Milli Eğitim Bakanlığı e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi

Milli Eğitim Bakanlığı e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi

Artık Avea’lılar ve Turkcell’liler, Milli Eğitim Bakanlığı Mobil Veli Bilgilendirme Sistemi ile aylık sadece 2 TL’ye çocuklarının ders programı, devamsızlık bilgileri, proje ve sınav sonuçları gibi eğitim sürecini etkileyen tüm bilgileri cepten takip edebilecekler. Uygulama 2012-2013 eğitim yılında başlayacak ve bu servis ile veliler, çocuklarının eğitiminde daha aktif rol alacak.

Servis sayesinde veliler, çocuklarının eğitim çıktılarını daha yakından takip ederken, onların topluma faydalı bireyler olması için çocuklarıyla daha sağlıklı iletişim kurabilecekler. Hem bu sayede Milli Eğitim Bakanlığı da, Mobil Veli Bilgilendirme Servisi’nden elde ettiği gelir ile ihtiyaç duyulan bölgelerde okul yaptıracak.

Güncelleme: Mobil veli bilgilendirme kapsamında artık mobil uygulamalardan yararlanabilirsiniz.

Google Play’de: 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.meb.vbsmobil&hl=tr

Apple Appstore’da:

https://itunes.apple.com/tr/app/meb-e-okul-vbs/id839482639?l=tr&mt=8

Hizmetten Nasıl Yararlanılıyor?

Avea için;

Aylık 2 TL’ye abone olunacak veya 8383’e anlık sorgulamalar ile öğrenci bilgileri alınabilecek. (Hizmetin kullanımıyla ilgili detaylı bilgi eklenecek.)

Turkcell için;

MEB Mobil Veli Bilgilendirme Servisi’nden faydalanmak için öğrencinin TC kimlik numarası 8383’e kısa mesajla gönderilecek ve yapılacak tüm bilgilendirmeler, vergiler dâhil haftalık 0,5 TL ile ücretlendirilecek.

Vodafone için;

(Henüz hizmet ile ilgili bilgi yok. Eklenecek.)

Ayrıca uygulamadan faydalanmak isteyen veliler Milli Eğitim Çağrı Merkezi olan Alo 147’yi arayabilir yada Milli Eğitim Bakanlığı’nın https://e-okul.meb.gov.tr adresinden sıkça sorulan sorulara ulaşabilirler.

Not: Abonelik iptali vb. konularda yeni bilgiler çıktıkça yazı güncellenecek.