs 2018, 17:50

  @Burak; Gtaturk.com isimli bir forum sitesi vardı. Sorunun cevabını orada arayabilirsiniz. Özel mod olduğu için farklı bir sorun ve farklı bir çözümü olabilir.

  arda 13 Eylül 2018, 22:56

  abi bendi insan k. ve radyo çalmıyor napmam lazım

  Lordiz 13 Eylül 2018, 23:04

  @arda; Merhaba. Rip’li yasal olmayan versiyonlarda radyo sesleri vb. sesleri paketten çıkartıyorlar. Yasal sürümde bu sorun varsa tekrar kurulum yapın yada yama paketi kurduysanız kaldırın. Eğer yasal olmayan bir sürüm kurduysanız rip olmayan başka bir versiyonunu bulmanız gerek. Yada Steam yılbaşı indirimlerini bekleyin. İndirim zamanlarında Vice City’nin fiyatı 4-5 tl’ye kadar iniyor.

  asdasdas 02 Kasım 2018, 18:01

  aidyo files ver amdin

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019