LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Mybb "Seeing an Error Page" Hatası - web-master

Forum sitenizde çevrimiçi üyeler tam listesine baktığınızda bazı üyelerin konumlarında seeing error page yazıyor olabilir. Bunun nedenlerine değinip iki denenmiş çözümü anlatacağım.. Eğer forumunuzda Google seo eklentisi kurulu ise ve bu hatayı alıyorsanız ikinci yöntem birinci yöntemden daha çok işinize yarayabilir. Birinci yöntem işe yaramıyorsa ikinci yöntemi uygulamanız çözüme ulaşmanızı sağlayacaktır..

DİKKAT! Yazı, 18 Ekim 2009 tarihinde yayınlanmıştır ve erişim sağladığınız tarihte güncelliğini yitirmiş olabilir.

1. Yöntem:

(Dosyanın yedeğini alın)  inc/functions_online.php dosyasını indir ve notepad++ ile açıp..

 Bul:

$filename = my_substr($split_loc[0], -my_strpos(strrev($split_loc[0]), "/"));

Değiştir:

$filename = substr($split_loc[0], -my_strpos(strrev($split_loc[0]), "/"));

Yukarıdaki değişimi yaptıktan sonra dosyayı ftp yolu ile yerine gönderin ve sonuca bakın.. Düzelme yoksa ikinci yöntemi uygulamak için hostunuzun paneline (cpanel, plesk, direct admin) girin..

2. Yöntem:

İlk yöntem işe yaramadıysa; host panelinizde hata kayıtları yani error log’lara bakın. Orada sitenizle ilgili hatalar, bulunamayan url ve dosyalar listelenir. Aşırı derece hata görüyorsanız bu hataları inceleyin..

Şimdi hata ile alakası ne diyenler için anlatalım; çevrim içi üyeler sayfa görüntülerken olmayan bir sayfaya bakarlarsa, bu hata sayfasına bakıyor görünürler. Ayrıca ftp’de olmayan bir dosya, resim içinde bu üyenin hata sayfasına baktığı gösteriliyor. Yani üye normalde sayfayı görüntülüyor ama o sayfadaki bir resim ftp’de olmadığından bu üye “seeing error page” bakıyormuş gibi görünür..

Çözümü de gayet basit; hata kayıtlarında gördüğünüz tüm eksik dosyaları ftp’den tamamlayın ve sonra çevrimiçi üyeler listesine tekrar bakın.

>> MYBB Forumlar İçin Mobil Site Eklentisi “GoMobile”

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 18 Ekim 2009 tarihinde yayımlanmıştır.


    LeqoLaS 18 Mart 2011, 22:11

    Paylaşımınız İçin Çok Teşekkürler 1 haftadır bu sorunu Çözmek .İstiyordum Sayenizde 2.ci Çözüm Sayesinde Çözdüm Çok Teşekkürler..

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019