LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Eski Nokia Telefonlarda Operatör Logosu Silme - cep-telefonu-teknoloji-haber

Eski tuşlu Nokia model telefon kullanıcılarında operatör logoları bazen sinirinizi bozabilir. Arkaplana koyduğunuz resim üzerine gelebilir veya çok büyük bir şekilde tam ortada yazıyordur, hoşunuza gitmiyordur. Eskiden ücretli servislerle logo kaldırırdık. Sonrasında bu imkanda gitti elden.

DİKKAT! Yazı, 2008 yılında yayınlanmıştır, sadece tuşlu eski telefonlar için geçerlidir ve yazı güncelliğini yitirmiş olabilir.

Peki Alternatif?

Sistem tüm operatörlerde aynı şekilde çalışıyor. Operatör logosu telefonunuza geliyor ve sadece nokia telefonlarda denediğim için diğer telefon modellerini bilemiyorum.. Yapmanız gereken web uygulamalarından web adresi alanına alttaki adresi yazıp git demek. Kısa bir süre sonra telefonunuza logo alındı mesajı gelir ve kaydet diyerek operatör logonuzdan kurtulursunuz..

İşte gidilecek adres:

http://wap.unlock.no/blank.nol

Adresi el ile cep telefonunuzda web uygulamalarında adrese git seçeneğini seçip gelen alana yazın.. Bu uygulamanın telefonunuza hiçbir zararı olmaz.. Yapılan işlem şu; nol uzantılı boş operatör logosu telefonunuza kayıt ediliyor ve böylece operatör logosu yerine boşluk kullanılıyor. İsterseniz operatör logolarını kapatıp tekrar gsm logonuzu geri getirebiliyorsunuz.. Servisi kullandığınızda sadece 1 kereliğine gprs ücretlendirmesi yapılıyor, bir daha ücret alınmıyor…

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 20 Aralık 2008 tarihinde yayımlanmıştır.


  Murat 17 Temmuz 2010, 23:15

  Mükemmel bir yer imi hemen telefonuma ve bilgisayarıma kaydettim tam 1 aydır kafayı sıyırdım bu iş için gerçekten çok teşekkürler… :=)))

  yaneeg 11 Eylül 2011, 01:31

  arkadaşlar n97 için logo silme işlemini üç kez denedim..ama sonuç olumsuz..benmi birşeyleri yanlış yaptım bilmiyorum..ancak n97 ile ilgili bilinen bir sorun mu var acaba diye aklıma takıldı..:(((

  admin 11 Eylül 2011, 13:29

  @yaneeg; Kullandığın model telefon logo destekliyorsa uygulamanın işe yaraması gerekirdi şimdi ne desem yalan olur yaşadığın sorunun kaynağını bilemiyorum. Belki telefonunda operatör logosuyla ilgili bir ayar varsa orada değişiklik yapman gerekiyor olabilir.

  sametuncer 19 Eylül 2011, 15:52

  süpermiş cok cok tesekkurler yayınlayan arkadaşa ;)

  cnyt 08 Kasım 2011, 16:14

  Çoook teşekkürler sonunda hallettim heryerde arıyordum

  egemenn 17 Şubat 2012, 12:55

  Çok teşekkür ederim bnm için nerdeyse hastalık haline gelmişti işe yaradı emeğinize sağlık…

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019