LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Outlook Mail Şifresi Nasıl Değiştirilir (Resimli Anlatım) - internet-siteleri

Hotmail.com’dan Outlook.com’a geçiş yapan Microsoft, yeni sistem ile pek çok yenilik getirdi ama sistem değişikliğinden ötürü de bazı alışık olduğumuz ayarlar değiştirdi. Örneğin outlook.com şifremizi nasıl değiştiriyoruz? Bir kısmımız için çok kolay olabilen bu işlem bir kısmımız için (alışık olmadıklarından) epey zorlayıcı olabilir. Bu yazıda resimlerle özet bir şekilde Outlook.com şifre değiştirmeyi görücez.

GÜNCEL YÖNTEM! 9 ARALIK 2016

Microsoft Outlook arayüzünde yapılan değişiklikler sonrası telefon ekleme/kaldırma yöntemi değişti. Yeni yol şöyle;

1) Bu bağlantıdan Outlook hesabınıza gidin.

2) Açılan sayfada sağ üstteki Güvenlik ve gizlilik başlığına tıklayın.

3) Açılan sayfada sol taraftan Diğer güvenlik ayarları başlığına tıklayın.

4) Karşınıza eğer güvenlik ile alakalı bir sayfa gelirse alternatif mail veya telefon numaranız yardımıyla bu kısmı geçin.

5) Güvenlik kısmınıda geçtiyseniz karşınıza aşağıdakine benzer bir sayfa açılacak. Bu sayfadan parola (şifre) değişikliğinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Outlook Mail Şifresi Nasıl Değiştirilir (Resimli Anlatım) - internet-siteleri

GÜNCELLİĞİ GEÇMİŞ ESKİ ANLATIM..

1. Öncelikle Outlook.com adresinden şifresini değiştireceğiniz mail hesabına giriş yapın.

2. Outlook hesabınızda sağ üstte yer alan ayar menüsünden Seçenekler‘e tıklayın.

Outlook Mail Şifresi Nasıl Değiştirilir (Resimli Anlatım) - internet-siteleri

3. Açılan sayfada “Hesabınızı yönetme” başlığı altından Hesap ayrıntıları (parola, adresler, saat dilimi)‘na tıklayın.

Outlook Mail Şifresi Nasıl Değiştirilir (Resimli Anlatım) - internet-siteleri

4. Yeni açılan sayfada önce mevcut şifrenizi tekrar girerek hesabın sahibi olduğunuzu doğrulayın ve sonrasında açılacak sayfada üst menüden Gizlilik ve Güvenlik sekmesine tıklayın.

Outlook Mail Şifresi Nasıl Değiştirilir (Resimli Anlatım) - internet-siteleri

5. Şimdi karşımıza bazı bağlantılar gelecek. Buradaki ilk başlık Hesap Güvenliği.. Hemen altında da ilk seçenek Parolayı Değiştir.. Bu bağlantıya tıklıyor ve sonraki aşamaya geçiyoruz.

Outlook Mail Şifresi Nasıl Değiştirilir (Resimli Anlatım) - internet-siteleri

6. Son aşamaya geldiğimizde Microsoft yine bizden şifre değiştirebilmek için gerçek sahip olduğumuzu onaylamamızı isteyecek. Ekranda cep telefonu numaramızın son 4 rakamını yada alternatif mail adresimizin bir kısmı görünüyor olacak, hemen altındaki boş kutucuğa telefon için son 4 rakamı, mail adresi görünüyorsa da mail adresinin tamamını yazarak KOD GÖNDER butonuna tıklayacağız.

Kısa süre içinde ya cep telefonumuza yada alternatif mail hesabımıza bir kod ulaşacak ve bu kodu karşımızda hazırda açık olan kutucuğa gireceğiz. (Burada takılan olursa yorum panelinden sorularını gönderebilir.)

Outlook Mail Şifresi Nasıl Değiştirilir (Resimli Anlatım) - internet-siteleri

7. Güvenlik amaçlı doğrulamayı geçtiğimizde karşımıza aşağıdaki ekran gelicek. Bu ekranda ilk kutucuğa eski şifremizi, diğer iki kutucuğa yeni şifremizi girip, Kaydet butonuna tıklayarak şifre değişimini tamamlamış olacağız.

Outlook Mail Şifresi Nasıl Değiştirilir (Resimli Anlatım) - internet-siteleri

Artık Outlook.com hesabına girerken ve Skype üzerinden microsoft oturumu açarken yeni şifrenizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Konuya dair sorularınız olursa yorum panelinden gönderebilirsiniz.

HESAP KURTARMA YARDIM!

Microsoft ekibinden hesap kurtarma için yardım talep etmek zorunda kalırsanız aşağıdaki bağlantıyı kullanabilirsiniz.

https://account.live.com/acsr

>> Outlook.com Hesabına Telefon Ekleme ve Kaldırma
>> Outlook.com Bağlı Hesaplar – Yedek Hesap Oluşturma
>> Ücretsiz Outlook.com Mail Hesabı Açmak

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 15 Şubat 2013 tarihinde yayımlanmıştır.


  Lordiz 26 Kasım 2016, 22:14

  @Burak Terzi; Sanırım numarayı kaldırırken telefona onay kodu geliyor. Hala durum böyle ise Microsoft’tan destek almanız gerekiyor. Mail adresi çok önemli değilse böyle kalsın, yeni numaranızı da ekleyin. Ancak mail adresi önemliyse, ileride başkasının eski numarayı alma ihtimaline karşı önlem almanız gerekir.

  Mustafa 03 Aralık 2016, 21:01

  Benim facebook hesabım çalındı e postama kod geliyor fakat e postama giriş yapamıyorum şifremi unuttum. Şifremi unuttum diyorum bi tane numara veriypor”*********81″ o yıldızlı yerdeki yıldızları nasıl görünür hale getirebilirim. İnşallah bi çözümü vardır. Numarayı tanımıyorum eğer bulabilirsem irtibata geçmeyi düşünüyorum telefon numarasının sahibiyle.

  Sinan 05 Aralık 2016, 18:25

  Selam. Android telefonumdan hotmail hesabıma giriş yapamıyorum. Yani şöyle ki, telefonun kendi uygulaması olan mail uygulamasını kullanmak istiyorum. Ama bi türlü olmuyor. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

  Lordiz 06 Aralık 2016, 22:12

  @Mustafa; Hesabınız çalındıysa o numarayı bulmak yerine Microsoft ekibinden hesabınızın çalındığına dair yardım talep etmelisiniz. Eski bir şifre, telefon numaranız yada alternatif mail adresinizi isteyerek hesabınızı doğrulayıp, geri teslim edebilirler. 

  @Sinan; Merhaba. Aşağıdaki bağlantıda sayfanın en altına bakın, orada harici mail uygulamaları için pop-imap ayarları anlatılıyor. Bakarak gerekli ayarlamaları yapabilirsiniz. Outlook pop imap ayarları

  oktay 27 Mayıs 2018, 19:00

  e posta sifremi unuttum

  Safiye Önat kaya 23 Ağustos 2018, 16:38

  Facebook şifre unuttum olmuyor nasıl yapılır

  Lordiz 23 Ağustos 2018, 17:21

  @Safiye Önat kaya; Merhaba. Facebook şifrenizi unuttunuz ama Outlook yazısına yorum gönderdiniz. Outlook şifrenizi de mi unuttunuz? Facebook hesabınızda mail yada telefon numaranız ekliyse şifre sıfırlama yapabilirsiniz. Ancak hem telefon hemde mail adresine erişiminiz yoksa hesabınıza erişimi tekrar kazanmanız çok zor.

Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019