Cep Telefonuna İnternetten Güvenli Yollar ile TL Yüklemek

Cep Telefonuna İnternetten Güvenli Yollar ile TL Yüklemek

İnternet üzerinden alışveriş yapabiliyoruz, internet üzerinden telefonumuza TL satın alamıyor muyuz? Tabiki alıyoruz. Ancak bu işi en güvenli şekilde nasıl yaparız? Tabiki bankamızın web sitesi üzerinden yada GSM operatörünün web sitesinden..

Eğer bir kredi kartınız veya bankamatik kartınız varsa ve kartınız internetten alışverişe açıksa o zaman yazıyı okumaya devam edin..

TÜRK TELEKOM AVEA ABONELERİ:

Avea aboneleri kendi çalıştıkları bankanın web sitesine girip online işlemler sayfasından (bankalarının gsm öperatörü ile anlaşması varsa) rahatlıkla telefonlarına yada başka birinin hattına TL satın alabilirler. Ancak bu işi bankanızın web sitesinden değilde Avea’nın web sitesinden yapmak isterseniz!

Bu bağlantıya tıklayıp Avea.com.tr’ye gidin, sağ üstte yer alan Online işlemler bağlantısına tıklayıp Online İşlemler giriş formunu açın ve formun altında yazdığı gibi *952# tuşlayıp telefonunuzdan arama yapın. Her girişte değişen online işlem şifreniz ekranda göründüğünde bu şifre ile hesabınıza giriş yapın.

Online işlemler sayfası açıldıysa şimdi üstte yer alan Ödeme & TL İşlemlerim başlığına daha sonrada açılan menüden size uyan yükleme seçeneğini seçeceksiniz. Sonrasında açılacak formda gerekli alanları doldurarak TL satın alma işlemini tamamlayacaksınız..

(Avea TL yüklemesinden komisyon almıyor. 15 TL yükleyecekseniz kartınızdan 15 TL kesilecek.)

Ayrıca GSM operatörünüzün mobil uygulamasını da kullanabilirsiniz.

TURKCELL ABONELERİ:

Turkcell aboneleride kendi bankalarının web sitesine girip online işlemler sayfasından (bankalarının gsm öperatörü ile anlaşması varsa) rahatlıkla telefonlarına yada başka birinin hattına TL satın alabilirler ancak bu işi bankanızın web sitesinden değilde Turkcell’in web sitesinden yapmak isterseniz!

Bu bağlantıya tıklayıp Turkcell.com.tr anasayfasına gidin, sağ üstte yer alan Online İşlemler bağlantısına tıklayıp online işlem sayfasında oturum açın yada Online İşlemler bağlantısının tam solunda yer alan TL Yükle bağlantısına tıklayın ve açılan formu doldurarak anında telefonunuza TL yüklemesi yapın.

(Turkcell TL yüklemesinden komisyon almamaktadır ve TL Yükle sayfasından istediğiniz Turkcell Hazır Kartlıya TL satın alabilirsiniz ve tabiki banka kartı [online alışverişe açık ise] burada da geçiyor.)

Ayrıca GSM operatörünüzün mobil uygulamasını da kullanabilirsiniz.

VODAFONE ABONELERİ:

Vodafone aboneleri diğer iki GSM operatöründe olduğu gibi anlaşmalı bankaların online işlem sayfalarından telefonlarına TL satın alabilirler ancak Avea ve Turkcell’de olduğu gibi GSM operatörlerinin sitesinden TL satın almak isterlerse!

Bu bağlantıdan yada Vodafone.com.tr anasayfasında sağda yer alan Online İşlemler bağlantısından online işlemler oturumu açmalı ve açılan sayfada TL yükleme bağlantısını takip ederek telefonlarına kredi kartı veya bankamatik kartlarıyla TL’lerini satın almalılar..

(Vodafone sitesi diğer 2 operatöre göre biraz daha hafif donanımlı olduğundan konuyla ilgili daha fazla yardımcı olamıyorum bu nedenle online işlemlere girip daha sonrasını sizin halletmeniz gerekiyor.)

Ayrıca GSM operatörünüzün mobil uygulamasını da kullanabilirsiniz.

NOT: Her üç GSM operatörününde gün dönümüne denk gelen 23:00 – 01:00 saatleri arasında online TL yükleme işlemleri pasif hale gelebiliyor bu vakitlerde TL yüklemeyi dener ve hata ile karşılaşırsanız biraz bekleyip daha sonra tekrar deneyin..