Güney Kore Yapımı Sims Alternatifi Gerçekçi Yaşam Simülasyonu “inZOI”

Güney Kore Yapımı Sims Alternatifi Gerçekçi Yaşam Simülasyonu "inZOI"

Sims hayranları müjde! Yepyeni ve Sims’den daha gerçekçi bir yaşam simülasyon oyunu geliyor! Hem de müzik gruplarına hayran olduğunuz Güney Kore’den! Oyunun adı inZOI. Oyun, Unreal Engine 5 oyun motoru ile geliştiriliyor. Bu oyun motoru, Steam’in ezeli rakibi Epic Games’e ait. Belki Youtube’da denk gelmişsinizdir, Matrix oyununa ait oynanabilir bir demo vardı, ilgili dönemde çok ses getirmişti. İşte o demo, bu oyun motoru ile geliştirilmişti. Yani inZOI, Unreal Engine ile geliştirildiği için gerçekliğe çok yakın bir oyun olma özelliği taşıyor. Peki bu oyun hakkında başka neler biliyoruz ve oyun ne zaman satışa çıkıyor?

inZOI Hakkında Bilinenler ve Satışa Sunulacağı Tarih!

inZOI’nin oyun motoru Unreal Engine 5. Oyunun yapımcısı Güney Koreli oyun şirketi Krafton. Krafton’u PUBG oyunundan tanıyoruz. Dünyada büyük bir kesime hitap eden, çok sevilen ve halen daha severek oynanılan hayatta kalma oyunu PUBG, Krafton tarafından geliştiriliyor.

İşte o şirket, senelerdir liderliği elinde tutan yaşam simülasyon oyunu Sims’e rakip, harika bir oyun geliştiriyor.

Oyunun adı inZOI. Erken erişim ile satışa sunulacağı tarih 4 Haziran 2024. Oyun ilk olarak bilgisayarlar için yayınlanacak, sonrasında PS5 ve Xbox platformuna gelecek.

Oyunda tıpkı sims’de olduğu gibi dlc’ler olacak fakat satış stratejisine henüz karar verilmemiş. Yani oyun bedava, dlc’ler paralı olabilir veya oyun paralı, dlc’ler ücretsiz olabilir.

Oyun, tanıtım videosunda da göreceğiniz gibi büyük bir haritada, bol çeşitlilik sunacak. Karakterinizin tipini, çevrenizdeki tüm yapıları değiştirebilecek, türlü türlü hayvanlarınız olacak, fakat (benim en çok üzüldüğüm detay) araba süremeyeceksiniz.

Oyunun sistem gereksinimleri açıklanmadı. Oyunun hala optimize edildiği ve şimdilik güçlü bir sisteme ihtiyaç duyduğu söyleniyor. Fakat oyun satışa sunulana kadar önümüzde 1 sene olduğundan, bu sistem gereksinimi biraz aşağılara çekilebilir.

Oyun hem çevrimiçi, hem çevrimdışı oynanabilecek. Yani oyunu arkadaşlarınızla oynayabilecek veya başka oyuncularla etkileşime geçebileceksiniz.

Oyunun, topluluk için bir Discord grubu bulunuyor fakat çok aktif kimse yok. Discord grubuna bu bağlantıdan katılabilirsiniz.

Oyun daha yeni tanıtıldı ve benim bildiğim iki yabancı Youtuber’a oyunu tanıtmaları için bir demo gönderildi. Yukarıdaki video sizi kesmediyse, oyuna dair daha fazla ipucu için aşağıdaki bağlantılardan ilgili oynanış videolarını izleyebilir, oyun satışa çıkana kadar bunlarla idare edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=Z_sX6MCPSCQ
https://www.youtube.com/watch?v=s4QNSoV7ync

Oyun ile ilgili daha fazla haber ve paylaşım geldiğinde yazımda güncelleme yapacağım!