Online Alışverişlerde Tasarruf Etmenin Yolları!

Online Alışverişlerde Tasarruf Etmenin Yolları!

Online alışverişleriniz de  tasarruf etmek hiç de sanıldığı gibi zor değil. Alacağınız ürünü belirledikten sonra karşılaştırma sitelerinde en ucuz ürünü bulabilir veya e-ticaret sitelerinde tarama yaparak daha uygun fiyatlarla karşılaşabilirsiniz. Bunun yanında indirim kampanyalarını takip edebilir, sezon sonu ürünleri takip edip, en uygun fiyatlarla alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Bunun yanında indirim kuponu veren siteleri takip edebilir, belli bir oranda kuponlar ile alışverişlerinizi daha ucuz hale getirebilirsiniz.

Yaklaşan Kasım ayı ile birlikte indirim kuponları da yayınlanmaya başladı. Özellikle geçen sene çok fazla ilgi gören Hepsiburada’nın Black Friday ve n11.com’un düzenlediği 11.11 indirimleri için kuponlar dağıtılmaya başlandı. Daha indirimlerin başlamasına 40 gün olmasına rağmen, n11.com’un 11.11 indirimleri için dağıttığı indirim kuponlarını, bu ve benzeri daha birçok kampanya fırsatını kaçırmamak için hazır kupon sitelerini takip edebilirsiniz.

Bu hazır kupon siteleri için indirimkuponum.net’i örnek verebiliriz. Bu sitede hem güncel kampanya duyurularını, hem aktif indirim kuponlarını görebilir, hemde sitedeki bazı markaların sadece o siteye özel indirim kuponlarına ulaşabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse; Koton, Flo, Tozlu, Parfüm Mekanı gibi sitelerin %40’a varan özel indirim kuponları sitede sizleri bekliyor.

Güncel Özel İndirim Kuponlarından Bazıları:

  • Boyner 50 TL indirim kodu: OKUL50
  • Tozlu 10 TL indirim kuponu: İndirimkuponum10
  • SPX %10 indirim kodu: INDKUPON10
  • Flo 25 TL indirim kodu: AC180KPN
  • Koton 30 TL indirim kodu: NDRMKPNM30
  • Colins %15 İndirim Kodu: indirimkuponum15
  • Modanisa 20 TL indirim kodu: TMN20

Daha fazla kupon için bu bağlantıya bakabilir yada aşağıdaki görsele tıklayabilirsiniz.

Online Alışverişlerde Tasarruf Etmenin Yolları!

Online Alışveriş Güvenliği

Alışveriş yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer unsurda alışveriş yapılan sitelerin bilindik ve güvenilir olmasıdır. İnternetten alışveriş yaparken karşılaşılan en büyük dolandırıcılıklardan biri ürünün fiyatının çok düşük gösterilerek pazarlanmasıdır. Şöyle ki, normal fiyatı 2000 lira olan bir telefonun 300 lira gibi komik bir fiyata satıldığını iddia eden siteler bir kez daha düşünmeniz gereken sitelerdendir.

Alışveriş yapacağınız sitenin güvenlik sertifikası olduğuna, adres satırında güvenli https:// bölümünün olduğuna ve yine adres satırında yazan adresin gerçek alan adı olduğuna dikkat etmeniz gerekiyor. Kredi kartı ile yapılan alışverişlerde de sanal kart kullanarak riskleri daha da azaltmalısınız.