Samsung Theme Park ile Kendi Temanızı Tasarlayın!

Samsung Theme Park ile Kendi Temanızı Tasarlayın!

Samsung marka akıllı telefonların yeni birçok modelinde tema desteği mevcut. Bu sayede Samsung’un resmi uygulaması Samsung Themes üzerinden binlerce tema, yüzlerce ikon ve duvar kağıdını indirip, telefonumuzu kişiselleştirebiliyoruz. Ancak bazı durumlarda tema mağazasının çeşitliliği az gelebiliyor, “ben olsaydım şu renk yapardım” diyebiliyoruz. İşte bu zamanlar içinde, artık yeni bir seçeneğimiz var; Samsung Theme Park.

Kendi Temanı Kendin Yap!

Samsung tema mağazasındaki seçenekleri beğenmiyorsanız, Samsung Theme Park’ı indirin ve kendi temanızı tasarlayın. İstediğiniz renkleri, istediğiniz arkaplanı kullanın, birkaç dakika içinde temanızı kullanmaya başlayın. Bu kadar basit.

Uygulama, normal şartlarda Galaxy Store üzerinden indirilebiliyor fakat şimdilik yeni bir uygulama olduğundan Türkiye gibi bazı ülkelerden erişilemiyor. [*] Bu nedenle uygulamayı Apkmirror üzerinden indirip yüklememiz gerekiyor.

>> Samsung Theme Park APK

Sonrasında da uygulamayı açıp, temamızı tasarlamaya başlıyoruz.

Ufak Bir Detay!

Uygulama, henüz çok yeni. Birkaç ay önce yayınlandı ve halen daha geliştiriliyor. Bu nedenle bazı eksiklikleri mevcut, fakat zamanla daha iyi hale geleceğini, hatta ürettiğimiz temaları Samsung tema mağazasına yükleyebileceğimizi dahi düşünüyorum.

Uygulamanın şuan ki hali bazılarınıza kullanışsız gelebilir ancak ufak bir detay var, o detayı paylaşmazsam muhtemelen uygulamanın tüm özelliklerinden dahi yararlanamayacaksınız yada bu detayı bulmanız biraz zaman alacak..

Detay şu; uygulamayı açtığınızda sadece renkleri belirleyebildiğinizi göreceksiniz. Sunulan palet seçenekleri var. Ancak bazı bölümlerin rengi hiç değişmiyor. İşte bunun sebebi, o detay!

Uygulamayı açtığınızda Stil sekmesine geldiğinizde tüm bölümlerin rengini değiştirmek istiyorsanız, alt tarafta yer alan kutucuklardan hangisini seçerseniz seçin, detaylı düzenleme yapabilmek için o seçeneğin üstünde parmağınızı basılı tutmanız gerekiyor.

Parmağınızı basılı tuttuğunuzda, tüm renklere müdahale edebileceğiniz yeni bir kayar liste geliyor. Bu listeden hem tüm bölüm arkaplan renklerini, hemde yazı renklerini istediğiniz gibi değiştirebiliyorsunuz.

Samsung Theme Park ile Kendi Temanızı Tasarlayın!

Sonrasında da temanızı kaydedip kullanmaya başlıyorsunuz.

Zamanla bu sistemin daha pratik ve kullanışlı hale geleceği kesin ama şuan için böyle kullanmamız gerekiyor.

Ayrıca uygulamanın bazı telefonlarda çalışmama yada sorunlu çalışma ihtimali de var. Uygulamanın kullanılabildiğini bildiğimiz bazı modeller şunlar; Galaxy A6, Galaxy A9, Galaxy A50, Galaxy A70, Galaxy S8(+), Galaxy S9(+), Galaxy S10(+), Galaxy Note 8(+) ve sonrası..

Uygulama geliştikçe, yeni özellikler eklendikçe yazımda güncelleme yapacağım.

Konuyla alakalı sorularınız olursa yorum formundan yazabilirsiniz.

>> Hex Installer ile Kendi OneUI Temanızı Oluşturun!