Amerikalı İp Cambazı Faith Dickey, Volvo Reklamında!

Amerikalı İp Cambazı Faith Dickey, Volvo Reklamında!

Genç bir kadın son sürat giden iki kamyonun arasında gerilmiş bir ipte yürüyor: Daha önce Hollywood’da bile böyle bir akrobasi gösterisi denenmedi. Bu akrobasi gösterisinin videosu, Youtube’un en popüler videolarından oldu! Son birkaç gün içinde videoyu 5 milyondan fazla kişi izledi.

İpin üzerindeki kişi, dünyaca ünlü Amerikalı ip cambazı Faith Dickey. Faith, yüksek ve uzun bir ipin üzerinde yürüme sporu, diğer bir deyişle yüksekte ip cambazlığı alanında dünya rekorunun sahibi. Faith Dickey, yürüyüşünü yapmadan önce; “Yüksek yerlere, uzun iplere ve rüzgarda sallanan iplere alışkınım. Fakat bu ipler sıkı bir şekilde kaya yüzeylerine sabitleniyor. Hareket halindeki iki noktaya bağlanmış olan bir ipte yürümek çok daha farklı bir iş” diyor ve sonuçta imkansız deneni başarıyor.

Videonun amacı, Volvo’nun lansmanı yapılacak en son çekici modeli olan Volvo FH’ın sunduğu sürüş kolaylığını ve üstün yol tutuşu vurgulamak. Yeni Volvo FH’ın kabini bu kadar kusursuz bir denge sunmasa ve yeni direksiyon sistemi yönlendirme dengesi bu kadar iyi olmasaydı, böylesine bir akrobasi gösterisini gerçekleştirmek asla mümkün olamazdı. Çift taraflı denge sayesinde, her iki kamyon da gösteri boyunca aralarındaki sabit boşluğu koruyabildi ve Faith Dickey ipte yürüyüşünü tünellere varmadan tamamlayabildi.

İşte Volvo’nun yeni model lansmanı öncesi, tanıtım amaçlı hazırlanan o video;

Videoyu, baş rolünü İsveçli yıldız Alexander Skarsgård’ın oynadığı Disconnect filminin Oskar adayı yönetmeni Henry Alex Rubin çekti.