İnternet Üzerinden Dizi, Film, Belgesel ve Canlı TV Yayını İzleme

İnternet Üzerinden Dizi, Film, Belgesel ve Canlı TV Yayını İzleme

Bu yazım, internet ile arası iyi olmayıp interneti sadece dizi, film, belgesel yada canlı tv izlemek için kullananlara.. Malumunuz internet dipsiz bir kuyu. Aradığınız şeyden uzaklaşıp istemediğiniz şeylerle karşılaşmanız yada farkında olmadan telif haklarını ihlal eden yasadışı içeriklere ulaşmanız an meselesi. Bu sebeple dikkatli olmak yada her daim yasal seçeneklerden yararlanmak da fayda var. 

İnternet üzerinden dizi izleyeceksiniz, film, belgesel yada canlı tv kanallarını izleyeceksiniz.. Yasal, ücretli ve ücretsiz seçenekleriniz neler? Dipsiz kuyuda sizin için hazırlanmış neler var?

>> Disney Plus, 14 Haziran’da Türkiye’de Hizmete Başlıyor!

Yazımızı iki kategoriye ayıracağım; ücretsiz ve ücretli seçenekler.

Dikkat! İnternet üzerinden izleyeceğiniz içerikler mevcut internet kotanızdan yer.

Ücretsiz Seçenekler:

>> Youtube: Youtube’da, telif hakkı sorunu olmayan dizileri, filmleri ve canlı yayın yapan tv kanallarını bedava izleyebilirsiniz.

Kotanızdan yer fakat hem güvenlidir hemde telif hakkı sorunları yaşama ihtimaliniz çok düşük. Örneğin telif sorunu olmayan yerli filmler için Arzu film sayfasına, canlı tv yayınları içinde Youtube’un canlı sekmesine bakabilirsiniz. Diziler için ise tv kanallarının resmi Youtube sayfalarına, dizi yapımcılarının resmi Youtube sayfalarına bakabilirsiniz.

Netflix’in Youtube kanalında yayımladığı ücretsiz belgesellere bu bağlantıdan, Free Documentary isimli kanalın belgesel izleme listelerine bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

(Youtube bildiğiniz üzere ücretsiz bir servis ve akıllı tv, tablet, telefon, pc’lerden erişebilirsiniz.)

>> Puhu TV: Eski Tvyo, yeni Puhu tv. Doğuş grubuna ait bir hizmet. İçeriği sadece eski yerli diziler ve filmlerden oluşuyor.

Fakat yeni dizileri de bulup izleme şansınız var. İyi bir şey öner derseniz; 1 Erkek 1 Kadın, 3 sezon, 138 bölüm oturup Puhu tv’den izleyebilirsiniz. Ayrıca çizgi film başlığı altında TRT’nin çizgi filmleri de var.

Ancak Puhu tv’de yabancı dizi ve film YOK.

(Puhu tv’de Youtube gibi ücretsiz bir servis ve akıllı tv, tablet, telefon ve pc’lerden erişebilirsiniz.)

>> NetD: Doğan grubuna ait bir hizmet. İçeriği genelde Doğan grubuna ait medya şirketlerinin yayınlarından oluşuyor. En sevilen dizilerin çoğunu NetD.com’da bulabilirsiniz.

Örneğin; Kaygısızlar, Çılgın Bediş, Acemi Cadı, Sihirli Annem, Ruhsar, Yılan Hikayesi ve daha fazlası bu sitede mevcut. Dizi haricinde müzik ve spor içerikleri de mevcut fakat film konusunda arşiv biraz zayıf. Türk sineması seviyorsanız SinemaTürk isimli kanaldaki sayılı içeriğe göz atabilirsiniz.

(NetD hizmeti de rakipleri gibi ücretsiz bir servis ve akıllı tv, tablet, telefon ve pc’lerden erişebilirsiniz.)

>> Diğer Seçenekler: Dizi ve film izlemek için bir sürü yasal olmayan seçeneğiniz var ama benim tavsiyem abuk subuk reklamlar içermeyen, bilgisayarınıza virüs sokmayan, başınıza bela açmayan yasal seçenekleri kullanmanız.

Yukarıda saydığım seçenekler yeterli gelmediyse (ki haklısınız) ücretli seçeneklere bakabilir yada her dizi, film, spor ve canlı tv yayını için yayıncı şirketin web sitesine bakabilirsiniz.

Örneğin; Beyaz Show’un tüm bölümlerini Kanald.com.tr‘den, KanalD’nin Yalan Dünya dahil birçok dizisini de yine Kanald.com.tr‘den izleyebilirsiniz. (Star tv dizileri startv.com.tr‘de, Show tv ve Atv dizileri showtv.com.tr, atv.com.tr‘de vb. örnekleri çoğaltabilirsiniz.)

(Bu seçeneklerin neredeyse hepsi ücretsiz ve yasaldır, çoğuna da akıllı tv, tablet, telefon ve pc’lerden erişebilirsiniz.)

Ücretli Seçenekler:

>> Google Play Filmler: Sıkı bir film tutkunuysanız, tek tek film kiralamak, satın almak işinize geliyorsa Google Play Filmler uygulamasını kullanabilirsiniz. Yerli ve yabancı yüzlerce, binlerce film burada sizleri bekliyor.

Google Play Filmler hizmetine play.google.com web sitesi üzerinden, Android ve Apple ios mobil uygulamalarından erişebilir, kredi kartı veya mobil ödeme yöntemleri ile film kiralayıp, film satın alabilirsiniz.

Bu hizmet Google Play web sitesi üzerinden, dolaylı olarak smart tv’lerden ve mobil cihazlardan kullanılabilmekte.

(Ücretsiz deneme şansı yok ancak ilk 30 dakika ödeme iptal, 120 gün içinde para geri iade alma seçenekleri var.)

>> Netflix: Netflix, dünya genelinde popüler olan bir dizi, film izleme platformudur. Ücretlendirme aylık 16 TL’den başlıyor.

HD görüntü için 28 TL, 4K görüntü için 40 TL ödemeniz gerekiyor. Ama 40 TL ödediğinizde aynı anda 4 cihazdan Netflix’e erişebiliyorsunuz.

Netflix hizmetine netflix.com/tr/ web sitesi üzerinden, Android, Apple ios, Windows Phone mobil uygulamaları ve akıllı televizyonunuzdaki Netflix uygulamasından erişebilirsiniz.

Bu hizmet netflix.com web sitesi üzerinden, smart tv’lerden ve mobil cihazlardan kullanılabilmekte. Netflix’de genellikle diziler ve filmler bulunur. Canlı tv yayınları yoktur. Aklınıza takılan sorular için buraya bakabilirsiniz.

(Netflix, 1 ay ücretsiz deneme opsiyonunu kaldırdı.)

>> beIN Connect: BeinConnect, Digitürk’ün sahibi beIN grubuna aittir.

beIN Connect‘i artık Digitürk abonesi olmasanız da kullanabiliyorsunuz. En düşük paketin fiyatı 12.90 TL.

BeinConnect hizmeti web sitesi üzerinden, akıllı tv ve mobil uygulaması üzerinden izlenebiliyor. BeINConnect mobil uygulaması için Android cihazlarda buraya, Apple cihazlarda buraya, Windows Phone’da buraya ve Windows içinde buraya bakabilirsiniz.

(beIN Connect hizmetini 1 ay ücretsiz deneyebilirsiniz.)

>> Dsmart GO ve Blu tvDsmart GO, Demirören Medyaya ait. Blu TV, Doğan Holding’e ait.

Dsmart GO‘yu artık herkes kullanabiliyor. Yani Dsmart GO için Dsmart abonesi olmanıza gerek yok. En düşük paketin aylık fiyatı 10 TL.

Blu tv ise satışta elden çıkarılmadı ve Doğan Holding’de kaldı. Taahhüt yok ve istediğiniz zaman üyeliğiniz iptal edebilirsiniz.. Ücretlendirme aylık 13 TL. Blu tv’nin dizi, film arşivi gayet sağlam ve canlı tv kanal sayısı 40 civarında. Ancak bu kanalların çoğu ulusal kanallar.

Her iki hizmet de web siteleri üzerinden, akıllı tv’ler ve mobil uygulamalarından kullanılabiliyorlar. Blu tv için Android cihazlarda buraya, Apple cihazlarda buraya, Dsmart GO için Android cihazlarda buraya, Apple cihazlarda buraya bakabilirsiniz.

(Dsmart GO’yu 1 ay ücretsiz deneme ve Blu tv’yi ilk 1 hafta ücretsiz deneme şansınız var.)

>> Tivibu GO: Tivibu hizmeti Türk Telekom’a ait.

Tivibu GO’dan herkes faydalanabiliyor. Tivibu GO’da 3 adet paket bulunuyor. Aile paketi, Sinema paketi ve Süper paket.

Aile paketi taahhütsüz 6.90 TL. Giriş paketinde 108 civarı canlı tv kanalı var. Geneli ulusal kanallar.. Sinema içeriğine erişirseniz kırmızı halı filmlerine ayrıca ücret alıyorlar.

Sinema paketi taahhütsüz 9.90 TL. Dizi, film, belgesel, müzik, spor, canlı tv kanalları, ne ararsanız var.

Süper paket ise taahhütsüz 12.90 TL. Süper pakete abone olursanız UEFA Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi gibi spor içeriklerine de erişebiliyorsunuz.

Bu hizmet Tivibu web sitesi üzerinden, akıllı tv’ler ve Tivibu mobil uygulamasından kullanılabiliyor. Tivibu GO için Android cihazlarda buraya, Apple cihazlarda buraya bakabilirsiniz.

(Bazen ücretsiz deneme kampanyaları oluyor, onları takip etmelisiniz. Kampanyalar için buraya bakabilirsiniz.)

>> Turkcell TV+Turkcell+ hizmeti Turkcell’e ait. Fakat tüm gsm operatörlerinin abonelerine açık.

Yüzlerce canlı tv kanalı, en yeni filmler, diziler, spor, belgesel, çocuk ve haber programları cebinizde, tabletinizde ve bilgisayarınızda.

Mini TV+ paketi aylık 6.90 TL, Giriş TV+ paketi 12.90 TL, Herkes için TV+ paketi 12.99 TL ve Full TV+ paketi 14.99 TL. Ek spor paketi 5 TL, Ek eğlence paketi 5 TL, film kiralama hizmeti ise film başına 2 ila 8 TL arasında değişiyor.

Bu hizmet Turkcell TV+ web sitesi üzerinden, akıllı tv’ler ve Turkcell TV+ mobil uygulamasından kullanılabilmekte. Turkcell TV+ için Android cihazlarda buraya, Apple cihazlarda buraya bakabilirsiniz.

(Turkcell TV+’da ilk 1 ay ücretsiz deneme şansı var. Detaylar için Turkcell TV+ web sitesine bakabilirsiniz.)

>> FilmboxFilmbox, 4 kıtada 25 milyonun üzerinde abone ve 16’yı aşkın televizyon kanalına sahip olan SPI International şirketinin bir hizmetidir.

Filmbox’un kendi bünyesinde 7 adet canlı tv kanalı mevcut. 300’den fazla da film arşivi var. Hepsine erişim için aylık 10 TL istiyorlar.

Bu hizmet Filmbox Live web sitesi üzerinden, akıllı tv’ler ve Filmbox Live mobil uygulamasından kullanılabilmekte. Filmbox Live’ın desteklediği platformlar ve cihazlar için buraya bakabilirsiniz.

(Filmbox Live hizmetini ilk 1 hafta ücretsiz olarak deneyebilirsiniz. Ancak Samsung televizyon, telefon veya tablet bilgisayar sahibi iseniz 1 ay ücretsiz kullanma şansınız var.)

Şimdilik benden bu kadar. Yeni seçenekler keşfettiğimde yazımda güncelleme yapacağım. Eğer aklınıza takılan bir şeyler olursa, yazı altından yorum olarak yazabilirsiniz.