LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Open Office İçin PDF Görüntüleme Eklentisi - download-yazilari

Konuya çok hakim değilim ama bugün bir PDF dosyasını Open Office ile açamayınca yolum bu eklenti ile kesişti. Eklentiyi bir kereliğine 4.0 üstü sürüm Open Office’e kurdum ve bu sayede Open Office’in PDF dosyalarını görüntüleme, ODF formatlarını PDF olarak dışarı aktarma yeteneğine kavuşmasına aracılık etmiş oldum.

Eklenti ücretsiz ve kurulumu Türkçe. Eklenti kurulduktan sonra ise pdf uzantılı dosyaya tıklamanız halinde Open Office otomatik açılışı gerçekleştiriyor. Yani zahmetsiz.

Fakat PDF formatını %100 sorunsuz görüntülediğini ve dışarı aktarmaların kusursuz olduğunu iddia edemem. Yani ufak tefek çerçeveye sığmama, karakterleri bozuk yada ekrandan taşmış gösterme gibi sorunlar olabiliyor. Pdf olarak dışarı aktarma özelliği ise Open Office formatları için geçerli. Yani bir ODF dosyasını direk PDF olarak dışarı aktarabiliyorsunuz fakat bu format dönüşümünde de ufak tefek uyum sorunları olabiliyor aklınızda bulunsun.

Eklentiyi aşağıdaki sayfadan bilgisayarınıza indirin ve bilgisayarınızda yüklü Open Office 4.x sürümü üzerine kurulumu tamamlayın.

>> Bu Sayfadan İndir 

(Yada Windows için Direk İndirin)

Eğer kurulum yada kullanımda bir sorun yaşarsanız yazı altından yorum gönderin elimden geldiğince yardım etmeye çalışayım.

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 12 Temmuz 2014 tarihinde yayımlanmıştır.


Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019