Kozmetik Alışverişi Yapılabilecek Güvenilir Alışveriş Siteleri

Kozmetik Alışverişi Yapılabilecek Güvenilir Alışveriş Siteleri

İnternetten alışveriş büyük bir hızla gelişmeye devam ediyor ve artık süper marketler dahi gıda maddelerini, tuvalet kağıtlarını internet üstünden satar hale geldiler. Durum böyle olunca insanlarda elinde yük yapmak, mağaza mağaza gezinmek istemiyor, siparişlerini oturdukları yerden veriyorlar ve ürünler kapısına kadar geliyor. Kozmetik de e-ticaret alanında hızla gelişen kategorilerden birisi.. Bundan birkaç sene evvel internet üstünden parfüm, deodorant, bakım kremleri, oje vb ürünleri satın almak için sınırlı seçeneğimiz vardı. Sadece 2-3 güvenilir site. Ama şimdi öyle mi? 

Tabiki değil. Artık Gratis hariç pek çok kozmetik firması internet mağazalarından satış yapıyorlar. Tüketicide iş yoğunluğundan, hayat koşuşturmasından bulduğu ilk fırsatta, bu sitelere girip alışverişlerini 5 dakikada tamamlıyorlar.

Güncelleme: Nihayet Gratis’de internet üzerinden online satışlara başladı. Online alışveriş için web adresi https://www.gratis.com/

Peki bu alanda güvenilir seçeneklerimiz neler?

Bu yazımda sizlere güvenilir kozmetik, makyaj ve diğer bakım ürünlerinin satıldığı internet sitelerini listeleyeceğim. Fakat benim bilmediğim, daha önce alışveriş yapmadığım sitelerde olabilir. Zaman içinde tekrar listemde güncellemeler yapabilirim ve sizlerde bu listeye katkı yapabilirsiniz.

1 Numara: Hepsiburada.com

Fiyat açısından her zaman ilk tercihimdir Hepsiburada.com. Birçok kozmetik sitesi henüz ortada yokken Hepsiburada vardı ve çeşit bakımından da en iyisi hep o oldu. Kozmetik kategorisinin bağlantısını hemen aşağıda bulabilirsiniz.

https://www.hepsiburada.com/kozmetik-c-2147483603

2 Numara: N11.com

10 Kasım gecesi Atamıza hakaret gibi bir kampanya düzenleyip, birçok tepki almış olsa da bünyesindeki satıcılar ve güvenilir mağazalar sebebi ile, ayrıca geçmişte birçok kez uygun fiyatla alışveriş yapmam sebebi ile ikinci önerebileceğim e-ticaret sitesidir N11. Çeşit olarak, hem kadınlar hem erkeklere bolca çeşit, uygun fiyat sunulmaktadır.

https://www.n11.com/kozmetik-kisisel-bakim

İnşallah bir daha abuk subuk kampanya mesajları yollamazlar diyerek devam ediyorum.

3 Numara: Cosmetica

2003 yılından beri faaliyet gösteren Cosmetica markasının resmi e-ticaret sitesi. Türkiye’nin 3 ilinde toplamda 10-11 civarı mağazası da bulunan Cosmetica, birçok kategoride, birçok markayı web sitesi üzerinden satışa sunuyor.

https://www.cosmetica.com.tr/

4 Numara: EveShop

Gratis dengesiz bir grafik ile yoluna devam ederken, Gratis’in kitlesini tek tek kendine çekmeyi başaran ve üstüne birde internet üstünden alışveriş imkanı sunan Gratis’in en büyük rakibi. Ürün çeşitliliği ve fiyatlar açısından takip edilebilecek bir e-ticaret sitesi.

https://www.eveshop.com.tr/

5 Numara: Sevil Kozmetik

Türkiye’nin ilk parfümeri zinciri Sevil Grubun resmi e-ticaret sitesi. Türkiye’nin dört bir yanında 55 civarı mağazası bulunan Sevil kozmetiğin internet sitesinde de birçok kategoride, birçok markanın ürününe ve çeşidine ulaşabiliyorsunuz. (Sadece parfüm yok.)

https://www.sevil.com.tr/

6 Numara: Watsons 

1841 yılında kurulan Watsons markasının resmi e-ticaret sitesi. Garnier, Clear, Maybelline, L’oreal Paris gibi pek çok marka ve pek çok ürün çeşidini bu site üstünden sipariş verebiliyorsunuz.

https://www.watsons.com.tr/

7 Numara: GoldenRose

1983 yılından beri faaliyet gösteren Erkul kozmetik firmasının markalarından biri olan Golden Rose’un resmi e-ticaret sitesi. Sitede hem Golden Rose hemde Erkul kozmetiğin diğer markalarından ürünler bulabiliyor, satın alabiliyorsunuz.

https://shop.goldenrose.com.tr/

8 Numara: Pastel Shop

80 yıldır kolonya, bebe pudrası, saç boyası gibi ürünler üreten Pinkar markasının tanınmış kozmetik markası olan Pastel’in resmi e-ticaret sitesi. Sitede hem Pastel hemde diğer yan markalardan ürünler bulabiliyorsunuz.

https://www.pastelshop.com/

9 Numara: Flormar

Flormar markasının resmi e-ticaret sitesi. Sadece flormar’a bağlı markalar yer aldığı için 9 numaraya yazıyorum fakat fiyatlar gayet uygun.

https://www.flormar.com.tr/

10 Numara: Hunca Shop

1957 yılında kurulan Hunca kozmetik markasının resmi e-ticaret sitesi. Firmanın tüm markalarından ürünleri bu site üstünden satın alabiliyorsunuz ve bazen çok iyi indirimler yapıyorlar.

http://www.huncashop.com/

11 Numara: Avon

1886 senesinde Amerika’da kurulan Avon markasının Türkiye ayağı Avon Türkiye’nin resmi e-ticaret sitesi. Tahmin edeceğiniz üzere sadece Avon markalı ürünler satılıyor fakat Avon markası her ürün gamına el attığından neredeyse aradığınız tarzda her şeyi bulabiliyorsunuz.

https://kozmetik.avon.com.tr/

12 Numara: Kozmela

30 senedir kozmetik işinde bulunan Cevher kozmetik firmasının e-ticaret sitesi. Çok çok ucuz diyemesem de birçok ürün için uygun fiyatlar sunuyorlar ve internetten kozmetik alışverişi için iyi bir seçenek.

https://www.kozmela.com/

13 Numara: Dermo Kozmetik

2005 yılında yayın hayatına başlayan bir e-ticaret sitesi Dermokozmetik. Site sanırım 2013 yılında TRFARMA isimli kozmetik şirketi tarafından satın alınmış ve o zamandan beri bu şirketin bünyesinde faaliyet gösteriyor. Sitede birçok kategoride çok marka, bol çeşit bulabiliyorsunuz. Fiyatlar ise kampanyalı dönemlerde gayet iyi sayılır.

https://www.dermokozmetik.com/

14 Numara: Markafoni

Cazip kampanyalar, uygun fiyat ve bol çeşit sebebi ile önerebileceğim bir başka site. Fakat sürekli kampanyalar değiştiğinden, her gün en az bir kez siteyi kontrol etmeniz gerekebilir.

https://www.markafoni.com/kampanyalar/kozmetik

15 Numara: Morhipo

Boyner grubunun e-ticaret sitelerinden birisi. Hopi üyelerine ekstra kampanyalar sundukları için, kaliteli ürünler getirdikleri için 15 numaraya yazıyorum. Yoksa ürün çeşitliliği açısından çok iyi olduğunu söyleyemem.

https://www.morhipo.com/kozmetik/235/vitrin

16 Numara: Boyner

Boyner grubunun ana markası Boyner mağazalarının resmi e-ticaret sitesi. Morhipo’dan çok farkı yok ama kozmetik alışverişleri için ve Hopi üyesi iseniz Boyner.com.tr’ye de göz atabilirsiniz.

https://www.boyner.com.tr/kozmetik-c-4

17 Numara: Beymen

Yine Boyner grubuna ait bir marka. Çeşitlilik, kampanyalar ve Hopi üyeliği sebebi ile takip edebileceğiniz bir başka seçenek.

https://www.beymen.com/kozmetik-30894

18 Numara: Yves Rocher

50 yıllık Yves Rocher markasının resmi e-ticaret sitesi. Sitede Yves Rocher markalı makyaj ürünleri, parfümler, vücut bakım kremleri, duş jelleri ve daha fazlası sizi bekliyor.

https://www.yvesrocher.com.tr

19 Numara: Urban Decay

1996 yılında dünyaya gelen Urban Decay markasının resmi e-ticaret sitesi. Tahmin edeceğiniz üzere sitede Urban Decay markalı ürünler satılıyor ve kendisi bir sosyete markasıdır. Yani fiyatlar el yakabilir.

https://www.urbandecay.com.tr/

20 Numara: Estee Lauder 

1946 yılında dünyaya gelen Estee Lauder markasının resmi e-ticaret sitesi. Aynı şekilde el yakan fiyatlarla Estee Lauder ürünlerini bu site üstünden satın alabilirsiniz.

https://www.esteelauder.com.tr

21 Numara: Mac 

1984 yılında kurulan makyaj ürünleri markası Mac Cosmetics’in resmi e-ticaret sitesi. Bu marka sanırım Estee Lauder’ın da bir alt markası oluyor. Siteden Mac marka ürünleri sipariş verebiliyorsunuz.

https://www.maccosmetics.com.tr/

22 Numara: Clinique

1968 yılında kurulan, cilt bakım ve makyaj ürünleri satan Clinique markasının resmi e-ticaret sitesi. Bu marka da tıpkı Mac gibi Estee Lauder’ın bir alt markası oluyor. Siteden yine Clinique marka ürünleri görebiliyor, sipariş verebiliyorsunuz.

https://www.clinique.com.tr/

23 Numara: Lancome

Tarihte yanılmıyorsam 1935 yılında kurulan Lancome markasının resmi e-ticaret sitesi. Siteden Lancome ürünlerini satın alabiliyorsunuz.

https://www.lancome.com.tr/

24 Numara: Bobbi Brown

1957 doğumlu makyaj uzmanı Bobbi Brown’un kendi adı ile kurduğu kozmetik markası Bobbi Brown’un resmi e-ticaret sitesi. Tabiki sitede bu marka ürünler satılıyor ve fiyatlar biraz pahalı.

https://www.bobbibrown.com.tr/

Ayrıca son olarak Aveda.com.tr ve Origins.com.tr sitelerine de göz atabilirsiniz fakat o sitelerde çeşit ve fiyat dengesi pek hoş sayılmaz. Ama sizin bileceğiniz iş. Konuyla alakalı eklemek istedikleriniz olursa yazı altından yorum olarak yazabilirsiniz.