Aşk Öğretmece “Mehmet Coşkundeniz”

Aşk Öğretmece "Mehmet Coşkundeniz"

Seni sevdiğim kadar çocuğum ben. Ne kadar çok seversem o kadar çocuk yaşıyorum. Oyunlar oynuyorum, seni ebeliyorum. Kıyamıyorum, “Haydi saklan yine ben ebeyim” diyorum. Seni yaşarken, yetişkinlerin hayata dair tüm kaygılarından kurtuluyorum. Dertsiz, tasasız, afacan bir çocuk. Türlü türlü muziplikler geliyor aklıma. Sabahtan akşama kadar yorgunluk nedir bilmeden koşturuyorum sokaklarda. Üstümü kirletiyorum, dizlerimi yaralıyorum; ama, hiç aldırmıyorum. Ne güzel şey bu…

Ben çocuğum da sen benden farklı mısın? Her oyunuma katılıyorsun eşim oluyorsun. Yüzündeki o parıltı hiç gitmiyor ve ben o parıltının esiri oluyorum. Bağlanıyorum. Sesi duyulmamış kuşların, ılık rüzgarların, bahar yapraklarının izi var yüzünde. Gülüşün maviye boyuyor ortalığı. Bu kış gününde soğuğa, kara, borana karşı sığındığım bir kulübe oluyor yüzün. Sanki tipi altında kalmışımda son bir gayret, uzaktan ışığı görünen eve atmışım kendimi. O ev sensin aşkım, beni sen istiyorsun.

Biz seninle susturduk acıyı. Yok ettik umutsuzluğu, sildik mutsuzluğu. Biz seninle yeni bir dünya kurduk, sevdayla bezenmiş. Aşkı rehber seçtik kendimize, yüreklerimizi teslim ettik. Ruhlarımızı birleştirdik tamamlasınlar diye birbirlerini. Tenlerimizi kaynaştırdık, eşsiz hazların ortağı olmak için. Biz seninle ölümsüzlüğe yürüdük. Yok olsa da bedenlerimiz, yaşayacak bu sevdamız. Bir öykü olacak, yazılacak, anlatılacak. Duyanın, okuyanın içi gidecek, onlar da böyle bir sevdanın peşine düşecek.

Aşkın yorulmaz, baş eğmez, yenilmez savaşçılarıyız biz. Sevdamızın karşısına ne çıkarsa, kim çıkarsa devirip yürümeye devam edeceğiz. Temelini sağlam attık bu aşkın. Ve biz sahip çıktıkça sevdamıza hiçbir güç de yıkamayacaktır onu. En zayıf anında bile gözünü kapatıp beni düşün.

Aşkımızı düşün. Güçleneceksin, yenileneceksin.

Unutma, çocuğuz biz, çocuklara ait o saflığı taşıyoruz içimizde. Kötülüklere, ihanetlere boyun eğmedikçe yitirmeyeceğiz saflığımızı. Bu sayede büyüyecek aşkımız, sonsuzluğa erişecek. Ne dersin “aşk öğretmece” oynayalım mı? Haydi al gel tüm tanıdıklarını. Ben de benimkilerini getireyim. Öğretelim bir aşkın nasıl yaşanacağını. Bu oyunda hep biz ebe olalım tamam mı?