Türksat Uydusundaki (Yerli-Yabancı) Sinema Film Kanalları

Türksat Uydusundaki (Yerli-Yabancı) Sinema Film Kanalları

Türksat uydusunda yüzlerce tv kanalı var ama dikkat ettiyseniz doğru düzgün bir tane sinema kanalımız yok. Yani Makine tv gibi, Akıllı tv gibi, Yaban tv gibi bir temaya odaklanan ve ücretsiz şekilde o temadan yürüyen tv kanalı yok! Yoksa devamlı reklam yayınlayan, kaçak göçek, garip isimli tv kanalları da sinema filmi yayınlıyorlar fakat filmin tam ortasında reklama giriyor, 30 dakika –  1 saat reklam izletiyorlar. 

>> Youtube Üzerinden Ücretsiz ve Yasal Film İzlemek!

Biliyorum ücretsiz seçenekler sizi kesmeyecek. Haklısınız. Bu sebeple sizlere farklı bir alternatif sunuyorum. Eğer televizyonunuz smart özellikli ve internete bağlanabiliyorsanız Youtube’u kullanın! Youtube’da yüzlerce Türk filmi ve yabancı film ücretsiz, yasal şekilde sizleri bekliyor. İster online izleyin, isterseniz indirip usb belleğe atıp izleyin. Reklam arası film yayınlayan kanallara bağlı kalmayın!

Peki ne yapacağız? Türksat uydusu üstünden yerli yada yabancı film izleyebileceğimiz güzel bir kanal bulamayacak mıyız?

Bulursunuz ama ücretli seçeneklerde olduğu gibi sürekli film izlemek gibi bir hevesiniz olmasın. Bu kanalları takibe alın, denk geldikçe yakaladığınız filmleri izleyin.

Ücretsiz Seçenekler:

MART 2024 itibari ile Türksat uydusundan ücret ödemeden izlenebilen film kanalları şunlar.

1. DMAX: Genellikle akşamları yabancı diziler, eski filmler ve sinemalarda yer almış başarılı filmlere yer veren popüler bir kanal.

Türksat Frekansı HD: 12015 Yatay/H 27500

2. TLC TV: Genellikle gece saat 12 ve sonrasında kendi yapımı olan seriler, filmler yayınlayan bir kanal.

Türksat Frekansı SD/HD: 12379 Yatay/H 30000 – 12015 Yatay/H 27500

3. TV 8.5: Acun Ilıcalı’nın ikinci tv kanalı. Kanalda yarışmalar ve magazin haricinde akşamları kaliteli sinema filmleri yayınlanıyor.

Türksat Frekansı SD/HD: 12346 Yatay/H 9600 & 12356 Yatay/H 7100

4. Türkmeneli TV: Türkmen kardeşlerimizin resmi tv kanalı. Bazen güzel yabancı filmler yayınlanıyor.

Türksat Frekansı HD: 12009 Dikey/V 4444

5. KIBRIS TV: Kıbrıs merkezli tv kanalı. Her akşam düzenli sinema filmleri yayınlıyor.

Türksat Frekansı HD: 11837 Dikey/V 30000

6. CİNE 1: Yerel bir kanal fakat güzel yabancı filmler yayınlıyor.

Türksat Frekansı: 12265 Dikey/V 27500

7. TVA: Yerel bir kanal fakat güzel yabancı filmler yayınlıyor.

Türksat Frekansı: 12265 Dikey/V 27500

8. KANAL 68: Yerel bir kanal fakat güzel yabancı filmler yayınlıyor.

Türksat Frekansı: 12265 Dikey/V 27500

Listedeki kanallar harici A2, TV2, Show Tv, Now gibi ulusal kanallar ve TVO gibi çöp kanallara da bakabilirsiniz. Malum Türksat uydusu sinema konusunda şimdilik biraz fakir.

* Tabi bu kanallar devamlı böyle kalmıyorlar, bir süre sonra ya Rtük tarafından kapatılıyor yada isim değiştiriyor, yayınlarını başka yerel kanallara bırakıyorlar.

Ücretli Seçenekler: 

Ücretsiz seçeneklerimiz malum.. Kaliteli filmler izlemek için ya ulusal kanalları takibe alacaksınız, ya reklam kanallarını takip edeceksiniz yada ücretli seçeneklere yöneleceksiniz. Peki ücretli seçenekler neler? Fiyatlar ne şekilde?

1. TİVİBU: Tivibu dijital platformuna üye olabilirsiniz. Sinema paketinde en az 6 sinema kanalı var. Aylık ücret 15 TL. Ayrıca Tivibu GO internet paketini daha uygun fiyat ile (9,99 TL) satın alarak aşağıdaki sinema kanalları ve belgesel kanallarını akıllı televizyonunuz üzerinden izleyebilirsiniz.

Platformdaki dizi ve sinema kanalları; FX TV, Fox Crime, Fox Life, BBC First, Sinema TV, Sinema TV2, Sinema Aile, Sinema Aile 2, Sinema Aksiyon, Sinema Aksiyon 2, Sinema Yerli, Sinema Yerli 2, Sinema Komedi, Sinema Komedi 2, Sinema 1001, Sinema 1002.

https://www.tivibu.com.tr/paketler/tivibu-ev/sinema-paketi/ev

2. DSMART: Dsmart dijital platformuna üye olabilirsiniz. Dizi ve sinema paketinin fiyatı aylık 42 TL. Pakette en az 10 adet dizi ve sinema kanalı var. Ayrıca D-Smart Go internet paketini daha uygun fiyat ile satın alarak aşağıdaki sinema kanalları ve belgesel kanallarını akıllı televizyonunuz üzerinden izleyebilirsiniz.

Dizi sinema paketinde adını bildiğim kanallar; MOVİESMART HD PREMİUM, MOVİESMART HD PREMİUM2, MOVİESMART HD PLATİN, MOVİESMART HD PLATİN2, MOVİESMART HD GOLD, MOVİESMART HD ACTİON, MOVİESMART HD FEST, MOVİESMART HD FAMİLY, MOVİESMART HD CLASSİC, MOVİESMART HD TÜRK.

https://www.dsmart.com.tr/tv-paketleri/film-dizi-paketi

3. DİGİTÜRK: Digitürk dijital platformuna üye olabilirsiniz. Sinema paketinin fiyatı aylık 49 TL. Pakette 5 adet sinema kanalı var. Ayrıca BeinConnect internet paketini daha uygun fiyat ile (19 TL) satın alarak aşağıdaki sinema kanalları ve belgesel kanallarını akıllı televizyonunuz üzerinden izleyebilirsiniz.

Sinema paketindeki kanallar şunlar; beINMOVIES HD PREMIERE, beINMOVIES HD STARS, beINMOVIES HD FAMILY, beINMOVIES HD TURK, beINMOVIES HD ACTION.

https://www.digiturk.com.tr/urunler-servisler/filmin-yildizi

Konuyla alakalı sürekli takipte olacağım ve yeni ücretsiz seçenekler doğduğunda yazımda güncelleme yapacağım. Eklemek istedikleriniz, sormak istedikleriniz olursa yazı altından yorum olarak yazabilirsiniz.

>> “Tivibu GO” ve Taahhütsüz Aylık Paket Seçenekleri! 
>> “BeinConnect” ve Taahhütsüz Aylık Paket Seçenekleri! 
>> “D-smart GO” ve Taahhütsüz Aylık Paket Seçenekleri! 
>> İnternetten ve Mobilden Dizi, Film, Belgesel ve Tv İzleme
>> Disney’in Orijinal Dizi Film İzleme Servisi “Disney+”
>> Apple’ın Dizi Film İzleme Servisi “Apple TV Plus”