Mp3 Bilgilerini ve Albüm Kapağını Değiştirme

Mp3 Bilgilerini ve Albüm Kapağını Değiştirme

Tabiki uygun fiyatlar olduğu takdirde müzik sektörünün desteklenmesi için yasal satın alımları öneriyorum fakat yinede yıllardır bir çoğumuzun belli sebeplerle satın almadan mp3 indirdiği bir gerçek. Bu durumlar için geçerli olarak basit ve kullanışlı bir yazılım paylaşmak istiyorum.

NOT: Android telefon ve tabletlerde mp3 düzenlemek için ücretsiz Audio Beast uygulamasını kullanabilirsiniz.

>> Google Play’de Audio Beast

Yazılımın adı Mp3Tag, adından anlayacağınız gibi bu yazılım ile mp3’leri etiketliyor, bilgilerini düzenliyor, albüm kapaklarını değiştiriyoruz. Örneğin elinizdeki mp3’e deli gibi site reklamı basıp, ayrıca reklam kapağıda eklemişlerse mp3tag ile sinir bozan bu durumdan kurtuluyorsunuz. (İsterseniz kapak resmide ekleyebiliyorsunuz.)

Yazılım hem ücretsiz, hem Türkçe, hemde mp3 harici birçok ses formatını destekliyor.

>> Mp3tag İndir

(Mac Osx sürümü)

(Alternatif link 1, link 2)

Desteklenen formatlar; mp3, aac, dsf, flac, ape, mp4, m4a, m4b, m4v, itunes, mpc, ogg, opus, ofr, ofs, spx, tak, tta, wma, wav.

Neden dosya bilgilerini düzenleyeyim diyenler olursa kısaca not düşeyim; Üzerinde reklam notu, reklam kapağı olan mp3’ler, cep telefonunda, ipod’da, bilgisayarda media player gibi yazılımlarda açıldığında sürekli reklam tacizi yaratırlar. İşte bu yazılım sayesinde onları düzene sokabilirsiniz.

Mp3 Bilgilerini ve Albüm Kapağını Değiştirme

Mp3Tag yazılımının kurulumsuz versiyonunu da bu bağlantıdan indirebilirsiniz.