Akıllı Telefondan Ücretsiz Sesli ve Görüntülü Görüşmek

Akıllı Telefondan Ücretsiz Sesli ve Görüntülü Görüşmek

Telefondan telefona ücretsiz sesli görüşme dönemini başlatan “viber” uygulaması, telekomünikasyon dünyasında kısa sürede devrim yarattı. Ve aradan geçen yıllarda Viber’in ardından diğer mobil uygulamalar geldi. 2010 yıllarında tek seçeneğimiz Viber’di fakat şimdi birçok ücretsiz seçeneğimiz var. Peki seçeneklerimiz neler?

1) İşin Kralı Viber: 

https://www.viber.com/

Apple, Android, Masaüstü Windows sistemlerinde telefondan telefona, bilgisayardan telefona ücretsiz sesli görüşme yapabiliyorsunuz. Uygulamanın mobil sürümlerine aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Apple için Viber | Android için Viber

Uygulamayı indirip kurduktan sonra başına sıfır koymadan telefon numaranızı giriyorsunuz (532 xxx xx xx) ve kısa süre içinde telefonunuza aktivasyon mesajı geliyor bu mesajdaki aktivasyon kodunu girdikten sonra uygulamadan faydalanmaya başlıyorsunuz..

NOT: Uygulamanın kullanılabilmesi için her iki tarafta da yüklü olması ve internet bağlantısının sağlanması gerekiyor. Kullanıcıların dikkat etmesi gereken en önemli nokta ise internet kotası… Viber, doğrudan internet bağlantısını kullandığından, kullanıcılar kota aşımı nedeniyle operatöre ek ücret ödemek durumunda kalabilir.

2) Whatsapp ve Facebook Messenger:

Facebook’un sahibi Mark Zuckerberg, bir süre sonra hem Facebook messenger ile hemde satın aldığı Whatsapp ile sesli görüşme, mesajlaşma işine tamamen el koydu. Şuan her iki uygulamada milyonlarca kullanıcıya sahip. Ücretsiz olarak sesli ve görüntülü görüşmelerinizi yapabilirsiniz.

https://www.whatsapp.com/

Apple için Whatsapp | Android için Whatsapp 

>> Apple için Facebook Messenger 

>> Android için Facebook Messenger

3) Microsoft’tan SKYPE:

https://www.skype.com/tr/

Viber’den sonra çıktı belki ama Viberi solladı. Microsoft’tan Skype.

Apple için Skype | Android için Skype

>> Skype Nedir? Nasıl Kullanılır? Ücretsiz Skype İndir!

Daha fazlası olarak: Line, Snapchat, WeChat, Tango, İCQ Chat, Kakao Talk, BBM Chat.

Eklemek istedikleriniz olursa yorum olarak yazabilirsiniz.