Mercedes X-Class Reklam Filmi ve Reklam Müziği

Mercedes X-Class Reklam Filmi ve Reklam Müziği
Bazı müzikler vardır sizi gaza getirir. Mesela sokakta yürürken, kafede çalan o müziği duyduğunuz an yürüyüşünüz bile değişir. Kendinizi Taşıyıcı filmindeki Jason Statham gibi hissedersiniz. İşte Mercedes X-Class’ın reklam filminde kullanılan müzik de öyle bir müzik. Mercedes X-Class alıp yollara düşesi geliyor insanın. 

Hangi reklam mı dediniz? İzlememiş olamazsınız.. Bahsi geçen reklam şu;

Çok başarılı değil mi? Müzik olmasa peki reklam ne kadar başarılı olurdu? Mercedes’in kendi karizması tartışılmaz ancak reklamı müzikli ve müziksiz izlediğiniz de? Müziğin etkileyici gücü inkar edilemez öyle değil mi?

Reklamda kullanılan müzik, The Everlasters isimli bağımsız müzik yapımcısına (yada grubuna) ait özel bir çalışma. Mercedes için özel olarak hazırlanmış ve bazı platformlarda satışı mevcut.

Parçayı satın almayacak olanlar içinde Youtube üzerinde resmi kanaldan paylaşılmış bir video mevcut. İçinde hiç söz bulunmayan o özel parçayı, yani The Everlasters’dan Ordinary Tribe’ı hemen aşağıdan dinleyebilirsiniz.

Reklam müziği bana Hadise’nin Aşkkolik parçasını hatırlatmadı değil. Ama size hatırlatacak mı bilemiyorum..

Eğer reklamda kullanılan animasyonlar ilginizi çektiyse nasıl yapıldıklarına dair kısa bir videoyu da hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.

Ajans: Lukas Lindemann Rosinski
Yaratıcı Yönetmen: Arno Lindemann
Ajans Yapımcısı: Schouwit Berhe
Yönetmen: Jan Wentz
Üretim Şirketi: Markenfilm Hamburg
Yapımcı: Nicolas Mirbach
Postproduction & VFX: INFECTED
Yapımcı: Olaia Casal
VFX Yapımcı: Sven Bensemann
VFX Supervisor: Yacoob Essack
3D Supervisor: Francesco Campobasso
Ses Mühendisi: Hannes Hönemann