Makyaj ve Saç Rengi Değiştirme Uygulaması “YouCam Makeup”

Makyaj ve Saç Rengi Değiştirme Uygulaması "YouCam Makeup"

Eskiden epey zahmetli idi saç rengini bir uygulama üzerinden değiştirmek.. Ya Photoshop kullanacaktınız ve epey uğraşacaktınız, yada doğal olmayan sonuçlar veren uygulamaları tercih edecektiniz. Fakat yapay zekanın gelişmesi, bu alanda da çok güzel gelişmeler doğurdu ve doğal sonuçlar verebilen, zamandan kazandıran araçlar çıktı ortaya. YouCam Makeup uygulaması da işte onlardan birisi.

YouCam Makeup ile Makyaj Yap yada Saç Rengi Değiştir! 

YouCam Makeup, genelde kadınlara hitap eden fakat erkeklerinde ucundan azıcık yaralanabileceği bir makyaj uygulaması. Uygulama ile değişik saç modelleri deneyebiliyor, saç renginizi değiştirebiliyor, makyaj denemeleri yapabiliyorsunuz. Erkekler için önemli olan kısmı ise, saçsız erkeklere özel erkek saç modelleri. Yada kısa saçlı diyelim..

Uygulamanın iki versiyonu var; ücretsiz sürüm ve ücretli premium sürüm.. Uygulamanın premium sürümünde daha fazla araç mevcut fakat para vermenize hiç gerek yok, çünkü ücretsiz sürüm ile hem sanal makyaj denemeleri yapabiliyor, hemde saç renginizi çok doğal sonuçlar ve bol renk seçeneği ile renkten renge sokabiliyorsunuz.

Böylece saçınızı o renge boyattığınız da nasıl duracağını yada size hangi rengin daha çok yakışacağını sanal ortamda deneyebiliyorsunuz.

Bunun için birkaç saniye ayırmanız yetiyor ve saç rengi değiştirme araçlarında alınan sonuçların büyük bölümü gerçekten çok doğal. Sanki saçınızı gerçekten boyamış gibi.

Bazı fotoğraflarda halen yapay sonuçlar alabilirsiniz. Doğru sonuç için tam karşıdan göründüğünüz, saçlarınızın ve yüzünüzün net göründüğü yüksek kalite fotoğraflar kullanın.

Makyaj ve Saç Rengi Değiştirme Uygulaması "YouCam Makeup"

Yukarıdaki örnek deneme, dünyaca ünlü İrine Meier’in şu foto‘suna ait. Birkaç saniyede gözüne lens deneyip, yüzünde ve saçında oynamalar yapabiliyoruz. Bunu istediğiniz kişi için yapabilirsiniz. Ve bunları, aşağıdaki bağlantılardan ulaşabileceğiniz o uygulama ile sizde deneyebilirsiniz.

>> Google Play’de YouCam Makeup

>> Apple Store’da YouCam Makeup

Olur da uygulamayı beğenmezseniz, alternatif olarak BeautyPlus uygulamasına göz atabilirsiniz. Uygulama Apple Store’da da mevcut. Bu uygulamanın da gayet başarılı sonuçlar verdiği söyleniyor.

Bu işlerin uzmanı değilim fakat uygulamayı önerdiğim kişilerin çoğu sonuçlardan mutlu kaldı. İnşallah sizde beğenirsiniz.

YouCam Makeup’ın Premium sürümüne geçmek isterseniz yıllık 120 tl yada aylık 26.99 tl ödemeniz gerekiyor. Premium sürüme geçince uygulamanız şu ek özelliklere kavuşuyor;

– Makyaj koleksiyonları açılır,
– Premium dudak resimleri açılır,
– Kapatıcı özelliğini sınırsız kullanabilirsiniz,
– Saç boyası özelliğini sınırsız kullanabilirsiniz,
– Diş beyazlatıcı özelliğini sınırsız kullanabilirsiniz,
– Fotoğrafları yüksek kalitede kaydedebilirsiniz,
– Fotoğraflarda YouCam filigranı olmaz,
– Uygulamada reklamlar görünmez.