İşsizlik Maaşı, Kısa Çalışma Ödeneği ve Ücretsiz İzin Ödeme Bilgisi Sorgulama!

iskur issizlik odemesi kisa calisma odenegi - İşsizlik Maaşı, Kısa Çalışma Ödeneği ve Ücretsiz İzin Ödeme Bilgisi Sorgulama!

Korona virüs günlerinde işsiz kalıp devlet tarafından ödenecek işsizlik maaşı, ücretsiz izin ödemesi ve kısa çalışma ödeneği ödemelerine başvuranların ödeme almaya hak kazanıp kazanmadıkları belli olmaya başladı. Ayrıca ödeme almaya hak kazananların ne kadar süre, kaç tl ödeme alacakları da yayımlandı. Sizde eğer böyle bir başvuru yaptıysanız ve henüz başvurunuzun sonucunu öğrenmediyseniz işkur resmi web sitesi üzerinden son durumu sorgulatabilirsiniz.

Ödeme Alacak Mıyım?

Bunu öğrenmek için şu yolu izliyoruz;

Öncelikle işkur web sitesine gireriz. Sonrasında işkur üzerinden İşkur internet şubesine geçiş yaparız.

https://www.iskur.gov.tr/?alttemplate=MainPage

https://esube.iskur.gov.tr/

eŞube’de İş Arayan başlığı altından Giriş butonuna tıklar, karşımıza çıkan pencereden e-Devlet ile Giriş butonuna tıklarız. (Eğer daha önce İşkur’a kayıt olduysanız, doğrudan tc no ve şifrenizle de giriş yapabilirsiniz.)

iskur giris yap - İşsizlik Maaşı, Kısa Çalışma Ödeneği ve Ücretsiz İzin Ödeme Bilgisi Sorgulama!

Sisteme giriş yaptığınızda karşınıza aşağıdaki ekran gelir. O ekranda yer alan başlıklardan İşsizlik Ödeneği Sorgulaması‘na tıklar, sorgulama sayfasına yönlendirilirsiniz.

iskur iban nasil yapilir - İşsizlik Maaşı, Kısa Çalışma Ödeneği ve Ücretsiz İzin Ödeme Bilgisi Sorgulama!

https://esube.iskur.gov.tr/Tazminat/BildirgeOdemePlani.aspx

Karşınıza açılan sorgulama sayfasında üst tarafta mavi renkli bir buton görürsünüz. Onaylanmış Bildirge Ara yazan o butona tıklar, güncel durumunuzu, ödeme almaya hak kazanıp kazanmadığınızı öğrenebilirsiniz. (Ayrıca bildirge kayıt numaranızı biliyorsanız kayıt numaranız ile de arama kutucuğundan sorgulama yapabilirsiniz.)

issizlik odenegi sorgulama1 - İşsizlik Maaşı, Kısa Çalışma Ödeneği ve Ücretsiz İzin Ödeme Bilgisi Sorgulama!

Eğer karşınıza statü durumunda haketmiş yazan bir sonuç geliyorsa, hayırlı olsun. Ödeme almaya hak kazandınız demektir.

Bu aşamadan sonra ne kadar ödeme alacağınızı merak ediyorsanız, aynı sayfada hemen üst tarafta yer alan mavi renkli ikinci butona, Hak Etme/Etmeme Bilgileri butonuna tıklayabilirsiniz.

issizlik odenegi sorgulama2 - İşsizlik Maaşı, Kısa Çalışma Ödeneği ve Ücretsiz İzin Ödeme Bilgisi Sorgulama!

Ödeme almaya hak kazandıysanız, karşınıza; kaç ay, her ay kaç gün için, kaç tl ödeme alacağınız, ödeme tarihleri ve her ay sizin adınıza ödenecek sgk primlerinin miktarının yer aldığı bir liste gelir.

Tam tersine ödeme almaya hak kazanamadıysanız, yine aynı butona tıklayarak başvurunuzun neden kabul edilmediğini öğrenebilirsiniz.

Ödeme alacak olanlar, ödemelerini isterlerse PTT’lerden alabilir yada isterlerse İŞKUR web sitesine banka hesaplarına ait iban bilgilerini girerek ödemeleri doğrudan kendi banka hesaplarına alabilirler. İŞKUR web sitesine iban numarası girmek ile alakalı yazıma aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

>> İŞKUR İBAN KAYIT / İBAN GÜNCELLEME

– Reklamlar –

adbanner