Tr.gg Ücretli Mi? Ücretsiz Web Sitesi Nasıl Açılır?

Tr.gg Ücretli Mi? Ücretsiz Web Sitesi Nasıl Açılır?

Yazımızın konusu bu tr.gg uzantılı web sayfası açmak.. İnternette sıkça rastlamış olmalısınız yada bir arkadaşınızdan duymuşsunuzdur, isminiz.tr.gg uzantılı web sitesi vardır ve sizde almak istersiniz ama nasıl yapılır ve ücret ödenir mi bilemezsiniz!?

DİKKAT! Yazı, 3 Eylül 2008 tarihinde yayınlanmıştır ve erişim sağladığınız tarihte güncelliğini yitirmiş olabilir.

TAVSİYE! Tr.gg çok merak edildiği için zamanında bir yazı yayınlamıştım fakat bana sorarsanız ücretsiz site açmak için sizlere Blogger.com veya WordPress.com öneririm. Yinede karar sizin.

Şimdi konuya açıklık getirelim. tr.gg uzantılı web sayfaları tamamen ücretsiz dağıtılan hesaplardır.. tr.gg uzantılı site alabilmeniz için öncelikle bu adresi ziyaret ederek kayıt açmanız gerekiyor..

Hemen kaydını yap ve başla: 

Kayda Git yazan bağlantıya tıklayın.. Kayıt formu karşınızda burada istenen bilgileri doldurun..istediğin adres kısımına ne yazarsanız adresiniz o olacak.. Web site başlığını sonrada değiştirebilirsiniz ancak bu sitenizin sloganı oluyor isterseniz başta yazabilirsiniz.. Email adresiniz yaşınız ve ülkenizi seçip sözleşmeyi okudum tikini koyup kaydı yollayın.. Tabi bundan önce sözleşmeyi bi inceleyin sonra aklınızda soru işaretleri kalmasın..

Kaydınız tamamlandığında size bir mail gelecek ve kayıt sayfasında Süper! Artık senin kendine ait bir web siten var! başlığı ile site bilgileriniz görünecek bu bilgileri saklayın çünkü bolca kullanacaksınız..

Artık sitemizi düzenleme zamanı geldi bu adrese tıklayarak login sayfasına geçelim..

Site adı ve şifrenizi yazarak giriş yapın… Şimdi sol tarafta tasarım ayarlarından standart temalardan birini seçebilir ekstraları değiştir kısımından iletişim formu, ziyaretçi sayacı ve ziyaretçi defterini düzenleyebilir değiştirebilirsiniz..

Ayarlar bölümünden site ve admin bilgilerini üzenleyebilirsiniz.. Sitene giriş kısmından da sitenizin yazılarını ekleyebilir düzenleyebilirsiniz.. Bedava-sitem.com da çalışma olduğundan bazen sitede bazı ayarlar tam olarak çalışmayabiliyor biraz sabır istiyorlar ileride düzelecektir ve tr.gg gelecek vaat eden bir yer bu nedenle özenerek sayfanızı yaratabilirsiniz..

Not 1: Sitenizi yarattıktan sonra size bir mail geliyor o maildeki linke tıklayarak sitenizi aktif etmezseniz yazı ekleyemiyorsunuz. Bu nedenle mailinize bakmayı unutmayın.. Gelen mailde ilk linke tıklanmıyorsa alt kısımdaki bu linke girin ve hemen altta yazan üye adınız ve aktivasyon kodunu sitedeki bölüme yazıp sitenizi aktif edin daha sonra sayfalarımı değiştir linkinden açılan sayfada değiştirmek istediğin sayfayı seçip yazı resim video vb materyaller ekleyerek veya ekstra sayfalar ekleyerek sayfanı yönetebilirsin..

Not 2:Bedava-sitem.com şimdilik kendi kazancı ve varlığını sürdürmesi için google adsense ile çalışıyor ve sayfalarınıza google adsense reklamları koyuyor yani bu durumda onlar kazanırken siz sitenize html kodlarla google adsense eklerseniz google adsense politikası olan “bir web sitesinde birden çok kullanıcı reklamı olması” sonucu kendi google adsense hesabınızı tehlikeye atıyorsunuz ve büyük ihtimal bir süre sonra siz banlanıyorsunuz. Bedava-sitem.comda sitenizi siliyor ve bu nedenle amacınız google reklamından para kazanmaksa; size https://www.blogger.com dan blogspot.com uzantılı blog sayfası açmanızı öneriyorum.

Daha detaylı bilgi için buradan yorum olarak sorarsanız bildiğim kadarıyla yardım ederim..

>> Web Tasarım ile Uğraşanlar için Faydalı Bağlantılar