LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Türksat Uydusundaki (Yerli-Yabancı) Sinema Film Kanalları - basin-medya

Türksat uydusunda yüzlerce tv kanalı var ama dikkat ettiyseniz doğru düzgün bir tane sinema kanalımız yok. Yani Makine tv gibi, Akıllı tv gibi, Yaban tv gibi bir temaya odaklanan ve ücretsiz şekilde o temadan yürüyen tv kanalı yok! Yoksa devamlı reklam yayınlayan, kaçak göçek, garip isimli tv kanalları da sinema filmi yayınlıyorlar fakat filmin tam ortasında reklama giriyor, 30 dakika –  1 saat reklam izletiyorlar. 

>> Youtube Üzerinden Ücretsiz ve Yasal Film İzlemek!

Biliyorum ücretsiz seçenekler sizi kesmeyecek. Haklısınız. Bu sebeple sizlere farklı bir alternatif sunuyorum. Eğer televizyonunuz smart özellikli ve internete bağlanabiliyorsanız Youtube’u kullanın! Youtube’da yüzlerce Türk filmi ve yabancı film ücretsiz, yasal şekilde sizleri bekliyor. İster online izleyin, isterseniz indirip usb belleğe atıp izleyin. Reklam arası film yayınlayan kanallara bağlı kalmayın!

Peki ne yapacağız? Türksat uydusu üstünden yerli yada yabancı film izleyebileceğimiz güzel bir kanal bulamayacak mıyız?

Bulursunuz ama ücretli seçeneklerde olduğu gibi sürekli film izlemek gibi bir hevesiniz olmasın. Bu kanalları takibe alın, denk geldikçe yakaladığınız filmleri izleyin.

Ücretsiz Seçenekler:

OCAK 2020 itibari ile Türksat uydusundan ücret ödemeden izlenebilen film kanalları şunlar.

1. TV4: Genellikle eski diziler ve pek görmediğimiz filmler yayınlayan bir kanal.

Türksat Frekansı HD: 12310 Dikey/V 15000

2. TLC TV: Genellikle gece saat 12 ve sonrasında kendi yapımı olan seriler, filmler yayınlayan bir kanal.

Türksat Frekansı SD/HD: 12379 Yatay/H 30000 – 12015 Yatay/H 27500

3. TV 8.5: Acun Ilıcalı’nın ikinci tv kanalı. Kanalda yarışmalar ve magazin haricinde akşamları kaliteli sinema filmleri yayınlanıyor.

Türksat Frekansı SD/HD: 12346 Yatay/H 9600 & 12356 Yatay/H 7100

4. Türkmeneli TV: Türkmen kardeşlerimizin resmi tv kanalı. Bazen güzel yabancı filmler yayınlanıyor.

Türksat Frekansı HD: 12009 Dikey/V 4444

5. BLD TV: Yakın zamanda yayına başlayan bir kanal ve şimdilik düzenli sinema filmleri yayınlıyor.

Türksat Frekansı: 11977 Yatay/H 27500

6. Park TV*: Kaçak yayın yapan, genellikle reklam arası yabancı filmler yayınlayan bir kanal. Reklamlardan fırsat bulursanız yayınladığı güzel filmleri izleyebilirsiniz.

Türksat Frekansı: 11977 Yatay/H 27500

7. TVA: Yerel bir kanal fakat güzel yabancı filmler yayınlıyor.

Türksat Frekansı: 12265 Dikey/V 27500

8. KANAL 68: Yerel bir kanal fakat güzel yabancı filmler yayınlıyor.

Türksat Frekansı: 12265 Dikey/V 27500

Listedeki kanallar harici A2, TV2, Show Tv, Fox gibi ulusal kanallar ve Maxi TV, TVO gibi çöp kanallara da bakabilirsiniz. Malum Türksat uydusu sinema konusunda şimdilik biraz fakir.

* Tabi bu kanallar devamlı böyle kalmıyorlar, bir süre sonra ya Rtük tarafından kapatılıyor yada isim değiştiriyor, yayınlarını başka yerel kanallara bırakıyorlar.

Not: Fil TV – Filbox platformunun reklamı için kurulan, kaliteli yabancı filmler yayınlayan, neredeyse tam bir film kanalı idi. Ancak Filbox’un batması sonucu Fil tv’de yayını kesti.

Ücretli Seçenekler: 

Ücretsiz seçeneklerimiz malum.. Kaliteli filmler izlemek için ya ulusal kanalları takibe alacaksınız, ya reklam kanallarını takip edeceksiniz yada ücretli seçeneklere yöneleceksiniz. Peki ücretli seçenekler neler? Fiyatlar ne şekilde?

1. TİVİBU: Tivibu dijital platformuna üye olabilirsiniz. Sinema paketinde en az 6 sinema kanalı var. Aylık ücret 25 TL. Ayrıca Tivibu GO internet paketini daha uygun fiyat ile satın alarak aşağıdaki sinema kanalları ve belgesel kanallarını akıllı televizyonunuz üzerinden izleyebilirsiniz.

Platformdaki sinema kanallarından adını bildiklerim; Filbox’tan bildiğimiz Sinema TV’ler, dizi kanalları ve popüler belgesel kanalları.

https://www.tivibu.com.tr/paketler/tivibu-ev/sinema-paketi/ev

2. DSMART: Dsmart dijital platformuna üye olabilirsiniz. Dizi ve sinema paketinin fiyatı aylık 42 TL. Pakette en az 10 adet dizi ve sinema kanalı var. Ayrıca D-Smart Go internet paketini daha uygun fiyat ile satın alarak aşağıdaki sinema kanalları ve belgesel kanallarını akıllı televizyonunuz üzerinden izleyebilirsiniz.

Dizi sinema paketinde adını bildiğim kanallar; MOVİESMART HD PREMİUM, MOVİESMART HD PREMİUM2, MOVİESMART HD PLATİN, MOVİESMART HD PLATİN2, MOVİESMART HD GOLD, MOVİESMART HD ACTİON, MOVİESMART HD FEST, MOVİESMART HD FAMİLY, MOVİESMART HD CLASSİC, MOVİESMART HD TÜRK.

https://www.dsmart.com.tr/tv-paketleri/film-dizi-paketi

3. DİGİTÜRK: Digitürk dijital platformuna üye olabilirsiniz. Sinema paketinin fiyatı aylık 49 TL. Pakette 5 adet sinema kanalı var. Ayrıca BeinConnect internet paketini daha uygun fiyat ile satın alarak aşağıdaki sinema kanalları ve belgesel kanallarını akıllı televizyonunuz üzerinden izleyebilirsiniz.

Sinema paketindeki kanallar şunlar; beINMOVIES HD PREMIERE, beINMOVIES HD STARS, beINMOVIES HD FAMILY, beINMOVIES HD TURK, beINMOVIES HD ACTION.

https://www.digiturk.com.tr/urunler-servisler/filmin-yildizi

Konuyla alakalı sürekli takipte olacağım ve yeni ücretsiz seçenekler doğduğunda yazımda güncelleme yapacağım. Eklemek istedikleriniz, sormak istedikleriniz olursa yazı altından yorum olarak yazabilirsiniz.

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 1 Aralık 2018 tarihinde yayımlanmıştır.


  Hüseyin 05 Ocak 2019, 14:14

  Kanal d de pazartesi ve salı akşamları sinema filmleri yayınlıyor

  Ufuk 27 Ocak 2019, 02:33

  Merhaba @lordiz TV 4 ve 360 SD yayın frekansları yakın zamanda değişti biliyorsun tv4 SD yayını sonlandı . Müsait olunca bakarsın

  Lordiz 27 Ocak 2019, 16:20

  @Ufuk; Teşekkür ederim Ufuk. Listeyi güncelledim.

  Ufuk 24 Şubat 2019, 20:13

  Merhaba @lordiz rica ederim diğer yazı için . bu sayfada da Sony Chanelin ve Shopping TV 1 i kaldırabilirsin. İyi akşamlar . Birde TLC nin SD yayın frekansını ekleyebilirsin 12379 H hala ihtiyaç duyanlar olabilir belki

  Ufuk 04 Mayıs 2019, 00:46

  @lordiz , Lifetime TV kalmış yazıda

  Lordiz 04 Mayıs 2019, 12:51

  @Ufuk; Teşekkür ederim, güncelledim.

  Ahmet 12 Kasım 2019, 21:30

  hocam sürekli yada arada sırada western filmi yayınlayan kanallar varmı ?

  Lordiz 12 Kasım 2019, 21:45

  @Ahmet; Merhaba. Sürekli kovboy filmleri yayınlayan bir kanal şimdilik yok. Bir ara çöp kanallardan bir tanesinde sık sık eski filmler yayınlanıyordu ama adını hatırlamıyorum.. Birde arada sırada western yayınlayan kanallar var; TRT 1, Tv Em ve Meltem Tv. Tv Em şuan sadece kablo tv’de ve internette yayın yapıyor. Meltem tv ise uyduda 12685 Dikey/V 30000 frekansında yayında. Onun haricinde Youtube’da Western Kuşağı araması yaparak birkaç tane full Türkçe Dublaj western filme ulaşma imkanınız var.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019