Eski Nokia Telefonlarda Operatör Logosu Silme

Eski Nokia Telefonlarda Operatör Logosu Silme

Eski tuşlu Nokia model telefon kullanıcılarında operatör logoları bazen sinirinizi bozabilir. Arkaplana koyduğunuz resim üzerine gelebilir veya çok büyük bir şekilde tam ortada yazıyordur, hoşunuza gitmiyordur. Eskiden ücretli servislerle logo kaldırırdık. Sonrasında bu imkanda gitti elden.

DİKKAT! Yazı, 2008 yılında yayınlanmıştır, sadece tuşlu eski telefonlar için geçerlidir ve yazı güncelliğini yitirmiş olabilir.

Peki Alternatif?

Sistem tüm operatörlerde aynı şekilde çalışıyor. Operatör logosu telefonunuza geliyor ve sadece nokia telefonlarda denediğim için diğer telefon modellerini bilemiyorum.. Yapmanız gereken web uygulamalarından web adresi alanına alttaki adresi yazıp git demek. Kısa bir süre sonra telefonunuza logo alındı mesajı gelir ve kaydet diyerek operatör logonuzdan kurtulursunuz..

İşte gidilecek adres:

http://wap.unlock.no/blank.nol

Adresi el ile cep telefonunuzda web uygulamalarında adrese git seçeneğini seçip gelen alana yazın.. Bu uygulamanın telefonunuza hiçbir zararı olmaz.. Yapılan işlem şu; nol uzantılı boş operatör logosu telefonunuza kayıt ediliyor ve böylece operatör logosu yerine boşluk kullanılıyor. İsterseniz operatör logolarını kapatıp tekrar gsm logonuzu geri getirebiliyorsunuz.. Servisi kullandığınızda sadece 1 kereliğine gprs ücretlendirmesi yapılıyor, bir daha ücret alınmıyor…