LORDİZ.COM - PAYLAŞMAK GÜZELDİR! | DESTEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜRLER!
İletişim | Hakkımda | Gizlilik Politikası | Privacy Policy
Minnetle, Sevgiyle Anıyoruz!
Yazıya Yorum Gönder!

Peçete Gibi Suyu Emen Kertenkele "Phrynosoma" - karma

Öncelikle peçeteye benzettiğimiz bu kertenkele ile ilgili ufak bilgiler paylaşalım; boynuzlu kertenkeleler, iguana ailesinin ayrı bir dalını meydana getirirler. Öbür iguanaların hemen tamamı ağaçların ve çalıların üzerinde yaşamalarına rağmen, bu tür yalnız yerde bulunur, bu arada rengi çevreye uyduğundan görülmesi son derece zorlaşır.Bu tür kertenkelelere daha çok meksika, teksas bölgesinde rastlanıldığından Teksas Boynuzlu Kertenkelesi veya Meksika boynuzlu kertenkelesi adı veriliyor bu kertenkelenin diğer bir adı da Phrynosoma.

Bu kertenkeleyi diğerlerinden ayıran en büyük özelliği birazdan aşağıdaki videoda izleyeceğiniz suyu emme özelliği olacak..Su nasıl emilir diyorsanız peçeteyi örnek verebiliriz bu kertenkelede tıpkı bir peçete gibi suyu emiyor ayaklarındaki damarlar sayesinde su ağzına kadar taşınıyor ve bunu gözle görebiliyorsunuz inanılmaz ama gerçek lafı fazla uzatmayalım da aşağıdaki kısa videodan suyu emiş anını izleyin..

Yazıyı beğendiyseniz Facebook, Twitter ve Linkedin üzerinde paylaşabilir, sitemizi sık kullanılanlarınıza (Ctrl+D) ekleyebilirsiniz! Teşekkür ederim!

facebook share
twittershare
linkedin share


Bu yazı 3 Nisan 2009 tarihinde yayımlanmıştır.


Üyeliksiz Yorum Bırak

Sorularınıza gelen cevapları görmek için sayfayı CTRL+D tuşları ile Yer İmlerine eklemeyi unutmayın.


2008 © 2019