Kayseri Ulaşım Kart 38 Hes Kodu Tanımlama! Nasıl Yapılır?

Kayseri Ulaşım Kart 38 Hes Kodu Tanımlama! Nasıl Yapılır?

Muhtemelen duymuşsunuzdur, ülkemizde covid-19 önlemleri kapsamında hes kodu diye bir kod icat edildi ve artık bir çok kuruluşta bu kodu talep ediyorlar. Özellikle de ulaşımda ve konaklamada! Bir yerden bir yere yolculuk ediyorsunuz, otobüse mi biniyorsunuz? Hes kodu istiyorlar. Bu uygulama Türkiye’deki yerel yönetimlere de şart koşulduğundan, Kayseri büyükşehir belediyesi dahil birçok belediyede ulaşım ağları üstünden Hes kodu kontrolü yapıyor. Peki biz vatandaş olarak bu işi nasıl hallediyoruz?

Kayseri Ulaşım Kart 38’e HES Kodu Tanımlama!

Öncelikle bize özel bir hes kodu temin ediyoruz. Kişiye özel hes kodumuzu, e-devlet sitesi üzerinden, Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden veya sms yöntemi ile telefonumuz üzerinden ücretsiz olarak temin edebiliyoruz. Kodumuz 1 yıl süreli olursa, 1 sene boyunca da bir daha hes kodu almamız gerekmiyor. Aynı kodu her istediklerinde paylaşıyor, bu dertten kurtuluyoruz.

>> e-Devlet Üstünden Hes Kodu Al

>> Mobil Uygulamadan Hes Kodu Al: Google Play & Apple Store

>> SMS ile Hes Kodu Al: HES yazıp aralarında boşluk bırakarak sırasıyla; T.C. Kimlik Numarası, T.C. Kimlik Seri Numarasının son 4 hanesi ve paylaşım süresi (365) yazılır ve 2023’e SMS atılır. Örnek: HES 12345678901 5284 365

Hes kodumuzu temin ettiysek, şimdi bu hes kodunu Kayseri Ulaşımın web sitesi üstünden kendi kullandığımız Kart 38’e tanımlıyoruz.

Kart 38’e HES Kodu Tanımlama!

İlk Adım: https://kayseriulasim.com/heskodkayit web sitesine gidin.

İkinci Adım: Karşınıza gelen formda ilgili alanlara sizden istenen bilgileri doğru olarak girin ve sayfa sonundaki yeşil renkli Hes Kodu ile Kart Numarasını Eşleştir butonuna tıklayarak kayıt işlemini tamamlayın.

Tabi bu aşamada form kutucukları ile alakalı detay vermekte yarar var;

  • İsim kutucuğuna: Kart 38 sahibinin adı,
  • Soyadınız kutucuğuna: Kart 38 sahibinin soyadı,
  • T.C Kimlik No kutucuğuna: Kart 38 sahibinin tc kimlik numarası,
  • Hes Kodu kutucuğuna: Yukarıda anlattığım şekilde temin ettiğiniz Hes kodu numarası,
  • Arka Yüzdeki Kart Numarasını Yazınız kutuğuna: Kart 38 ulaşım kartınızın arka yüzündeki numara yazılacak..
  • Kartınızın arkasında numara yazmıyorsa, kart dolum bayisinden alacağınız dolum tahsil fişi veya kart bilgi fişindeki kart seri numarası yazılacak.

En son aşamada ise Yukarıda vermiş olduğum bilgilerin doğruluğunu beyan ve taahhüt ederim. yazan kutucuğa tik koyarak, yeşil renkli Hes Kodu ile Kart Numarasını Eşleştir butonu yardımı ile işlemi tamamlayacaksınız.

İndirimli ve Serbest Kartlar!

İndirimli ve Serbest kart sahibi iseniz, HES kodu kaydı için aşağıda paylaştığım sayfadaki formu kullanmanız gerekiyor.

https://kayseriulasim.com/KisiselHesKodKayit/HesKodKayit

İlgili sayfada sizi sadece 4 kutucuk karşılayacak; Adınız, Soyadınız, T.C Kimlik No ve Hes Kodu.. Bilgileri doğru olarak girecek, Yukarıda vermiş olduğum bilgilerin doğruluğunu beyan ve taahhüt ederim. yazısının solundaki kutucuğa tik koyup, yeşil renkli Hes Kodu ile Kart Numarasını Eşleştir butonuna tıklayarak Hes kodu kayıt işlemini tamamlayacaksınız.

Hes kodumuzu Kayseri Ulaşım Kart 38 üstünde tanımladığımıza göre, artık Kayseri Ulaşım araçlarını kullanırken gereken hes kodu sorunumuz ortadan kalkmış oldu. Çünkü kartımızı her okuttuğumuzda otomatik olarak HES kodumuzu göstermiş, covid-19 bulaşı durumumuz olup olmadığını kanıtlamış oluyoruz.

Konuyla alakalı sorularınız olursa, yorum olarak yazabilirsiniz.