LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

İnternet Açıkken Whatsapp'da Çevrimdışı Olmak! Nasıl Yapılır? - cep-telefonu-teknoloji-haber

Whatsapp’ı severek kullanıyorsunuz ama bazen küçük aralar vermek, internet açık olsa da Whatsapp üzerinden erişime kapalı, yani çevrimdışı olmak istiyorsunuz! Bahsettiğimiz şey görüldü bildirimini kapatmak değil, size yazılanların size ulaşmaması ve karşı tarafında sadece tek tik görmesi. Bu mümkün mü? Evet, mümkün. Peki Nasıl?

Whatsapp’da Çevrimdışı Görünmek!

İnternetinizi kapatmadan, Whatsapp hesabınızdan çıkış yapmadan Whatsapp’da geçici süre ile çevrimdışı olmanın yolu şu;

Android telefonlarda: Whatsapp uygulamasının simgesinde parmağınızı basılı tutun, Uygulama Bilgilerine gidin, uygulama bilgileri ekranında Durmaya Zorla butonuna dokunun.

İnternet Açıkken Whatsapp'da Çevrimdışı Olmak! Nasıl Yapılır? - cep-telefonu-teknoloji-haber

Şuan itibari ile internetiniz açık olsa da Whatsapp’da offline’sınız. Size yazılan hiçbir mesaj ulaşmaz, karşı taraf yazdıklarında sadece tek tik görür. Ta ki siz uygulamaya giriş yapana kadar. Uygulamayı açtığınız gibi çevrimiçi hale gelirsiniz ve tüm yazılanlar, tüm bildirimler karşınıza düşer.

Apple telefonlarda: Ayarlar > Genel sayfasına gidin, Arkaplan Uygulama Yenileme (Background App Refresh) sayfasında Whatsapp’ı bulun ve yenilemeyi kapatın. Ardından Ayarlar > Mobil Veri (Mobile Data) sayfasına gidin, Whatsapp’ı bulun ve veri kullanım iznini kapatın.

İnternet Açıkken Whatsapp'da Çevrimdışı Olmak! Nasıl Yapılır? - cep-telefonu-teknoloji-haber

Paylaştığım yöntem şuan için (Şubat 2020) sorunsuz çalışıyor. Bunu yaptığınızda Whatsapp uygulamanız yada geçmiş yazışmalarınız zarar görmüyor. Fakat yöntemi uygulamaya yönelik gösterdiğim yol, kullandığınız Android ve İos sürümüne bağlı olarak farklılık gösterebilir.

Konuyla alakalı sorularınız olursa yorum formundan yazabilirsiniz.

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 10 Şubat 2020 tarihinde yayımlanmıştır.


Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019