Netflix, 1 Aylık Ücretsiz Deneme Hakkını Kaldırdı Mı?

Netflix, 1 Aylık Ücretsiz Deneme Hakkını Kaldırdı Mı?

Netflix’i duymayan yoktur. Zengin ve kaliteli içeriği ile ulusal tv kanallarından koparıp, kendine hapsetti bizi. Yüzlerce dizi, yüzlerce sinema filmini istediğimiz zaman, istediğimiz yerden ve bir sinema biletinden daha ucuza izleyebiliyoruz. Hatta bir süre öncesine kadar da Netflix’i ilk 1 ay ücretsiz deneyebiliyorduk.. Fakat artık deneyemiyoruz. Çünkü Netflix, Türkiye için ücretsiz 1 aylık deneme hakkını kaldırdı!

Peki Neden? 

Sebebi belli. Bazı kurnaz arkadaşlarımız sürekli yeni hesaplar açarak Netflix’in ücretsiz deneme hakkını suistimal ediyor, Netflix’i aylarca bedava, para ödemeden kullanıyorlardı. Hatta bu ücretsiz denemeleri para karşılığı satanlar vardı.. Netflix muhtelemen bu kurnazlığa son vermek için Türkiye’de ücretsiz deneme hakkını kaldırdı. [*]

Bunun sonucunda da Netflix’i merak eden, ilk defa deneyecek olan arkadaşlarımızın ücretsiz deneme hakları ellerinden uçmuş oldu.

Başka ülkelere bakıyorsunuz, 1 aylık deneme hakkı halen var. Ancak Türkiye’den erişim sağlayınca böyle bir haktan yararlanamıyorsunuz.

Güncelleme: Netflix’in Şubat 2020 tarihinde Türkiye için kullanımdan kaldırdığı ücretsiz 1 ay deneme hakkı, Ağustos ayı itibari ile geri döndü. Tabi bunu ben görmedim, görenler varmış ve birçok kişi bunun çerezlerden kaynaklı farklı şekillerde çıktığını söylüyorlar. Bazı kullanıcılara tamamen bedava deneme hakkı, bazılarına ise 1-2 tl gibi ufak meblağlar üstünden 1 aylık deneme hakkı veriliyormuş. Fakat söylediğim gibi, bende hiçbir şekilde ücretsiz deneme hakkı görüntülenmiyor.

Yeni Promosyon; Ücretsiz Yükseltme Hakkı!

Netflix, ücretsiz deneme hakkını bizler için kaldırdı fakat onun yerine rastgele 1 aylık yükseltme paketleri getirdi. Diyelim ki Netflix’e ilk defa üye oluyorsunuz yada aktif Netflix aboneliğinizi durdurmuştunuz; şimdi ilk 1 ay için 41.99 TL olan 4K Özel Plana yada 29.99 TL olan Standart plana daha düşük bir ücret ödeyerek 1 aylık yükseltme hakkı kazanabiliyorsunuz.

Bu haklar rastgele sunuluyor (yada Temel plan veya Standart planı seçmiş olmanıza bağlı.).

Karşınıza o an hangisi çıktıysa onu seçerek; ilk 1 ay için 17.99 TL’ye tek cihaz kullanım hakkı ve SD kalitede içerikler yerine aynı anda 2 cihaz + HD kalite içerikler hakkı yada 29.99 TL’ye aynı anda 4 cihaz + 4K kalitede içeriklere erişim hakkı elde etmiş oluyorsunuz. (Bazılarınıza 17.99 TL’ye Özel plan yükseltme hakkı da denk gelebilir!)

Netflix, 1 Aylık Ücretsiz Deneme Hakkını Kaldırdı Mı?

1 ay Standart planı yada 4K Özel planı 17.99 TL’den kullanıyor, sonra isterseniz üst plana geçebiliyor yada mevcut planınızdan devam ediyorsunuz.

Evinizde HD yada 4K tv varsa, bir hesabı aynı anda birden fazla kişiyle kullanmak istiyorsanız bence gayet cazip bir fırsat. Fakat diğer ülkelerde 1 aylık deneme uygulaması sürüyorken Türkiye’de o hakkın kaldırılmış olması bizim açımızdan bir ayıp.

İlerleyen süreçte Netflix ne yapar, tepkiler olur da geri adım atar mı bilmiyorum ancak ben Netflix’e hak veriyorum. Bu işin bir maliyeti ve bu hizmete her ay düzenli para ödeyen insanlar varsa, birileri bu işten haksız kazanç sağlamamalı.

Konuyla alakalı bir değişiklik, gelişme yada duyuru paylaşılırsa yazımda güncelleme yapacağım.

Netflix’e ilk defa üye olacak veya aboneliğinizi yeniden başlatıp yükseltme haklarından yararlanmak istiyorsanız bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.