LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Milli Eğitim Bakanlığı e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi - cep-telefonu-teknoloji-haber

Artık Avea’lılar ve Turkcell’liler, Milli Eğitim Bakanlığı Mobil Veli Bilgilendirme Sistemi ile aylık sadece 2 TL’ye çocuklarının ders programı, devamsızlık bilgileri, proje ve sınav sonuçları gibi eğitim sürecini etkileyen tüm bilgileri cepten takip edebilecekler. Uygulama 2012-2013 eğitim yılında başlayacak ve bu servis ile veliler, çocuklarının eğitiminde daha aktif rol alacak.

Servis sayesinde veliler, çocuklarının eğitim çıktılarını daha yakından takip ederken, onların topluma faydalı bireyler olması için çocuklarıyla daha sağlıklı iletişim kurabilecekler. Hem bu sayede Milli Eğitim Bakanlığı da, Mobil Veli Bilgilendirme Servisi’nden elde ettiği gelir ile ihtiyaç duyulan bölgelerde okul yaptıracak.

Güncelleme: Mobil veli bilgilendirme kapsamında artık mobil uygulamalardan yararlanabilirsiniz.

Google Play’de: 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.meb.vbsmobil&hl=tr

Apple Appstore’da:

https://itunes.apple.com/tr/app/meb-e-okul-vbs/id839482639?l=tr&mt=8

Hizmetten Nasıl Yararlanılıyor?

Avea için;

Aylık 2 TL’ye abone olunacak veya 8383’e anlık sorgulamalar ile öğrenci bilgileri alınabilecek. (Hizmetin kullanımıyla ilgili detaylı bilgi eklenecek.)

Turkcell için;

MEB Mobil Veli Bilgilendirme Servisi’nden faydalanmak için öğrencinin TC kimlik numarası 8383’e kısa mesajla gönderilecek ve yapılacak tüm bilgilendirmeler, vergiler dâhil haftalık 0,5 TL ile ücretlendirilecek.

Vodafone için;

(Henüz hizmet ile ilgili bilgi yok. Eklenecek.)

Ayrıca uygulamadan faydalanmak isteyen veliler Milli Eğitim Çağrı Merkezi olan Alo 147’yi arayabilir yada Milli Eğitim Bakanlığı’nın https://e-okul.meb.gov.tr adresinden sıkça sorulan sorulara ulaşabilirler.

Not: Abonelik iptali vb. konularda yeni bilgiler çıktıkça yazı güncellenecek.

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 25 Eylül 2012 tarihinde yayımlanmıştır.


    Ogrenci velisi 29 Ekim 2012, 18:57

    17 milyon ogrenci bilgisi velilerin izni alınmadan GSM lerin alt yüklenici firması ESTER e verildi. Verilmesinin en belirgin izi tüm velilerin cep telefonlarına cocuklarının ad ve soyadları ile başlayan tanıtım SMS lerinin gönderilmelidir. Bu firma benim telefonuyla cocuğumun adını nasıl eslestirebilmektedir. DemekkiBizde veri tabanı açılmış. MEB kisisel verinin korunması kanununu ihlal etmiştir. Önce izin alınması gerekirken, önce veriyi teslim etmiş ardından olur istenmektedir. Savcılar is basına. MEB de bu durumun sorumlusu destek hizmetleri genel müdürü Yusuf esener dir. Bu şahıs ve diğer sorumlular derhal cezalandirilmalidir. Bakan ve ilgililer derhal gereğini yapmalıdır. Aksi halde onlarında isin icinde olduğunu düşüneceğiz.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019