Online Yemek Siparişi için YemekSepeti.com

Online Yemek Siparişi için YemekSepeti.com

Arada bir beğendiğim internet sitelerini tanıttığımı takipçilerim iyi bilirler. Bu aralar bir arkadaşıma da yaprak sarması götüreceğime söz verdiğim için iş başa düşmüştü.. Sarmadım tabiki. İnternette nereden alırım derken yemek sepetine denk geldim..

Sitede arama yapınca yaprak sarmasını bulmak zor olmadı ve bu bahaneyle siteyi tanıtmak istedim.

Yemek Sepeti (www.yemeksepeti.com) sitesinden sipariş verebilmeniz için sitede girdiğinizde karşınıza listelenen 81 il veya Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde yaşıyor olmanız gerekiyor. Diğer yerlere servis yapmıyorlar…

Web sitesine girdiğinizde üst menüdeki ilk formdan önce semt seçiyorsunuz (il seçimini zaten daha önceki ekranda yapmıştınız), hemen sonrasında ikinci arama formundan istediğiniz yemek veya yiyeceğin adını yazıp aratıyorsunuz. Hem yemeğin olduğu restoranlar, hemde fiyatları karşınıza listeleniyor. Örneğin yaprak sarması aramasında 200 gr 2.5 TL den, 250 gr 5 TL’lere kadar farklı fiyat ve restoran seçenekleri ile karşıma sunuldu..

Arama sonuçlarından içinize sinen seçeneği seçiyor, ödemesini yapıyor ve beklemeye koyuluyorsunuz.

Türkiye’de binlerce restoran ve firma ile çalıştıklarından anlaşmalı oldukları en yakın satıcıyı siparişiniz ile size yönlendiriyorlar. Memnun kalmazsanız yemek sepetine şikayette bulunabiliyorsunuz. Bu sebeple siteye dahil olan firmaların titiz ve sorumlu davranmaları gerekiyor.

Güncelleme: Yazımı yayınladığım 2010 yılında yemeksepeti.com çok popüler değildi fakat yazıyı güncellediğim 2017 yılına kadar çok büyük gelişme sergiledi. Site şuan internetten yemek siparişinde ilk akla gelen ve tercih edilen yer. Güvenle kullanabilir, sipariş girebilirsiniz.