LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

İnternet Explorer'ı Varsayılan İnternet Tarayıcısı Yapmak - windows-destek

Genellikle Firefox veya Chrome tarzı başka bir tarayıcıyı bilgisayarımıza kurduğumuzda kurulum sırasında bu yeni tarayıcı bilgisayarımızın varsayılan tarayıcısı olur bunu ya bizim o ara onayımızla yada kendisi otomatik yapar bu durumda internet explorer yerine o tarayıcının varsayılan olması bizi rahatsız edebilir mesela msn’den gelen linklere tıkladığınızda Firefox ile açılır…. Eğer varsayılan tarayıcınızı tekrar eskisi gibi İnternet Explorer yapmak istiyorsanız aşağıdaki yolu izlemelisiniz..

Güncelleme: Windows 10 ile Edge adını alan İnternet Explorer sürümünde tarayıcıyı varsayılan yapmak için; Tarayıcının sağ üst tarafındaki 3 nokta menüsüne tıklayın, ardından Ayarlar‘a tıklayın ve karşınıza gelen ilk seçenek “Varsayılanımı değiştir” butonuna tıklayın. Karşınıza açılacak Varsayılan uygulamalar ekranında ise sayfanın en altına inip Web tarayıcısı olarak Chrome,  Firefox yerine Microsoft Edge’yi seçin.

İnternet Explorer  tarayıcınızı açın ve eğer eski versiyon (ie5 – ie6) internet explorer kullanıyorsanız üst tarafta yer alan, son sürüm internet explorerlardan birini (ie7 – ie8 – ie9) kullanıyorsanız sağ üstte yer alan Araçlar bağlantısına ve ardından İnternet Seçenekleri‘ne tıklayın..

Açılan ekranda Programlar sekmesine tıklayın ve aşağıdaki resimlerde kırmızı ile işaretlediğim alanlarda görülen varsayılan yap seçeneğini onaylayın daha sonra uygula, tamam diyerek işlemi tamamlayın..

İe5 ve İe6 kullanıcılarında..

İnternet Explorer'ı Varsayılan İnternet Tarayıcısı Yapmak - windows-destek

İe7, İe8 ve İe9 Kullanıcılarında..

İnternet Explorer'ı Varsayılan İnternet Tarayıcısı Yapmak - windows-destek

İnternet Explorer'ı Varsayılan İnternet Tarayıcısı Yapmak - windows-destek

İnternet Explorer 10 ve 11’de;

Normal şartlarda İnternet Explorer 10 veya 11 varsayılan değilse ilk açılışta size bunun ile ilgili hatırlatmalar yapar ve kolaylık sağlar ama her ihtimale karşı yine Programlar sekmesi altından istediğinizde onu varsayılan yapabilirsiniz.

İnternet Explorer'ı Varsayılan İnternet Tarayıcısı Yapmak - windows-destek

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 10 Ağustos 2008 tarihinde yayımlanmıştır.


  YaRaMaZ 05 Ocak 2010, 16:33

  Sagol Kardeş İşime Yaradı Eline Saglık

  israfil 25 Mart 2010, 14:03

  eyvallah kardeş bi tek senın dediğin oldu…

  tolga 19 Nisan 2010, 17:00

  ie8 explorer=araçlar > internet seçenekleri > proğramlar > varsayılan olsun .

  beyzanur 08 Şubat 2012, 17:54

  yha kardeş babam kızcak die korkuodum bna yardımcı oldun allah razı olsun ben varya yanlışlıkla firefoxu varsayılan tarayıcım yapmışım kalbim ole kotu atıodu kı saol başın dert gormesin…

  Furkan 31 Mart 2013, 01:16

  Beyzanur bende seninle aynı olayı yaşamışım azıcık fark var ben 22find sitesinden kurtulmaya çalışıyodum biri bişey yazmış İnterneti düzelticene dahada çökertti InPrivate gözatma beni kurtardı Ve Bunu yazana nazar boncuğu takın Sağol kardeşim bende google chrome dan kurtuldum

  hazar 21 Temmuz 2013, 00:02

  Kardeş Ben İnternet Seçeneklerini Açıyorum programlar diye bir seçenek yok sadece bağlantılar var başka hiç bir şey yok

  admin 27 Temmuz 2013, 14:05

  @hazar; İnternet explorer 10'da dahil tüm sürümlerde programlar sekmesi bulunuyor sizde olmaması çok garip. Kullandığınız bilgisayarda yönetici yetkiniz olmayabilir yada kullandığınız tarayıcı portable yada modifiye sürüm olabilir.

  Kutay_191 27 Temmuz 2017, 10:37

  Beyzanur bende aynı olayı yasadım firefox yüzünden 3d oyunları açamıyordum abi allah tesekkürlerimi iletsin çok yardımcı oldun sağol :)

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019