LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

2NE1 - "Fire" - muzik-kutusu

Son birkaç yılda Güney Kore müzik alanında Amerika ile yarışır hale geldi, pek çok güney koreli müzik grubu Amerika ve Avrupa müzik listelerinin ilk sıralarına yerleşmeye başladı ve dünya çapında onbinlerce yüzbinlerce hayrana ulaştı..2NE1’de o gruplardan birisi.

Grup hakkında birkaç bilgiyi wikipedia’dan buldum wikipedia’da grup ile ilgili şu bilgiler var;

2NE1, (Korece:투 애니원, Okunuşu: “To Anyone” & “twenty-one”) YG Entertainment tarafından Güney Kore’de kurulmuş gruptur. İlk olarak, Big Bang grubuyla birlikte LG Telecom şirketinin Cyon reklamında yer almışlardır. Daha sonra ilk teklileri olan Fire 6 Mayıs 2009’da çıktı. 17 Mayıs 2009’da grup ilk sahne performansını SBS’s Inkigayo’da, Fire şarkılarıyla gerçekleştirdi. Grubun adı olan 2NE1, “21. Yüzyıldaki Yeni Devrim” anlamındadır. Grubun resmi fan sitesi “Black Jack.” dir.

Aslında bu konu ile geç gördüğüm Fire parçasını sizlerle paylaşıcaktım ama sürekli takipcilerim artık biliyodur konuları içi boş bırakmayı hiç sevmem şarkıcı grup hakkında hem ben hemde siz biraz bilgilenin istedim, eğer grubu beğenirseniz youtube üzerinden pek çok hit olmuş parçalarını dinleyebilirsiniz..

Grubun 2009 yılında çıkış yaptığı ve müzik piyasasına adım attıkları o parça Fire ve klibi hemen aşağıda iyi seyirler..

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 19 Nisan 2011 tarihinde yayımlanmıştır.


    betül 09 Haziran 2011, 10:28

    şarkı çok güzel çok beğendim süpersiniz koreye selamlar

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019